Aranızda protein tozu kullanan var mı?

7 aydır fitness yapıyorum beslenme konusuna 3-4 aydır iyice dikkat etmeye başladım ama yemek konusunda çok Seçici birisiyim en iyi protein kaynağı olan yumurtayı yiyemiyorum bu yüzden protein tozu almaya karar verdim fakat para için ailemi ikna edemiyorum sağlıksız olduğunu söylüyorlar kısacası aranızda kullanan var mı yan etki ve zararları nelerdir

Güncellemeler:
Protein tozundan vazgeçtim kendime yemek programı yaptım antreman günleri için

Pazartesi = soya fasulyesi pilav tavuk göğüsü ayran
Çarşamba=mercimek (barbunya) makarna tavuk göğüsü ayran
Cuma = kuru fasulye bulgur pilavı tavuk göğüsü ayran.

0|0
0|9

En İyi Erkek Görüşü

• yan etkisi olmaz sadece harcadigin kaloriden fazla tuketirsen yaglanma meydana gelir zaten Peynir altı suyu (whey) tozu, peynir oluşumu sırasında, çökeltiden süzülerek elde... Bunların içinde peynir altı suyu proteinleri, en önemli kısmı oluşturmaktadir
    tavsiyem yeryuzundeki en yuksek proteine sahip olan soya fasulyesidir neredeyse kirmizi etten 2 kat fazladir soya fasulyesinde yine ete oranla kuru fasulye kuru nohutta da etten cok protein vardir tavuk, yagli beyaz peynir soya fasulyesi haric hepsi biririne yakindir bakla olanlar etten %5 falan daha cok protein icerir yazdiklarim mercimekte kuvvet verir, bunlari yaparkende köy tereyagi bulup tuketirsen ayni zamanda yag yakmani hizlandirir şukumu aliyim :D arama bu sana yillarin bilgisinin sentezlenmis halidir

0|0
    0|0
    • Yağ oranım çok az zaten 59, , kiloyum

• ya tamam reis sen kas kutlesi yapmak istemiyormusun yoksa kilo mu almak istiyorsun sana yazdim protein tozu alternatiflerini sana baska bir onerim yiyebildigin kadar ye aycicek yagi margarin şeker ve karbonhidrat tuketmez yukardakilere agirlik verirsen ve ona bagli kas kutlesi olusturan egzersizler yaparsan kiloda alirsin otomatik olarak hizli bir sekilde

• kas kütlesi istitiyorum ama kilo almadan olmaz diyorlar

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 8

• Yorumları okudumda bilmeyen herkes yorum atmış kardeşim protein tozu zararı yok sadece su tüketimini artır biraz daha toz zaten takviyedir önerebileveğim marka fiyat olarak orta optimum Gold ben kullanıyoru Bahadır hiç bir sorun yok kaliteldir marka cok dikkat et bütçen iyi ise Amerikan desenli vardı ismini hatırlamıyorm ondan al aileni ikna etmek içinse yotubede profesyonel sporcular tozlar hakkında konuşuyor onları izlet düzelir umarım iyi sporlar

0|0
    0|0
    • Para durumum çok iyi değil her aile gibi ay sonu diyoruz ama düşündüm kendime yemek programı yaptım biraz bu şekilde denicem bakalım sonuç ne olacak

• Kardesim normal beslenmeni yapamiyorsan hic o kadar para verme yararini goremezsin.. o bir ek besindir ve ogun yerine gecmez...

0|1
    0|0
    • Normal beslenmemi yapmaya çalışıyorum günde 500-800 ml süt hafta da 2-3 kez tavuk göğüsü pilav kaslar için muz duydum sonra fındık protein ihtiyacımı yarısını karşılayacak kadar yapabiliyorum sadece protein tozu nu ek besin olarak düşünüyorum 1 ölçek antreman sonrası

• Hic degmez. Normal beslenmeni duzelt once. Sonra alirsin tozunu.

• peki sizce en çok protein hangi yiyeceklerde var çok masraflı olmasa iyi olur malum kırmızı et ateş pahası yumurta yiyemiyorum psikolojik olarak midemi kötü ediyor tadı yerken

• Dozunda kullanırsan yan etkisi yok. Muscletech al alacaksan fakat kabarık epeyce fiyatı. Sen hacimlenmek mi istiyorsun?

0|0
    0|0
    • Evet hacim kazanmak istiyorum orantılı şekilde ayrıca boyum 1.70-1.75 arası birşey kilom 59 çok az protein tozları da ihtiyac olan kilo yu almamı sağlıyor güvenilir sitede 900 gram whey protein 85 lira onu almayı düşünüyorum

• Yanlış tercih. Karbonhidrat tozu alacaksın ve epey hacimlendirecek o seni. Biraz hacimlenmenin akabinde ileriki seviyelerde protein takviyesi yaparsın. Herhangi bir Vitamin Shop'a da gittiğinde aynı şeyi söyleyecekler. Karbonhidrat olmadan büyüyemezsin. Alamıyorsan da pilava ve makarnaya yüklen.

• Pilav ve Makarnayı çok yiyiyorum o kolay iş abi ama doğal proteine çok para gidiyor ve hazırlama işi var

• ÇOK ZARARLI

0|0
    0|0
  • Yumurtaya alerjin mi var? Protein tozuna her ne kadar yan etkisi yok deseler de ikna olamadım bir türlü. Yumurta beyazına talimim.

0|0
    0|0
    • Küçükken çok yidiğim yumurtayı kendimi bilmeye başladığımdan beri yiyemiyorum yarım dilim ekmeğin içinde bile küçücük yumurta parçasını hissediyorum

• Kendi kararın sonuçta, birşey diyemem.

• Yarın doktor a gidicem bakalım onun cevabı ne

• Çok fena sivilce yapar , kas yapacam derken tipinden olursun alacaksan kaliteli al paraya kıy kardeşim.

0|0
    0|0
  • Kardeşim programına yulaf ezmesi ve lor peynirinide koy protein açısından zengin ikiside

0|0
    0|0
  • kadınlık hormonu salgılar vucudunda kı kıllar yavas yavas yok olur baska da yok

0|0
    0|0
Yükleniyor...