Wing Chun mu, boks mu, kickbox mu ya da hangisi?

Savunma - saldırı artık adına ne derseniz bu tur sporlar içinde sokakta en etkilisi en işe yarayanı sizce hangisi?

0|0
26

En İyi Erkek Görüşü

• Merhaba:
    Öncelikle fiziki yatkınlık durumunuzu bilmek gerek.
    Mesela; Wing Chun hem durdurma hem de aynı anda tek hareketle saldırma tekniğidir.
    Uzun yıllar dövüş sanatlarıyla ilgilenmiş biri olarak Wing Chun'u hep daha gizemli ve etkili gördüm.
    Ancak, o teknik biraz ince bir fizik ve epey bir çeviklik gerektirir... Çok kalın ve ağır bir vücuda sahipseniz Wing Chun hareketlerini uygularken ağır kalıp, karşıdakine bazı tavizler verebilirsiniz.
    O sebeple kalın ve ağır bir vücudunuz varsa Boks ya da kikcbox tercih edilebilir...

Ayrıca bacak yapınıza da bir bakın, esnek ve uzun bir bacak yapınız yoksa, Wing Chun daha cazip olacaktır. Çünkü Wing Chun'da bacak hareketleri karın hizasını geçmez bu yüzden esnek bir bacak yapınız yoksa bu teknik daha uygun olacaktır.

Esnek ve uzun bir bacak yapınız varsa Tayland Boksunu (Muay Thai) tercih etmeniz daha uygun olabilir. Çünkü onda karşı tarafa ani hareketlerle üstünlük sağlanabilecek çok etkili tekme stilleri var.

Yani öncelikle fiziki yapınızı bilmemiz gerek, hangisinin size daha uygun olacağını söyleyebilmek için.
    Bir de ne kadar süre gitmek istiyorsunuz? Bunun da önemi var. Çünkü Wing Chun'u kavramak çok uzun bir zaman gerektirir... Bu yüzden ''Sadece altyapım olsun, kendimi savunayım ve dövüşebileyim.'' diyorsanız, Wing Chun doğru bir tercih olmayabilir.
    Tabi öncelikle fiziki yapı önemli!

0|1
    0|0
    • çok teşekkürler bilgiler için. hafif bir gobek var 175-81 kilo gibi bacaklar esnektir. 2 yıl gibi bir süre yapabilirim diye dusunuyorum. Aşağıdada yazdığım gibi kimsyee saldırmak kavgaya bulaşmak gibi bir durumum yok ama çamur biri gelirsede etkisiz hale getirmek lazım elbette

• teşekkür ler en iyi cevap olmayı haketti

• Önemli değil.
      Ben de teşekkür ederim.

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 2

• Wing chun

0|1
    0|0
  • ben kck boksta yaaptım ama wng chun daha gzel kısa sürede kendinizi savunmak istiyosanız wng chundan iyisi yok bir ikii sene de kendinizi cok iyi savuna bilirsiniz 4 5 kişiye karsı ama iyi çalısıp antremanları dzenli olarak yaparsanızwing chunda her antremanda yeni bir teknk öğrenirsiniz ama kck boks ise cok frklı belli hareketleri antremanlarla serileştirip kuvvet kazanıp yapamazsan zor basarılı olursun yani bunları göz önüne alarak kararınızı vverin

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Uzun yıllar devam ederim dersen wing chun
    boks da bombadır

0|1
    0|0
  • Wing chun süper

0|1
    0|0
    • Yapıyormusun wing chun?

• Evet ama bıraktım. Tembelligimden :) wing Chun antrenmanlari çok eğlenceli geçer. Kas olarak çok gelişmiş olman gerekmiyor. Savunma ve saldırı birlesimidir. Daha güçlü yumruklardan ziyade hızlı olmayı gerektirir.

• teşekkür ler.

• Hacım ben Güreş'çiyim bir ara şakasına bir dövüşelim dedik :D Tai Box olsun Aikido olsun topunu yatırdım :D

0|0
    0|0
    • Evet güreşçilerin yakaladıklarını kafa ustu çarptıklarını biliyorum. Ama sokakta daha etkili birşeyler olması lazım benim için. Misal 2 araba arasında bile kullanabileceğin vs

• Aslında mesele ne bildiğin değil mesele bildiğini ne kadar iyi bildiğin. Yani seçtin mi sıkılmıycaksın ve iyi öğrenceksin. Sonra kim tutar seni :D

• Bodoslama kavga

0|0
    0|1
  • Bende smith wesson 357 var o daha etkili...

0|0
    0|0
    • Karşıdaki amcadada varsa aynısından ya mezardasın ya hapiste biliyorsun demi.

• Karşındaki amca 357 yi çıkarınca sen wing chun yaparsın ozaman :D

• sende haklısın :)

Yükleniyor...