Biz insanlar neden böyleyiz?

kızlar der ki=> siz erkekler neden böylesiniz, hepiniz aynısınız.

erkekler der ki=> siz kadınlar neden böylesiniz, hepiniz aynısınız.

yok senin bu yaptıgını corumlu yapmaz.

lazlar saftır. kayserili çakaldır.

izmirin kızları güzeldir (tamam buna bir şey dediğim yok :P )

doğu batı ayrımı yapanlara ne demeli...

örnekleri cogaltmak mümkün. kaç kişi olunca böyle bir genellemeye gidilmiş yani, izmirde 20 tane güzel kız görmüşler kızları güzel mi denmeye baslamıs. neden genelliyoruz, 5 parmağın 5i bir değildir. ön yargılarımızdan kurtulmayı beceremezsek mutlak gerçeğe ulaşamayız. ben de ayrım yaptım genelleme yaptım ama simdi bunlardan arındım ve sizin de arınmanız için çabalıyorum.

(farkedenler var mı bilmiyorum, başlıkta bile bir genelleme söz konusu ^^ )

kısaca neden genelleme yapıyoruz, neden önyargılıyız ve sen, önyargılı mısındır?

0|0
4|2

En İyi Kız Görüşü

• iletişim kurabildiğim sürece önyargılı değilim genellemem

iletişime kapalıysa karşımdaki hareketlerinden davranışlarından fikir edinirim ama öyle olursada sabit fikirli olurum sonradan bu fikrimi değiştirmesi zor olur kişinin

ha birde kuşkucuyum kuruntuluyum kişilere karşı

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• ön yargılı olmaya alışmışız,öyle yetiştirilmişiz daha çocukken bu gibi kalıplar sokulmuş kafamıza hepsi bundan kaynaklanıyor.ben elimden geldiğince ön yargılı olmamaya çalışıyorum.

0|0
    0|0
  • karşılıklı anlayış olsa ve herkes bunu yapsa hiç bi sorun olmaz. ne kavga ne çakallık ne dolandırıcılık eskiden para diye bişey yokmuş paylaşım varmış hırsızlık yokmuş paylaşım anlayış varmış güven varmış. zaman değişti aşktada evliliktede iş teden arkadaşlıktada akrabalıktada anlayışsızlık ve çıkar oldukça düzelmez.

0|0
    0|0
  • Olmamaya calisirim bazen ister istemez olurum, it is natural :D

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• onyargım yok dıye dusunuyorum daha ıyı de olabılırım bu konuda...genelleme de pek yapmamaya calısırım.

0|0
    0|0
  • Çoğu ön yargı malesef ki doğrudur..

0|0
    0|0
Yükleniyor...