Evlenince erkeğin soy adını almak çocukların da babasının soy adını alması?

evlenince neden erkeğin soy adınıda almak zorunda kalıyoruz memleket değişiyor çocuklarımızında erkeğin soy adını alıyor ? sizce ne kadar adil? bundan huzursuz olan varmı? madem herşey eşit diyorsunuz neden bunuda düzenlemiyormusunuz bu durumdan rahatsız olan varmı?

0|0
4|8

En İyi Erkek Görüşü

• alt tarafı 1 kelimecik. ne fark edicekki çocuk annenin soyadını almış yada babanın soyadını almış?

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Arkadaşım bu bir alışkanlık. Yani öyle gelmiş öyle gidiyor. Fakat şimdi soy ismini değiştire biliyorsun diye biliyorum Anneninkini alabiliyorsun galiba..

0|0
    0|0
  • evet soyadında istedigini alabilirsinz 18 yasında karar verirsiniz.

0|0
    0|0
  • Ataerkil bir dünyadayız; anaerkil dünya bundan yüzbinlerce yıl önceydi, nedeni bu.Ancak benim için farketmez.Yani isterse sadece kendi soy adını kullansın.Ya da hem benim hem de kendi soy adını kullansın.Ayrıca, "bunu da düzenlemiyorsunuz" diyorsun da; milletvekili olan biz değiliz.Siyaste atılmama daha 25 sene var yaklaşık ama belli olmaz.

0|0
    0|0
  • Madem evleniyorsun.Eşinin soyadını alacak kadar sevmiyormusun onu anlamadım.Dünyanın her yerinde böyledir bu sadece türkiyede değil.Hem bu ilke sana tüm dünyadan farklı olarak kendi soyadını da taşıma hakkını veriyor değil mi.

0|0
    0|0
  • bunu müstakbel kocanla konuşmalısın bence. :) karısının soyadını alanlar var. Özer Çiller, eşi eski başbakan Tansu Çillerin soyadını almış mesela :) ama herifi fazla zorlama derim sonra hır çıkabilir :)

0|0
    0|0
  • İİnsanlar boş durdukca bakalım daha nelere takıcaklar :)) yanımda cocuklarıda erkekler dogursun tartısması cıkıcak

0|0
    0|0
  • Bence mantıklı bi' uygulama. Kadın zaten kendi soyadını kullanabiliyor. Opsiyonel bir durum.

Oturup tartışılacak bir olay değil.

0|0
    0|0
    • ama cıft soy adı almak ıstemıyorum yanlızca kendı soyadımı almak ıstıyorum

• Çok fazla yaygın olduğu için artık insanlar kanıksamış durumu. Meşrulaştığı için de kimse yadıgamıyor.

Benim için farketmez tabiki, karım isterse kendi soyadını kullansın ama aileysek ve ataerkil bir toplumdaysak (ki dünya böyle) soyadının değişmesi ve birlik sağlanması daha hoş olur.

Sonuçta kadın olarak eşinin evine gidiyorsun. Namusunu o koruyor. Hayatını paylaşıyor vs.

Hı erkek kadının soyadını alsın o zaman diyebilirsin ama dedim ya ataerkil bi' toplumdayız. Kimse kendine yedirmez. =)

Kızlar Ne Diyor 4

• ben soyadı değilde memleket kütük bilmem ne hepsinin değişmesini saçma buluyorum bunlar değişmemeli soyadda arzuya bırakılmalı bence ama, bu türkiye de kavga sebei olur ilişkilerde :)erkekler artık şey demeye başlar "evlenince benim soyadımı almanı istiyorum" :):) ama, çocuklar kısmında değişikliğe gerek yok çünkü bir çocuğun annesi her zaman bellidir ama, baba sıkıntılı olabiliyor. o yüzden babanın soyadına ait olması daha iyi...

0|0
    0|0
  • Kendi soy ismini kullanabiliyorsun ama işte çocuklar babalarının soy ismini alıyorlar aslında sende haklısın ama zamanında böyle karar vermişler erkek evin direğidir reisidir düşüncesinden ileri gelmiştir öyle devam ediyor

0|1
    0|0
  • yanlis hatirlamiyorsam soy ismini alma zorunlulugu yok artik ! yanlismi biliyorum ?

0|1
    0|0
  • Bana da tuhaf geliyor.

0|0
    0|0
Yükleniyor...