Spora başlayacağım ama vücut tipim ne bilemiyorum neye ağırlık vermeliyim bilmiyorum bilgisi olan yardım edebilir mi?

20 yaşındayım 164 boyum var kilom 48,5 49 falan ölçülerde 80-60-89 spora başlayacam ama vücut tipime göre yapmak istiyorum bunu armut mu kum saati üçgen falan diyorlar ya benimki hangisi bilemiyorum bilgisi olan var mı?

fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/.../...073206_n.jpg

scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/.../...172584640_n.jpg

scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/.../...819111212_n.jpg

Güncellemeler:
buarada sporla kilo vermeyecem kas yapcam zaten yeterince zayıfım bilginize :D

0|0
4|11

En İyi Erkek Görüşü

• Fiziğin gerçekten çekiciymiş şınav çek squat yap şekle girersin ağırlıklarla fazla uğraşma orantıyı kaçırırsın çok bilmen lazım bende vücutçuyum

1|0
    0|0
    • nereleri çalıştırmam gerek sizce? bir de ben zaten zayıfım kilo vermek değil amacım kas yapmak sporla 1 2 kilo alabilmem ve kas yapmam mümkün mü acaba?

• zaten bitek akşam vaktim var o zaman süper :D

• spor çalışmanın en uygun zamanları sabah ve ve geceye doğru zamanlardır. Bunlar hormonların en yüksek olduğu zamanlardır ve spor yapmaya değişmeye en uygun vakitlerdir

Erkekler Ne Diyor 10

• Fizigin zaten guzel fazla yuklenmene gerek yok yavas yavas calisarak kas yapmalisin, acele etmemelisin.

1|0
    0|0
  • Fiziğin iyi. Beline göre kalçan biraz büyük. O yüzden bölgesel çalışmanı tavsiye ederim.

1|0
    0|0
    • ama zayıfım nasıl kalçam büyük olur 48 kiloyum en fazla 49 boyum da 164

• Ben sana kilolusun demedim ki :) sadece beline göre kalçan biraz büyük görünüyor dedim. bir resimden tam olarak ayrıntı çıkaramıyorum ne kadar zayıf ya da kilolu olduğuna dair.

• daş daş gafamıza daş yağacak :D

1|0
    0|0
  • Yapma ya

1|0
    0|0
    • ne yapmayıım niyekıi?

• etim serttir benim uygun olduğunu düşünüyorum ve daha şekilli olur vücudum belki bikaç kilo alırım ama kasa dönüştürerek tabii

• Bence bu kararını yeniden gözden geçirmelisin... Ne güzel narin bir fiziğin var, niye kimyasını bozuyorsun bu inceliğin?

• ayrıntıları sana koçluk yapan kişi belirleyecek kasma kendini tombişko :)

1|0
    0|0
    • ne tombişi abim ya zayıfım zayıf!!!

• ne konuda iyi? 164 boya 49 kilo?

• off. cevaplarından asabiyet fışkırıyo ben gidiyorum.

• SEN BİR FİTNESS HOCASINA gorun o sana yardımcı olur

1|0
    0|0
  • fitness yap vücudu sıkılaştırmaya yönelik zayıfsın zaten kolay olur

1|0
    0|0
    • evet zayıfım zayıf insanların kas yapması daha mı kolay?

• evet haklısınız teşekkürler

• önemli değil ama sen yine bir doktara başvur ya da spor danışmanlarına onlar seni daha iyi yönlendirir

• zayısın kilo vermene gerek yok bence

1|0
    0|0
  • Bak pilates yuzme kosu tempolu yuruyus bisiklet gibi egzersizler yap cok isini gorur bu ne ya boyle genc yasta

0|0
    0|0
  • Daha önce spor yapmışsın gibi

0|0
    0|0
    • sadece bacak kası için evde egzersiz yaptım neden böyle dediniz?

• bence almaya çalışma bu halin iyi ayrıca zaten yaş ilerledikçe ileride alırsın

• tamam teşekkür ederim

Kızlar Ne Diyor 4

• En iyi kas yapan spor dalı yüzme ve haftada 5 gün bir saat yuruyus. Buna ek olarak gunde bir yane yumurta iki bardk süt yogur veya 4 bardak ayran icmelisin protein alman lazim ki kas ypsin vucut.
    Bu arada benimde kas yapmam lazim diyeyisyenim onerdi kafadan fikir degil yazdiklarim :)

1|0
    0|0
  • Armut senin tipin kalçalarında var biraz bişey ama kilo verme sakın sıkılaş verecek bişeyin yok çünkü iyisin :D

1|0
    0|0
    • armut mu iyimiki? kilo vermeyecem kas yapacam

• sergilemek isteyen şort giyer frikik verir yüzünü göstermeden boşver takma sen pilatese başla bence sen spordan daha çok fitnessa düzenli olarak gidilmiyor ama haftada 2 3 gün pilatese gitsen düzenli iyi olur evdede yaparsın gitmediğin günler evde mekik falan çekersin daha iyi olur senin için

• sağolasın teşekür ederim

• Squat yapabilirsin bir de bel inceltme haraketlerine yoğunlaş zaten vücudun güzel çok bişeye gerek yok bence

1|0
    0|0
    • hmm tamam anladım peki belim kalın mı kardeş?

• Evet kum saatisin :) belin biraz daha ince olsa daha da hoş olur ama :)

• hmm senin kilo boy durumun nedir kardeş vücut tipin ne?

• kendini sergilemekle eline ne gecıyorsa

0|0
    2|0
    • offffffff!!! yazma kardeşim yaa Allah aşkına millet gibi soru başlığına (resimli) de demedim sergilemek istesem öyle yazardım ben de bilen yorum yapsın dedim sporla ilgilenen

Yükleniyor...