Nette insanların karakterinin değiştiğini düşünüyor musunuz?

Nette insanların karakterinin değiştiğini düşünüyor musunuz?

ben öyle düşünmüyorum bence bir insan nette nasılsa, hangi konularla alanlarla ilgileniyorsa sosyal hayatta da onlara ilgili bence.. çünkü beyin aynı üretimi de aynı oluyor :D

( bunu birine demiştim evet ona diyince bu soru aklıma geldi)

Güncellemeler:
karakter değilde algılar değişebiliyor.. mesela dışarıda hiç farkına varmadığınız biri nette dikkatinizi çekebiliyor halbuki sokakta yanından yürür geçersin ama nette bir paylaşımla veya iletiyle iç dünyasına yolculuk yapabiliyorsun..

0|0
7|20

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 19

• Nette dusunceler belki ayni olabilir AMA kisilikler degisebiliyor ya da biraz ekleme yapilabiliyor. 2010'dan bu tarafa twitter hesabim var. Ben twitter de ne Kuaför gordum ne de terzi. Manav yok, kasap yok. Herkes ustduzey yonetici, CEO, mudur, isveren. Kendini bir firmanin satis muduru gibi gosteren beni facebookta eklediginde aslinda firma da kasiyer oldugunu ogrendim. Yani insanlarin cogu nette oldugu gibi gorunmek yerine olmak istedikleri gibi gorunmeye calisiyorlar.

1|1
    0|0
    • evet öyle tabi de mesela o kişinin paylaşımlarına falan baksanız ceo müdür olmadığını muhakak anlarsınız nette de olsa reel de de olsa insanın gizlediği veya sakladığı birşey varsa açık verir... herkese kanmamak lazım her denilene inanmamak lazım.. mesela netten birini uzun süre gördün gözüne çarptı sonra tanıştın şaşırtan azdır ya.. paylaşımları ve iletileri muhakkak yansıtır..

• işte bunu diyorum iyi insanlarda kötü insalarda heryerde var.. ki şuna da eminim bir çok insan akşama kadar bilg. başında çalışıyor çok haşır neşir bu ortamlara giripte karakter çelişkisi yaşaması uzun vadede çok zor.. o yüzden ben nettekilerinde birer insan olduğunu iyi kötü herkesin var olduğu gerçeğini vurguluyorum burası sokaktan çok da farklı değil aslında..

• Illa ki iyi ya da kotu insanlarda su an aramizda. Sokakla sanalin tek farki; sokaktaki insanin dis gorunuse gore daha gercekci yaklasabiliyorsun. Burda insanlari anlattiklari kadar taniyorsun.

• gncllm:o kadar farklılık olacak.sonuçta duygu organlarımızın algıladıgı oranda idrak edebiliyoruz çevremizdekileri.her duyu organı aynı hazzı vermez. zevkler renkler meseleside bundan ibaret.

nette en derin sırlarımı çekinmeden söyleyebilirken,kaba tabirle-gerçek hayatta suskunlugumu muhafaza etmekten kendimi alıkoyamıyorum.falan filan.

0|1
    0|0
  • :D bencede katılıyorum heryerde aynıyım ama herkesın aynı oldugunu dusunmuyorum ıstısna olanlar var ;)) ( 5 yıldız ))

1|1
    0|1
  • bir insanı tanımanın en kestirme yolu ona sorular sormak cevaplar almak-vermektir.

dolayısıyla kendi karekterini maskelemek isteyen varsa bile(oldugunu düşünmüyorum.)kısa sürede gerçek karakterinin açığa çıkacagını düşünüyorum.

1|0
    0|0
    • aynen öyle oluyor :) nette de olsa sosyalde de olsa gözünden tanımak gibi bir çabaya girmeyelim soralım soruşturalım :D

• ben günlük hayatımda nasılsam genelde sanal hayatta da aynıtım. Aslında normal hayatım da aha neşeli, eglenceliyimdir, burdaki cevaplarım genel de ciddi. Burda ozellikle bayan üyelere eglencceeli komik yorumlar yapınca, kızcağızlar kendilerine asılındıgını sanabiliyorr, çok da umursamıyorum o yüzden. adamına göre cevap sorusuna göre muamele mantıgı..

0|0
    0|0
  • buranın aslında en eski üyelerindenim,bir ara kızıp farklı bir nickle geri gelmiştim,dikkatli bazı üyeler cevap ve yorumlarımdan ben olduğumu anlamışlardı,sonuç olarak nickler değişse de genelde karakter aynı değişmiyor ki öylede olması gerek diye düşünüyorum...

1|0
    0|0
    • aynen benim hikayemde böyle hakan abi :) değişmiyor dedim ya beyin aynı :D

• Haklısın.Güncellemene katılıyorum.

0|1
    0|0
  • sana katiliyorum.. Farkli olan bir durum var cesaret/cekingen olayi insan daha bi ferah

0|1
    0|0
  • netteki özgüven nerde var allah aşkına ,1,70'im ,sarışın,kendine güvenen hoş bir kızım acaba şansım yüzde kaç :)) sanal alem yalan alem

2|0
    0|0
    • tamam işte karakteri çıkmış ortaya :) özgüven sahibi numarası yapan bir kızçe :) herkes aynı değil ki burada o dediğinle alakası olamayn insanlar var yani düşünsel paylaşımlar ve yüzeysel paylaşımlar.. o kızı tanı bak sosyalde de öyle kaşını gözünü boyamaktan başka amacı yok..

• öyle tabi, birini pohpohlarsan arkadaş olursun eleştirirsen de içindeki canavara ulaşırsın, ondan hiç sevilmem ben :))

• @güncelleme Çünkü reel'de bir insanı ilk etapta dış görünümüyle yargılarız. Burada herkesin direk iç dünyalarıyla muhattabız.

0|1
    0|0
  • karakter değişmiyor.ama yaşadığının tam tersini anlatabiliyor.yada biraz daha fazla abartıyor.klavye adamı konuşturuyor.

0|1
    0|0
    • klavye insanın sadece kendi iç dünyasının yansıması sadece düşüncelerinin aktığı yer old. için ondan öyle oysa sosyal çevresi konumu herşeyi etkiler karşındakini :) ama karakteri değişmez yalancıysa burada sosyal hayatta da yalancıdır..

• tamam katılma :)

• ikinizede katıla katıla bir oldum:-)

• Karakter değilde insanlar klavye başında biraz daha konuşurken olduğundan rahat olabiliyor. Onun dışında insanların toplum içindeki konumunu belirlemesinde dış görünümünün o kadar da etkisi yokmuş ben bu sitede bunu çok daha iyi anladım.

0|1
    0|0
  • Nette karekter değişmez asıl karekter ortaya çıkabilir sosyal hayatta söyleyemediği şeyleri söyler mesala.

Ksdeki gizli kızlar en büyük örnek

1|0
    0|0
    • o gizli kızlar bence sosyalde de fırsatını buldu mu öyleler :) değişmez abicim bence çünkü beyninde aynı tilkiler dönüyor ki klavyeden o akıyor...

• pek sanmıyorum bazı insanların duyguları sosyal hayatları basılmıştır.nette bunu ortaya çıkarmaktadır.evet net ve gerçek hayatla bağdaşanlarda var ama farklı sekildede cok insan var.

1|0
    0|0
    • niyeti farklıysa elbet numara yapıyor ama karakteri değişmiyor bence ve eninde sonunda nette daha bir hızlıca gerçek karakteri çıkıyor ortaya..

• tabikide konuşma şekli hitabı belli ediyor.

• Bunu kesinlikle bilemeyiz ama sonuçta samimi olan da var olmayanda.

1|1
    0|0
  • evet oldukları gibi görünmüyorlar

1|0
    0|0
  • evet. ben burada normalim. ama gerçek hayatta dexter gibiyim:-)

0|1
    0|0
  • nete gterek yok reelde de karakterleri bel ideğil çoğu insanın maske takmaya bayılır insan oğlu :)

0|1
    0|0
    • zamanla gösterirrr hemen ilk görüşte tabi o çakallar niyetini belli etmez ama er ya da geç çıkar..

• çakal denince erkek olarak algınmamasına sevindim doğru yoldasın

• ayy yok hiç öyle bir ayrımım yok çoğunluk azınlık var ama ayrımım yok merak etme :)

• Düşünüyorum.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• nette esas kişilik karakter içine bastırdıkları çekindikleri vs vs ortaya çıkıyor çünkü rahat çünkü engelleyen bir şey yok onu toplum içinde arkadaş ortamında yapamadıklarını söyleyemediklerini nette söyleyebiliyor kişi ve kendini daha net ifade edebiliyor çoğu zaman

0|0
    0|0
    • yani o zaman asıl karakter mi çıkıyor :) insanlar aslında neti ciddiye almıyor bence :)

• ciddiye almaması ayrı bişey

ama mantığını tercihlerini kendi inandıklarını kendi düşündüklerini bakış açısını vs vs vs dışarda bazen söylemeye çekinebilir alacağı tepkilerden korkar ama nette bunu söyleyebilir alacağı tepkileri ciddiye almaz.

her zaman böyle değildir belki ama çoğu kişi için bu durumun böyle olduğunu düşünüyorum

• öyle kesinlikle haklısın ..

• örneğin ben nette neysem gerçeğimde o..bazen bu kadar birebir olmama kızıyorum..site neye üzüleceğimi bile önceden tahmin etmeye başladı..:) ama değişenler varmı bilmiyorum...bencede herkes olduğunu gösteriyor.

1|0
    0|0
    • evet ama değişenler bile karakterini gösteriyor ki.. mesela burada en çok yaşanan ne kız erkek muhabbeti şimdi sen burada sinek gibi kız arayan herifin sosyal hayatta çok beyefendi olduğunu mu düşünüyorsun :) ya da burada beyefendi olanın sosyal hayatta sinek olduğunu mu düşünüyorsun :) sinek benzetmesi tuhaf gelebilir ama öyle geldi aklıma şeker bal hesabından :D

• kesinlikle.. sanır ki efendi oldum, sanır ki insan oldum çabalar ama, dışarıdan göremez kendini..

• karakterle, ilgilendiği alanların ne alakası var anlamadım. bir insanın ilgilendiği alanlardan karakter tahlili yapıyorsanız. kolay gelsin. ne diyeyim.

1|0
    0|1
    • ne demek ne ilgisi var düşünmemişsin bence demek istediğimi.. ya da bir örnekle de semek istediğini anlayayım..

• eglencelıler kız oyle deme. ben cok guluyorum :D

• ben sevmiyorum ya aciz geliyorlar acziyetleri çok komik ama evet :D

• aynıyım yaaa ne deişicemmm ki

0|0
    0|0
  • İnsanlar olmak istedikleri gibi gösteryolar kendini.cevap evet değiştiryolar.

1|0
    0|0
  • palavrası bol olan olabiliyor elbette. ya da kendini olmadığı gibi gösteren.

1|0
    0|0
  • normalde şen biriyim.burda ise daha ciddi ve sert gözüküyorum.değişir bence.

0|0
    0|0
    • peki normalde düşündüklerin savunduklarınla buradakiler farklı mı en basitinden normalde doğru bildiğine burada yanlış der misin :) burada sapıkça davranıp normalde mutaassıp olur musun :) olanlar var ama sosyalde de açık veriyorlar emin ol.. senin ki kendini ifade etme şeklinin farklılığı yoksa söylediklerin değişmiyordur bence :)

• pek değil..geneli aynı

Yükleniyor...