1 ayda sporla hiç kilo veremedim?

13 Ağustos'ta spora başladım fitness ve cardio yapıyorum başlarda haftada 2-3 gün gittim şimdi 4 gün gidiyorum. Beslenmeme de dikkat ediyorum çok sıkı diyet yapmasam da. 3. haftada 2.5kg yağ eksilmesi olmuş ama tartıda hiç bir değişiklik göremedim. Bunun sebebi ne olabilir? ne yapmam gerek?

0|0
3|16

En İyi Erkek Görüşü

• Tartıya aldanma. Yağ oranın düşüyor ama kas oranın yükseliyor. Toplam ağırlığında değişme olmasa da ufalıyorsundur bence. Sen ölçülerine adapte ol. Tartı seni yanıltır her zaman. Yapman gereken bir şey yok aynı şekilde devam et. Çok kaslanmak istemiyorsan sıkılaşma hareketlerini yaparken aralardaki dinlenme süresini 10-15 saniye daha düşür ve fazla protein alma.

x-sport

0|0
    0|0
    • Teşekkürler aradığım cevap buydu :)

• Sanıldığı kadar karmaşık bir mesele değil bu. :)) Ben teşekkür ederim iltifatın için :)

Erkekler Ne Diyor 15

• 1 1.5 ay içinde 3 4 kilo minimum vereceksiniz. Merak etmeyin. Eğer veremezseniz hormonal bir bozukluk olabilir. Diyetisyene gözükmeniz gerekebilir. Ama hiç merak etmeyin verirsiniz :) .

1|0
    0|0
  • Vücudun bazı dönemleri durur kilo verme bende kışın. başlamıstım 4 ayda 15 kilo. verdim sonra yaz dönemine girdik tam. iyi kılo verirım derken 3ayda anca. zar. zor.2kilo verdim. biraz daha sabret yakında kilo vermeye başlarsın

1|0
    0|0
  • Yağ yakmaya başlamışsın dikkat et motoru yakma. Su tutuyor olabilirsin. Tuzu azalt. Yağ yakarken kas kütlen artıyorsa yavaş kilo verirsin.

1|0
    0|0
  • Dürümcünü degiştir

0|0
    0|0
  • 2.5kg yağ eksilmesi nasıl ölçtünüz bunu?

0|1
    0|0
    • Yağ ölçümü yapılıyor salonda

• Yağ ölçümü diye bısey duymadın mi?

• salamasyon onlar öyle bişey mümkün değil

• Koşu bandında, parkta yürür gibi yürüdüğün, antrenman sırasında nabız sayını yükselterek ve terleyerek çalışmadığın ve bu çalışmanı, bol protein alımı ile desteklemediğin için...

Ayrıca verdiğin 2.5 kilo da yağ değil, bel çevrendeki su oluyor..

0|0
    0|0
    • Nerden biliyosun öyle olduğunu? Deli gibi terliyorum nabız 130 civarında oluyo genelde

• Peki bunu ne kadar süreyle sabir tutuyorsun?

Hadi onu geçtim, protein alımın ne alemde?

• Zaten normalde de protein ağırlıklı besleniyorum. 20dk yuruyus + 10dk eliptikal + 20dk bisiklette nabız hep yüksek fitnessta bu kadar degil

• 2-3 ay devam et sonuca bakarsın. Eğer hala kilo veremiyorsan hormonal problem olabilir doktora gidersin.

0|0
    0|0
    • hormon problemi yok baktırdım ona.

• haftada 4gün 1 saat cardio + 1 saat fitness yapıyorum

• yediklerime de dikkat ediyorum diyosun o. O neyse dediğim gibi 1-2 ay daha devam et böyle sonuca göre davranırsın

• Bazen 1 hafta boyunca insan kilo veremeyebilir moral bozmamak gerek bu tip durumlarda vücudun anabolik yapısıyla alakalı bir durum bu sen programına sadık kal aynı şekilde ilerle bir sure sonra farkı goruceksin :)

0|0
    0|0
  • Boy kilon kaç

0|0
    0|0
  • sıkılaşmışsındır, önemli olan yağ oranını azaltmak değil mi zaten

0|0
    0|0
    • evet ama yağ yakmışsam neden kilo artışı görünmüyo tartıda?

• spordan önce tartılıyorsun dimi? biraz kaslanmış olabilirsin vucudun incelir ama kilon düşmez

• evet sabah tartılıyorum. öyle olabilir mantıklı, teşekkürler :)

• ilerleyen zamanlarda gorursun hemen bir aydadabelli etmez canin sklimasin dewam et spora

0|0
    0|0
    • inşallah öyle olur devam ediyorum zaten

• En azından kilo almayı engellemişsin...

0|0
    0|0
    • amacım kilo almamak değil kilo vermek

• Bardağın dolu tarafına bak, o sporu yapmasaydın şu an daha fazla olabilirdin. Ayrıca spor 1 ayda değil, 1. aydan sonra sonuç verir. Bir ayda verdiğin kiloyu tekrar 1 haftada geri alırsın, uzun vadede düzenli vermeye dikkat et.

• Hormon dengesizliği olabilir.

0|0
    0|0
  • gorselde değişiklik var mı

0|0
    0|0
  • Önce kardio. değil koşu ya da hıxlı yürüyüş yapmalısın.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Tartıdaki ölçüyü pek önemsemeyin. Onun yerine vücudunuzun ölçülerini alsanız daha iyi olur.

0|0
    0|0
    • Evet haklısınız ölçüm yaptım 2cm incelme var :)

• gayet normal..

0|0
    0|0
  • Ben bir gun yemek yemesem zayifliyorum sen bir aya zayifliyamadinmi

0|0
    0|0
Yükleniyor...