Formula 1 neden türkiyede düzenlenmiyor bilen var mı?

o pisti boşuna mı yaptılar ya istanbuldakini her zaman izlerdim

0|0
0|14

En İyi Erkek Görüşü

• cunku devlet ottan boktan islere milyarlarca para bayilip ulkeyi tanitamazken dunyaya ulkemizi en cok ranitcak 3. spor organizasyonuna yillik 26 milyin dolarcik vernemeyi secti. eskiden 13 tu... iste bundan... şu an dunyadaki modern pistlerden belkide en iyisi ama iste naparsin bizim hukumet bos islere para verur dolu islere degil...

0|0
    0|0
    • gül gibi pist ya motor sesi için bile gidilir :::::D

• napsin eski yerinde sayiyolar. redbull a pilot yetistrmk zaten amaclari.

• vetteli hatırlattın bana :) vay be

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 13

• yarış pistinin işletme hakkı özel kişilere kurumlara devredildiği için masrafları fazla. fazla seyircide olmadığı için gelirleri düşük. organizasyondan işletme sahibide sorumlu.

0|0
    0|0
    • İstanbul'da 12 milyon insan var neden gitmezler bilmem ki

• haklısın :D

• türkiyede güzel ama mahvettiler

• Talep yok, düzenlenirken yarışlara katılım azdı. Bunun sonucu yerel organizatörlerin işi rast gitmedi. Devlet de Formula 1'in "patronuna" istediği parayı ödemedi, isteyenlere de özel sektörle görün işinizi pisti kiraladık dedi. Özel sektör de talep olmayınca o işe giremeyince, kaldı öyle.
    Özet: talep yok çünkü.

0|0
    0|0
    • o değilde pist çürüyecek

• Pistte yapılabilecek tek yarış Formula1 değil aslında ama, Formula1'e bile ilgi yokken diğerlerine nasıl ilgi çekeceksin. Motor Sporları kültürü olmayan bir ülkeye gereksiz bir yatırımdı o pist gerçekten de. Ama olsun, bir kere yarışa gitmiş oldum en azından :D

• hayret ya

• pist muhteşem diğer F1 pistlerinin yanında bayağı öne çıkıyo kalitesiyle o 8. virajıyla ünlü bide diğer pistlerin aksine tersten koşuluyo diye hatırlıyorum, ama biletler pahalı giden yok heralde işletmesi özel. F1 patronumuydu neydi onla anlaşamamışlar heralde

0|0
    0|0
    • evet anlaşamadılar istediği parayı vermediler

• En sevdiğin pistler hangisi merak ettim takip ediyosun gibi
      Ben şunları severim:
      1- Silverstone
      2- Monako
      3- Malezya
      4- Avustralya

• spa en iyisi bence

• Ben istemedim diye düzenlenmiyor.

0|0
    0|0
  • hukumet f1 ın verebılecegınden fazla para ısteyınce anlasma bozuldu bırdahada yapmadılar

0|0
    0|0
  • Formula 1 yerime Formulaz var bimiyomusin?

0|0
    0|0
  • türkiyede hiçbir aktivite düzgün yapılmazki zaten.

0|0
    0|0
  • Yönetmeliğe aykırı olduğundan çıkartıldı

0|0
    0|0
    • neye aykırı

• ottan boktan islere milyarlar veriliyo 26 milyon az. ulkeye gelen seyircilerle yapilan tanitimla bu para fazlasiyla cikiyo zaten. 26 milyon bnce cok cok az. yillik 26 milyon vermeyip 200 milyonluk pistin curumesi mi mantikli 26 milyon verip bir yarista pustin maliyetine yakin para girdisi yapmakmi daha mantikli

• sende haklısın

• Yaptılar bir ara Tuzla'da

0|0
    0|0
  • ilgimi hiç cekmıor bırde spor derler neyı spor bunun

0|0
    0|0
  • Parasal mevzular yüzünden. O spora o kadar para verilmezmiş türkiye o kadar para çıkartamıyormuşta cartmış curtmuş. Düzenlenmemesinin ilk yılında 13 milyon $ dı yanlış hatırlamıyorsam bır para ıstemıştıler f1 olması için. Türkiye bunu kabul etmemişti. Yarışların başlamasına 1 aydan az süre kala türkiye 25 milyon $ vermeye razı olmuştu. Formula 1 de fikstur acıklandı dıyerek Türkiye'yi kabul etmedi. Hep o spor bakanı sağolsun

0|0
    0|0
    • niye yaptılar o zaman o pisti oraya verilen paralar nolacak

• Türkiyede olan 1 yarış hariç bütün yarışlara gittim. Birde para kazanılmıyor lafları ediyorlardı. O dönem 2 lira civarı olan birayı 20 liradan okutuyorlardı ve çok fena satılıyordu yabancılar aldırmadan alıyordu. Bunun üstüne giysiler biletler vs eklenince iyice para kaynağı gibiydi orası. Yarış zamanları insan seli vardı resmen. Açıkta olduğun zaman yer bulamazdın. Bizden bir cacık olmaz

• aynen ya

• O ecclestone muydu neydi o formula 1 patronu. yamyam paragöz yüzünden muhtemelen

0|1
    0|0
  • İstanbul'da yapılıyordu daha önce. Hiç seyirci gelmiyor diye iptal ettiler diye biliyorum. Yanlışım varsa düzeltin.

0|0
    0|0
    • 12 milyon şehir seyirci yok hayret

• :D aynen.

• maalesef

Yükleniyor...