Evleneceğim kadın eline Kur'an alıp benden uzaklaşacağına eline rakı alıp benimle içsin...

Evet detaydaki tartışma çıkaran cümlem başlıktaki. Annem ile bugün telefonda konuşurken yine konuyu evliliğe getirdi. Yok yaşım kaç olmuş daha evlenmemişim. Yok benimde mürvetimi görmek istermiş. Bende 3 günlük 5 günlük birşey olsun istemiyorum dedim. bombayı patlattı hemen. "Filancaların kızı mesleği var, namazında niyazında, elinden Kur'an-ı Kerim düşmez." dedi. Bende "anneciğim önemli olan dindar olup olmadığı değil. Birbirimizi tamamlayabilecek miyiz? Önemli olan senin beğenmen değil, benim beğenmem. Ve ayrıca eline Kur'an alıp benden uzaklaşacağına eline rakı alıp benimle içsin... Ben boş zamanların birlikte değerlendirildiği, müsait anında oturup sohbet etmek varken başka şeylerle uğraşıldığı bir evlilik istemiyorum. Ben nasılsam benim gibi biri olmalı. Ne eksik ne de fazla. " dedim. Annem sadece rakı olayyina takıldı, inceden kızdı.

Arkadaşlar yanlış anlaşılmasın lütfen. Din düşmanı falan değilim fakat çevremde gördüğüm biten evlilikler farklı düşünce ve farklı yaşam tarzından oluyor. Verdiğim örnekleme de bundan dolayıydı. Sizce düşüncelerim yanlış mı?

Güncellemeler:
Istegim raki icsin benimle degil. Illaki alkol Alan es istiyorim demiyorum. Alkol kullanmasa bile beni yargilamamali. Bana dogru gelen seylere yanlis dememeli. Haa yine yanlis anlasilmasin. Her zmn alkol Alan bir insanda degilim. En son 1 ay once aldim. Ondan once de belki 7 ay once idi.

0|0
15|9

En İyi Kız Görüşü

• Önemli olan dindar olup olmaması degil, önemli olan rakı icmesi de degil, önemli olan fikirlerinizin uyusması, birbirinize karsı saygılı, hosgorulu olmanız, haklısın.

2|2
    0|0
    • Aynen demek istedigim tam anlamiyla budur.

• en iyi cevap icin tesekkurlerimi sunmanın yanı sıra, klişe ve inanarak soyledigim bir söz olan- "zor-u basarırım imkansız zamanımı alır" yazmamın ardından kosarak uzaklasıyorum :)

Kızlar Ne Diyor 14

• verdiğin örnek hiç hoş değil..

Kuran-ı alet etmeyin bari..

7|3
    1|3
    • Ne deseydim ki! Konu din idi. Annem kizin dindarligindan bahsederken Anne fenerbahceyi tutmasin raki mi icsin deseydim.

• örnek hoş değil sadece onu belirtmek istedim ben

• Benim nişanlım alkolu ölçüsünde alan birisi, ben ise alkol tuketmeyen birisiyim.Ben beş vakit namaz kılıorum onun cumaya bile gittiği yok ama birlikte eğleniyoruz daha geçen gün diskoya gidip sabaha kadar eğlendik yani insan hem dinine düşkün hemde eğlenceli olabilir sonunda din kalpte yaşanan bir olay ve kimseyi ilgilendirmez.Sende böyle birini bulabilirsin.

1|2
    0|0
    • Nirvanaya ulaşmışsınız.Ama malesef %1 sizin gibi sadece.

• Yetistirilme tarzi ile alakali bir durum. Abimin ailesiyle bir kez teyzemlerin yazligina gittik. Abimle denize girdik. Yengemde sahilde idi. Yaygara koptu. O tatilim zehir olmustu. Sizi anlayisinizdan dolayi tebrik ediyorum.

• yanlış değil,herkes uyumlu olduğu kişiyle evlenmeli.

0|2
    0|0
  • Bu soru çok tartışılır bence :D

1|1
    1|1
  • Anlıyorum sizi. Aklı başında her insan da bu soruyu tartışma olarak algılamaz.Önemli olan dindar olması veya alkol kullanması değil. Çok haklısın bu konuda.

0|1
    0|0
  • tamamen haklısın anlaşmadan tanımadan olmaz sonuçta ortak bir hayat süreceksiniz ve ortak yapabileceğiniz bir şeyler olmalı seni yadırgamamalı tabi herkesin kendine ait bir alanı olmalı bir evlilikte kendiylede kalabilmeli fakat ortak noktalar mutlaka olmalı evlilik sonuçta aynı evde yaşayıp üremek demek değil dinle inançla alakası hiçbir şekilde yoktur

0|1
    0|0
  • Birsuru evlilikler biliyorum bu problemler yuzunden biten kocasini mutlu etmeyen herseye gunah diyen bence cok haklisin

2|1
    2|2
    • Evlendikleri gunden bu yana esiyle sadece cocuk yapmak icin iliskiye giren biren arkadasim var. Esinin dusuncesine gore insanlar sadece uremek icin birlikte olurmus. Arkadasimin gozude hep disaridaki kadinlarda.

• Aaa niye ya yine naptın bebekim yaa :(

• rakı olayı abartı ama haklısın bi bakıma

1|2
    2|0
  • Çok önyargılısınız. Hem ibadetini yapıp hem de sizinle ilgilenebilir. Daha insanı tanımadan hemen o Kuran okuyor benimle ilgilenmez demişsiniz. Ayrıca Kuran okuyan, dinini bilen bir insan da zaten rakı içen birini kabul etmez rahat olun.

1|1
    1|1
    • Yengem dindar. Devamli hatim indirir. Annem ziyaretlerine gittiginde hatim indirecegim diye oturup sohbet etmez. abimle 3 Sene de bir yanyana geldigimizde eski gunleri yad ederken 2 ser tane bira iceriz. Sanki Abim her zaman iciyormus gibi turlu tantana yapip Bize alkolun gunahindan bahseder.

• Sorunu kisiligi dgil hatim indirmeyi bir gorev olarak gorurken etraftaki insanlari hice saymasi.

• O konuda haklısınız bir şey diyemem. Misafiriyle ilgilenmeliydi

• 1.Haklıyken haksız durumuna boyle düsülüyor demekki..

Verdiğin ornek cok yakısıksız annene pekala deyip gecistirebilirdin sonucta oda senin mutlulugunu ister...boyle soru baslıgımı olur be!?

1|1
    0|2
    • Pekala deyip gecistirmem annemi umitlendirmekten baska bir ise yaramaz. Ne istedigim konusunda netim. En azindan annemi ugrastirmicam. Verdigim ornek ucta bir ornekti.

• Kufrr mu? Sanirim sen anlatmak istedigimi anlamadin.

• güncellenemnden sonra anladım merak etme..

• yanlış değil.

1|1
    1|0
  • haklı olabilirsin

2|1
    1|0
  • islam dini ve rakıyı yanyana getirmek saygısızlık olmuş ama anlatmak istediğin düşünceyi anlıyorum sadece örnek çok ters...

1|0
    0|1
    • Verdigim ornek ucta bir ornekdi. Daha basit bir ornek ancak Anne kiz namaz kilmasin, oruc tutmasin vs olurdu.

• namaz kılan yada şöyle söyleyelim inancı doğrultusunda dini görevlerini yerine getirince ne oluyor?

• :) soruyu ve guncellemeyi 4 kere daha okur musun?

• Çok haklısın.Kimsede bu düşünceden ötürü seni yargılayamaz.

0|2
    0|1

Erkekler Ne Diyor 9

• Düşüncene saygı duyuyorum elbette insan ruh ikizini , hoşlandığı şeylerden hoşlanını sever ve ister.Lakin yapmış olduğun kıyasa saygım yok ve sakat bir kıyas,bunu da demezdim ama dine karşı değilim demene istinaden diyorum.Elbette evlilikler farklı zihniyetlerden yıkılmıştır,ama senin senle rakı içenden ziyade sana hayırlı olanı istemende fayda vardır.

3|0
    0|2
  • Düşüncelerin doğru veya yanlış diye yargılanamaz. Çünkü evlenecek olan sensin. Nasıl bir eş istediğinde sana bağlı. Kimse sana yanlış düşünüyorsun diyemez ki.

3|1
    0|0
  • başlık baya tedirgin ediyor... ama her şeyin yeri ve zamanı var sonuçta önemli olan bunlara uyum sağlamak..

0|1
    0|0
  • Herkes kendi gibiyle mutlu olur.Haklısın

2|2
    0|0
  • Aynen katılıyorum ya

0|2
    0|0
  • Doğru

2|1
    4|2
  • Örneğini hiç hoş bulmadım...

0|0
    0|1
  • yanlış anlaşılacak bir başlık öncelikle ama detayı okuduğum zaman bunun aykırı da olsa bir örnek olduğunu görüyorum,düşüncen de haklısın evlilik sadece ıslak bir imzadan ibaret değil,bir hayatı paylaşacaksa kişiler bir çok ortak noktaya ihtiyaçları var,annene evleneceğin insanı kendin seçmek istediğini uygun bir dille anlatabilirsin...

0|0
    0|0
    • Annem gorucu usulu ile evlenmeyecegimi biliyor. Benden 1 yas buyuk Abim ve 5 yas Kucuk kardesim evlenip baba oldular. Annem de bu yasima kadar evlenmedim ve evlenmeme ramak kala hersey bozuldu diye bu misyonu ustlenmeye calisiyor kendince. Hiç evlenemeyecegimi de bilsem kafa yapimin uyusmayacagi bir insanla asla olmaz.

• ...

Gidişat yanlış,sonuç doğru.

0|1
    0|0
Yükleniyor...