ÇArşı'nın darbeden yargılanılacak olması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Aralarinda çArşı liderlerinin de bulunduğu 35 kişi Gezi olaylarında "hükümeti yikmaya teşebbüs "ten yargılanacaklar.
Bu ak yargının son zamanlardaki moda adaletet kafasıdır.
Devleti yıkmaya çalışmak suçtur Hükümet devlet değildir.
Yürütme, yargı, yasama hepsi bir araya geldiği için herkesin kafasını karıştırıyorlar, kendi kafalarını da
zaten çok karışık her tek adam rejiminde olur böyle şeyler.
Basta muhalefet partileri olmak üzere, her muhalifin amacı iktidar partisinin hatalarını vurgulamak, hükümetten ayrılması için caba sarfetmektir. şimdi hükümet istifa diye bağırmak suç mu olacak? bu ilginç kafalar,
artık ne içtilerse, hükümet eşittir devlet zannediyorlar. fiili olarak öyle olabilir, bu tek adam tayyip rejiminde. ama yasal olarak öyle değil.
Gezi'de milyonlar hükümet istifa diyerek meydanlara çıktı bu her demokratik ülkede anayasal bir haktır eğer bu ülkede birileri bu ülkenin rejimini değiştirdi ise bilelim meydanlarda ona göre bağıralım.

0|0
8|24

En İyi Erkek Görüşü

• van depreminden sonra sahaya atkılarımızı formalarımızı attık vana gideceğini tüm türkiye biliyordu yabancı madde dediler ceza aldık.
    olimpiyat stadındaki gs macında 1453 diye ne idüyü belirsiz bir grup cıktı olaylar cıkardı sahamız kapatıldı sebebi birdahaki hafta oynanacak macta protestoları engellemek icindi,
    şimdide gezi olaylarına öncülük etti diye tomayı kacırdı diye hükümeti devircekmiş diye müebbet veriyorlar tribün liderlerine , bu kadar korkamayın yahu bir avuç çapulcudan, bukadar tırsmayın herşeye karşı olan çarşıdan, hani biz arabacı takımıyız ya kaale almayın bizi, diyicemde nasılda 3.5 attırdık ama, nasılda kabus olduk sizlere, nasılda bir araya topladı halkın takımı tüm ayrı görüşleri, siz 15-20-50 kişiye müebbet verseniz ne olacak, icimizdeki ruhu nasıl bitireceksiniz? korktuğumuzumu sanıyorlar, sindiğimizimi sanıyorlar, biz sadece bekliyoruzzz siz her haftasonu statda bu sefer ne protestosu yapacaklar diye kafa yorarken biz çarşıda abbasağada biralarımız iciyoruz esrarımızı cekiyoruz, ve o an ne oluyorsa oluyor, bizim rumuzda gönlümüzde bir,,,

1|3
    0|2

Kızlar Ne Diyor 8

• Çok mantıklı bir karar..
    Gezi parkının amacı ağaçların kesilmemesi , Avm yapılmaması cart curt.
    Amma velakin Çarşı Grubu gibi bir takım kendi aralarında örgütlenmiş ve birbirlerini kışkırtan gruplar ın tek amacı ülkeyi çökertmek ve tam manasıyla darbe girişiminde bulunmak.
    Böyle zihniyetteki insanların tek amacı ülkeyi iç savaşa sürüklemek ve kargaşa oluşturmak.
    Hatırlayın 1 yıl önceki Taksimi.. Ülke ne hale gelmişti.
    Siz ki bu ülkede yaşıyosunuz , ona göre de yasaya yargıya boyun eğmek durumundasınız.

0|2
    0|4
    • Sen soruyu okudun mu yoksa içindeki gezi dusmanliginimi kusuyorsun? Ben burada gezi doğru mu yanlis mi diye sormuyorum Bu insanlar muebbeti hak edecek ne yapti? Bu ülkede teröristlere bile müebbet verilmiyor

• Sorunu okudum ve fikirlerimi sunuyorum.
      Darbe girişiminde bulunan vatan hainlerinin cezası müebbetse gereken yapılsın. Ötesi beni bağlamaz.

• Ötede vatan hailnligi yap sen sus milletin koyunlastigina tahammülüm kalmadi

• Müebbet savcının istemi. Hakim dikkate de almayabilir. Yapılanları düşündükçe Diyarbakır'da yapılsa terörist bunlar derdik İstanbul olunca durum değişti. Bu çifte standardı anlamıyorum. Gerçi Diyarbakır'da olay çıkaranların cezalandırılmamasını da anlamıyorum. Adaletse amaç herkese eşit cezalar verilmeli.

0|0
    0|0
  • Tam bir sacmalik. Carsi sadece gezi olaylarinda vs olaylarda sahip cikti vatanina halkina. diger takimlar sustu. hukumete batiyor neden olucak kimben galatasarayliydim gezi olaylarindan snra Besiktasliyim dedim bu artik boyle kalicak. Carsi alayina karsi kim ne derse desin arkasindayiz

1|1
    0|0
  • Az önce haberlerde gördüm saçmalamışlar bir de müebbet diyorlar tamamen saçmalamışlar beyinleri yanmış.

0|1
    0|1
    • Aynen oyle ama hala hak etmiş diyenler var ya asil onlarin beyinleri kömürlesmis

• Hak etmiş diyenlerin durumu belli zaten onlara bir şey demeye gerek yok kale almamak gerek o kafadakileri.

• topsuz tanksiz 35 kisilik darbe team jfzdjcigjcgkkg.
    bildigin millette kafa buluyor hükümet.

0|1
    0|1
    • istanbula dışarıdan gelip de taksimi beşiktaşi onca zırhlı araç ve kapı kuluyla doldurulmuş bir şekilde gören insan "bu şehir işgal altında mı" demeden duramaz, öyle de üzmüştür direnişin delikanlı çocukları bu firavun bozuntusu ve şürekasını.

• bkn: kendi halkindan korkan sözde lider.

• çarşının yanındayız geziyi unutmadıııık

0|1
    0|0
  • Duydum ya.
    Kesinlikle haklısın tutarlı bir sebepleri yok ki.

0|1
    0|0
  • uykum var

0|0
    1|1

Erkekler Ne Diyor 23

• Dünyanın en büyük diktatörleri, dünyanın en büyük korkaklarından çıkar. Korkan insan saldırır. İşin daha korkuncu, ülkeleri ve insanları felakete sürükleyen diktatörler değil, etraflarındaki yalakalarıdır. Memleketin geçtiği süreçleri inceleyin, sonra da Osmanlı Devleti'nin çöküş sürecini ve çeşitli diktatörlerin hayatlarını inceleyin, dediğim daha net anlaşılacaktır. Burada çArşı simgedir. Tüm takım taraftarları içerisinde kendisini çArşı olarak niteleyen, sempati besleyen insanlar oluştu Gezi'den bu yana. Simgeye ceza vererek, bu gruba gönülden destek vermiş insanları sembolik olarak cezalandırmak istiyorlar. İnadına Beşiktaş İnadına çArşı...

0|1
    0|3
    • böyle bir taraftar grubuna sahip bir takımın taraftarı olduğum için gurur duyuyor ve
      bu şarkıyı da, "çArşı" ruhunu taşıyan herkese armağan ediyorum.

"kırılsa da kanadımız
      asiye çıksa adımız
      duyan duysun, bilen bilsin gülüm
      böyledir bizim sevdamız"

• ve lenin , stalini de çok çok korkaktılar de mi kanka :)))

• He kanka, çok korkaktı kanka. Mutlu oldun mu kanka?

• Ne ''Darbe planıymış'' be arkadaş. Tutturmuşlar bir darbe, Askeri, Polisi, Akademisyeni, Hukukçuları, Taraftarları hepsi suçlu, ama bir tek kendileri tertemiz...

0|1
    0|0
    • Partinin adi ak olunca herşeyi akladiklarini sanan zihniyet işte

• Mitingin de kuralları var. Esnaf ağladı be esnaf bütün dünyaya rezil ettiniz bizi. Bir de diğer ülkelerden yardım istediniz sıvadınız. Bence bu işin içinde olan herkes yargılanmalı. Şahsen paralel ile mesela asla selam bile vermiyorum çünkü ben örgütle diyaloga girmem darbecilerle de. Aynılar işte biri dini kullanır biri özgürlüğü. İnşallah gözleriniz açılır birgün çok geç olmadan.

1|2
    0|1
    • Sen soruyu okudun mu yoksa içindeki gezi dusmanligini kusmaya mi geldin?
      Sorum su bu adamlarin yaptigi şeyler müebbeti gerektirir mi?

• Diktatör derken iyiydi kardeşim. Beddua hiçbir insana yakışmaz bunuda bil. Ayrıca yakıp yıkarken iyiydi. Benim hakkıma girdiniz. Bir bir isteyeceğim hakkımı. Ortalığı yakıp yıkmakla , faşist olmakla , hak istenmez bunuda bilin. Belki borcundan evde hasta yatan karısına ilaç alamayan esnaf sizin gezi sevdanız yüzünden vefat etse hiç mi içiniz acımaz. Bu mu özgürlük bu mu hak istemek doğruluk. Önce hakkınızı istemeyi bilin sonra böyle olur işte.

• Çapulcu derken iyi de dikdator derken mi kotu olduk. birkaç esnaf birkaç gün para kazanmayacak diye ülkenin kotu gidisatina göz yummak mi iyi olurdu senin için.

• Bir BJK'li olarak Çarşıdan pek haz etmiyorum. Seçimle gelmiş hükümeti yasak olmayan yollarla devirmeye çalışmak dünyanın demokratik her ülkesinde darbe diye adlandırılır ve suçtur. Eğer Çarşı üyelerinin bir suçu yoksa yargılanmalarından hiç endişeniz olmasın. Ama yargılanmalarını gerektirecek elde yeterli somut delil var görünüyor. Kararı hakim verecek.

Tribün lideri olan Cem Yakışan ve Numan Bülent Ergeç’in eylemlere katılan Çarşı grubu kitlesini örgütlediği iddia edilen iddianamede eylemleri sırasında Beşiktaş’ta bulunan Başbakanlık Çalışma Ofisi’nin de işgal edilmeye çalışıldığı öne sürüldü.

İddianamede şüpheliler arasında yapılan telefon görüşmelerinde “Park mark benim umrumda değil”, “Bana ne yemişim AVM’sini de, Gezi Parkı’nı da ağacını da, ihtilal başladı”, “Bu hükümeti düşüreceğiz”, “Başbakanlık konutuna saldırı olacak bugün”, “Bu bir iç savaşa dönüşebilir”, “Polise güçlü saldıralım, gösterilerde ölen kişi olursa toplumsal refleks daha çok artar” şeklinde konuşmalar olduğu anlatıldı.

0|0
    0|0
    • bu konuşmalara gözün kapalı inanıyorsan, başbakanın tapelerine inanmıyorsan senin yazdıkların boş gelir bana

• STVHaber'de uzmanların Audacity adlı program vasıtasıyla ses kaydı üzerinde inceleme yaptıkları ve kaydın montaj olmadığı söylendi.

Ben Bilgisayar Mühendisiyim. Audacity adlı bilgisayar programı benim de kullandığım ücretsiz, basit bir programdır. Amerikalı uzmanların söylediklerinden hareketle ses kaydı üzerinde profesyonel ekipler ve son teknoloji programlar tarafından montaj olduğu anlaşılmasın diye yapılacak bir oynamayı bu programla tesbit etmek mümkün olmayabilir. Bana göre STVHaber bizleri yanıltma çabasında.

• Bahsettiği inceleme sonuçlarını bildiren link:
      genelgundem.com/.../

• Evet müebbet falan abartı olmuş lakin çarşıda her şeyim hıyar diyenin peşinden tuzla koşmasın. her taşın altından çıkıyor sen bir kulübün taraftar örgütlenmesisin dolayısıyla yapacağın her olumsuzluk kulübe zarar verir. git bireysel olarak ne yapıyorsan yap ama Beşiktaş adına sanamı kalmış geziydi şuydu buydu. iyi grup güzel grup bestede üstüne yok ama geçmişten beri sıkıntılı bir grup. sadece net olarak bildiklerimi yazsam Beşiktaş küçük düşer o nedenle yazmamayı tercih ediyorum

0|1
    0|4
    • dedim ya amaç millete göz dağı vermek ama sonunu gördüler seni destekliyorum

• hükümet tam o. ç

0|1
    0|0
  • Koyu bir Beşiktaşlı olarak söylüyorum bu ülke 100 milyar zarar etti sorumlusu kimse çeksin cezasını böyle hak aranmaz.

1|1
    1|2
  • Beşiktaşlı değilim ama bu süreçte Beşiktaşlıyız.
    Çarşı hükümete karşı, devam

0|3
    0|0
    • Renk ayrimi yapmadan olaya bakabilmek güzel

• Renk ayrımı yok bu uğur da hep beraberiz. Bu uğur da herşeyini riske edip herkesten önce yola baş koyan Çarşı'yı desteklemek de boynumuzun borcudur

• sanki osmanlı döneminde savaşa gidiyorlar mubarekler

• +Gezi'de eylem yapmak?
    -Müebbet suçu.
    +Adam öldürmek?
    -7 yıl 9 ay.

#cArşıYalnızDeğildir

2|2
    0|0
  • Sonuna kadar haklilar

Ve sahet 3 4 kisilik grubu hastanelik ettik carsi grubundan.

Siz benim devletimin arabalarina zarar vericeksiniz. Karsiliksizmi kalicak

0|0
    0|2
    • Sizin gibilerin kafasi ezildi aciniz büyük. polisin bile kactigi çArşınin sen değil senin gibi 100 tanesi gelse kolundaki kili koparamaz

• millet alış veriş nasıl yapcak çarşıyı inşalalh kapatmazlar

0|2
    0|2
  • sadece carsıdan yok.. fenerin vamos bieniden 3 kişi var.. benim arkalrı filan aldılar benide alabiirler bu arada

0|0
    0|0
  • Hepsi hükümetin yıldırma politikaları insanları baskıyla korkutmaya çalışıyorlar. Yargılanacak arkadaşlar için bir an önce salıverilmelerini en içten dileklerimle istiyorum.

0|0
    0|0
  • kemalistlerin yıllarca yaptıklarını şimdi bunlar yapıyorlar ama gün gelecek devran dönecek ve bunlar da er ya da geç akp ve zihniyeti bizlere bunun hesabını verecekler.

0|0
    0|1
  • Çok yandaş konuştuğun için yorum yapmaya veya tartışmaya bile gerek yok yazı amacınız belli kendinize yandaş olanları arıyorsunuz.

0|0
    0|1
    • Burasi arama kurtarma yeri mi? Ne arayacagim. kendini avutacak cevaplar yazma

• tayyip, in politikası sindirmeye çalışıyo.

0|0
    0|0
  • Çarşıyıda bitirdiler ya la

0|0
    0|1
  • Çarşı yanlis yapti

0|2
    0|3
  • Paraları cebe indirirken , karı kız kovalayıp şekil peşinde koşarken , mekanlara çökerken iyiydiler. Önce onun bunun adamı olmasınlar , hiç bir şey bilmiyorsunuz anca konuşuyorsunuz. Rant peşinde koşarsalar böyle de gömerler adama ,

0|0
    0|1
    • Kimin adamları bunlar? Rant peşinde kosanlarin kim olduğu acil belli milletin orasinin burasinin kili olmadilar en azindan

• En basitinden bile kamu malına zarar vermekten suçlular. Bu en küçüğü. Eylemlerini daha tansiyonu düşük şekilde yapabilirlerdi. Savundukları görüşte haklı olduğunu düşünsek bile uyguladıkları yöntem yanlıştı

0|0
    1|3
    • Kamu malina zarar vermenin cezasi müebbet mi?

• En basiti dedim ben. Cezası da müebbet demedim. Objektif yaklaşım bekliyorum. Yazının geneline bakmanı rica ediyorum

• Rahat durmadılar, sonuçlarına katlanacaklar.

0|2
    0|3
  • çArşı'yı bitirmeye çalışanların annesini seveyim... Anlaşılmıştır umarım.

0|0
    0|0
  • Hicmi fenerli yokmus ya da gs li hepsi besiktaslimiymis 35 kisinin

0|0
    0|1
Yükleniyor...