Mekik yapıldıgında boyunda agrı olması normal mi?

Arkadaşlar düzenli mekik yapıyorum ama yaparken boynum cok agrıyor bir zararı olur mu

0|0
3|13

En İyi Erkek Görüşü

• Mekik çekerken önemli olan karın kısmının kasılması. Boynun ağrıyorsa sadece bedenini boynundan çekiyorsundur. Boyun fıtığı olursun öyle valla

0|0
    0|0
    • boynumdam çekmiyorum ki kulakların arkasından çekiyorum boyun fıtıgı mı :((
      neden öyle oldu anlamaım boynuma koymuyorum bile ellerimi

• Kulakların arkası ense yi kast ediyorsun yani? Orası boyun bölgesine bağlı değil mi.. Ellerini oraya koyman bile gerekmez çünkü ordan destek alman önemli değil önemli olan karın kaslarının çalışması yoksa ordan çekerek karnını büzüştürmenin hiçbir yararı olmaz..

Erkekler Ne Diyor 12

• Bak mekiği şu şeklde çek yere yat ayaklarını yatağun veya koltuğun üzerine uzat ama uzatrkn dizlerini karnına çekerek uzat sanki oturuyomuş gibi. Sonra ellerini göğsnde tut ve çekmeye başla

0|0
    0|0
  • hayır normal değildir. büyük ihtimalle boynunu fazla zorluyorsun boynunu serbest bırak. bir de nasıl yapıldığına iyice bak. mekik çekmeyi bilen birisi seni izlesin ancak o zaman hatanı anlarsın.

0|0
    0|0
  • Normal tabi.. hemde boynundan destek aliyosun bunu yapma..

0|0
    0|0
  • Mekik vücut için zararlıdır. Ağrı oluyor seni rahatsız ediyorsa lütfen bırak

0|0
    0|0
    • neden zararlı olsun ki

• Bel ve boyun için zararlıdır nitekim zararı da vermissin zaten ilerlemesini istemiyorsan bırak

• Belde fıtık varsa boyuna vurabilir ağrı yapmaması lazım düzenli mekik cekiyormussun birde fitness antrenörüyüm bu arada

0|0
    0|0
    • 5 dk ile başlayıp yarım saate çıkarmak doğrumudur eliptik i...
      ilk hafta 5dk haftasonu boş. ikinci hafta 1odk 3. hafta 15dk gibi

• Bana ozelden yaz güzel bir sekilde yaz

• ellerin boynunda ya ellerinden güç alıyosun ondan oluyo belinden güç almalısın vucudunu hareket ettirirken

0|0
    0|0
  • muhtemelen yanlış yapıyorsun ve bu ilerde boyun fıtığına kadar gider

0|0
    0|0
  • yanlış yapabilme ihtimalın var mı

0|0
    0|0
  • Hobaaaa, bir hafta ara ver kendini zorlamışsın iyi ısınmamışsın. Ondan sonra internette ısınma hareketlerine bak öyle çalış. Setlerinide yavaş yavaş arttır birden yüklenme.

0|0
    0|0
  • normal.

0|0
    0|0
  • normal

0|0
    0|0
  • Isınmadan yaparsan ağrır tabi boynun

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Ellerini boynunun altına koy ve kafanı değil sırtını yerden kaldırmaya çalış. Yarım mekik yaparak da üst karın kaslarını çalıştırabilirsin. Genelde alt karın bölgesinden şikayet ederler. Ne kadar mekik çeksende alt karın kasların sıkılaşmaz. Boynun sadece mekikde ağrıyorsa hareketi yanlış ypıyorsundur. Mekikden sonra uzun bir süre ağrı devam ediyorsa doktora görünmende fayda var.

0|0
    0|0
  • Normal degil. Ya kendini çok zorluyorsun ya da ters, yanlış, ani bir hareket yapiyorsun. Agrin cok olursa doktora git

0|0
    0|0
  • boynunu çok zorluyorsundur. eller boynundayken çok yükleniyorsa olabilir. daha dikkatli yapmayı denemelisin

0|0
    0|0
    • yok ellerimi boynuma koymuyoru kafamın arkasına koyuyorum zaten

• ya mekik çekerken kendimizi yukarı çekerken insanın omzu ve boynu kasılıyor ondandır. çok fazla mı mekik çekiyorsun? 200 den fazla mı?

Yükleniyor...