Üniversitede okuyan arkadaşlar, tercihlerinizi nerede yaptınız?

ünide okuyan arkadaşlar siz tercihlerinizi nerde yaptınız dershanede mi yaptınız? yoksa kendiniz mi yaptınız? ben kendim araştırıp kendim yapmayı düşünüyrum.sonuçta onlar kadar bizde bliyoruz ne yapıcaklar sanki

0|0
3|6

En İyi Kız Görüşü

• tercihlerimi babam ünide öğretim üyesi olan bir arkadaşına yaptırmış. babamın seçtiği okulda onun seçtiği bölümde okudum. şimdi de onun istediği bir işte ömür boyu çalışmamı istiyor. kimse bana bunu okumak ister misin okursan mutlu olur musun diye sormadı. hala da kimsenin bana bişey sorduğu yok.

tercihlerini kendin yap.

1|1
    0|0
    • Çok doğru söylemişsin aşkım Gerçekten hepimiz ailemizin olmak istediği hayallerle boğuluyoruz. Bizim yerimize düünüyorlar

• aynen ailemdir yine de birşey demem ama benim ideallerimi yaşıycam ben kimse de döndüremicek çok haklısın gerçekten

• teşekkür ederim

Kızlar Ne Diyor 2

• sakın para için bölüm seçme sevdiğin bir meslek olsun yani ilk bölümü seç. sonra okuyacağın üniversiteyi seç ve o üniversiteye git bak nasıl bir yer. şehir dışındaysa mutlaka facede vardır grubu git sor insanlara nasıl bir yer diye. ben yapmadım pişman oldum ama sen yap :)

0|0
    0|0
    • şehir içi seçmeyi düşünüyorum yani öğrencilik bir kez yaşanır oda istanbulda yaşanır diyorum yanlış mı bilmiyorum seviceğim mesleği seçmeyi düşünüyorum yoksa mutlu olamam

• teşekürler:)

• ne demek ben yaşadım sende yaşama bol şanslar :)

• ben kendimde yapmadım dershanedede yaptırmadım bir öğretmen akraba vardı benim tercihleri o yapmıştı ama ben bu konularda uzman birisinden yardım almanı tavisye ederim

0|0
    0|0
    • öyle düşünüyorum daha uzman birinden dersane zaten çapulcu takımı birşey bildikleri yok;s.ama dediğin gibi uzman birinden yardım alırım herhalde

Erkekler Ne Diyor 6

• Ben babamla birlikte yaptım. O dönem okul müdürüydü, şimdi dershane müdürü. Genel olarak bölüm tercihim belliydi ama okul sıralarını o yaptı.

Şu an kpss tercihime yine müdahale etmeye çalışıyor, 27 yaşında mühendis adamım ama cart curt ediyor. Kendi tercihini kendin yap. İlk başta dershaneden yardım alabilirsin, fikirlerini öğreneiblirsin ama daha sonra istediğin bölüm ve yüzdelik dilimlere göre, şehir farklarını da hesaba katarak listeni yap.

Kendi sitediğin yerde, kendi istediğin bölümü oku. Sen de başkalarının hayallerinin kurbanı olma. İnş istediğin hayatı yaşarsın.

0|1
    0|0
  • dersane olması şart degil ama uzmanına danışmalısın bu çok önemli puan ne olursa olsun ister düşük ister yüksek herşeyi tercihler etkiliyo bunuda tabiki uzmanı biliyor danışmanı tavsiye edrm

0|0
    0|0
  • bn hiç anlamıyorum ya. bnkaya para yatırdım. ve okula gittim kayıt oldum şifremi aldım. şuan yapmam gereken birşey varmı. varsa neler yapacağim bilgilendirirseniz sevinirim. son gün ne zaman onuda belirtin yani saygılar...

0|0
    0|0
  • Kendim yaptım

0|0
    0|0
  • Ben kendim yaptım.

0|0
    0|0
  • Kendim yapacağım tabiki, elin adamına neden güveneyim kendi hayatım söz konusuyken.

0|0
    0|0
Yükleniyor...