Sevgiliniz için istihareye yattınız mı hiç ?

geleceği bilemeyiz ama yanlış yapmakta istemeyiz mesela bir buçuk yıldır çıkıyoruz ama o benim için hayırlımı daha önümüzde 3 4 yıl var evlilik için. ve ben eğer kısmetim değilse o benim eşim olmayacaksa onunla zaman geçirmek istemiyorum ve çok seviyorum ayrılıp bir de bunun acısını yaşamakta istemiyorum. istihare düşünüyorum. aranızda yapan var mı ?

0|0
6|6

En İyi Erkek Görüşü

• Ben daha önce yattım istihareye, sonucu da aldım çok şükür. Ama bunu evlilik için yapmamıştım. Eğitimle alakalı bir durum içindi. İstihareden hemen sonuç alamayabilirsiniz. Bir süre devam etmek gerekiyor. Eğer ilk yattığınızda bir sonuç almadıysanız, emin olabilmek için 7 gün devam etmeniz gerekiyor. İnşallah hayırlısı olur sizin için...

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• İstihare çok yanlış anlatılıyor. İstihareden önce istişare gelir. Ve istihare net bir çözüm değildir. Ayrıca istihare yapan insan'ın çok salih ve samimi olması gerekir. Oysa biz çok günahkar insanlarız. Ama kendimizi çok yükseklerde görürüz. Yani şahsınıza demiyorum hepimiz öyleyiz. Birde renklerin görülmesine dair bir istihare çeşidi yoktur. Hadisler de bu şekilde de geçmiyor. Ayrıca istihare geleceği haber vermez, hayrı ve şerri haber verir. Bunun için de Yine de tatmin olamazsınız kalbinize danışın denmiştir.

1|0
    0|0
  • Merhaba istiareye yattim ama yorumlayacak birileri lazim... siz kime yorumlattiniz ruyami anlatsam yorumkayabilir ya da yorumlatabilir misiniz

0|0
    0|0
  • eşşeği suda boğdun yaaa..

0|0
    1|0
  • ben demiyorum..çünkü bu bile sana değmez..

0|0
    0|0
  • Bu kadar uğraşmadım. Kafalarımız uyuşuyormu diye istişare yaptık. Böylesi daha güzel bence.

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Yok hiç yatmadım istihareye ama merak ediyorum deniycem işe yarıyor diyorlar.

0|0
    0|0
  • bir gün yattım bır daha yatmaya üşendim hiç bişide görmemıstım sadece benı ıstemeye cocugu görmustum rüyamda niyeyse artık :)

0|0
    0|0
  • Ben buna pek inanmıyorum..

Sonuçta senin kaderindeyse o kişi er geç evlenirsin , değilse ayrılırsın...

Böyle istihareye yatmak gibi şeyler inandırıcı değil.

Eğer doğruysa kader denen bir kavram yok o zaman..hangisi doğru?

0|0
    0|0
    • Bilmiyorum hangi inanca sahipsiniz ama sahih hadislerde peygamber efendimizin istihare yattığını görebilirsiniz. Bu hadisleri burada yazmama gerek yok sanırım, internette araştırarak bulabilirsiniz. Ayrıca peygamber efendimiz evleneceğiniz kişiye istihare yapabileceğinizi de söylüyor. Veya bir ev almadan önce, alacağınız evin siz için hayırlı olup olmayacağını bilmek için istihareye yatabilirsiniz.

• Ya senin var ya! Bu yaptığına ne denir şimdi. Madem biliyorsun niye soruyorsun? 1 saattir kitap, kaynak karıştırarak sana kesin bilgiler verebilmek için kendimi yırtıyorum. Bu kötü bir şey mi hayır. Ama madem biliyorsun, beni neden yoruyorsun. Nasıl korktuğumu bilebiliyor musun, acaba yanlış bilgi veririm de dininden olur, yanlış düşünür benim yüzümden olur diye.. Ya ne diyeyim sana bilemedim şimdi :)

• Olsun bu konuda bende araştırdım bu soru sayesinde iyi oldu :)

• hayır herkesin görebildigi bişey değil diye biliyorum. Bilen ve görebilen birisi niyetlensin

0|0
    0|0
  • Yatmadım ama yatabilirsin zaman kaybetmek istemiyorsan.

0|0
    0|0
  • İşe yarıyor dıyorlar bende senın gıbıyım 2yıllık sevgılım evlenmemıze 6yıl falan var asıgım ona ama sonradan ayrılıp uzulmek ıstemıyorum deneyecegım umarım guzel bırsey cıkar..

0|0
    0|0
Yükleniyor...