Futbol sevmeyen hatta futboldan nefret eden erkek var mı?

Erkekler için sorum: Benim gibi futbol sevmeyen erkekler var mı? Kadınlar için: Kadınların futbol sevmeyen erkeklere karşı bakışları nelerdir acaba?

0|0
7|17

En İyi Erkek Görüşü

• Nefret eder, ilgi de duymam. Holiganlık derecesinde, insanlığını unutmuş bir biçimde kendini kaptıranlara da dangalak derim hocam.

Sen para ver, digitürk al, para ver maça git, bağırmaktan sesin kısılsın. Sonra O topun peşinden koşan futbolcu dallamalar, stadyumdan jeepleri, ferrarileri ile ayrılıp hangi hatunun göbeğinde petrus içecekler ona kara versinler.

Sen de garibim, balık istifi iett otobüsü ve kısık sesin ile eve dönmeye çalış. Cepteki son parayı bilete ve pis köfte ekmeğe harca. Forma al, sapka al, bilmem ne al..

Kafası biraz basan, bu işin içinde ''gönül, aşk'' değil ''şirket, toplumun afyonu'' olduğunu zaten anlar. Tayyip Amca, sağdan-soldan geçirirken sana, sen bağır orda; lan zaten sen bağır orda diye var o düzen. Bağır ki, her ay kuş kadar maaşından kesilen, arabandan, evinden, dükkanından alınan kol gibi vergilerin verdiği siniri git orda boşalt. Fenerli zenci dallamanın altındaki Corvette'in benzin parasına sen de katkıda bulun. Aziz Amca paraları cukkalasın, Demirören Dayı, tüpgaz işini unutarak klüp başkanlığı yapmaya kalksın.. İddia'da para tutturmaya çalışıp hayal kuran kareli gömlekli türk gencinin umutları yüzünden, ciddi paralar dönsün. Hep dönsün, ondan, buna, bundan ona. Ama sana babayı almak düşsün. Hep ama..

Hah! Uyandın dimi babacım şimdi? Şimdi söyle ben bu halimle nasıl seveyim futbolu mutbolu?

1|3
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Eski erkek arkadaşım vardı.

Ciddi bir basketbol tutkunuydu, maclara giderdi, gece uyanır yabancıların maclarını izlerdi..

Bense hiç anlamazdım :S

0|0
    0|0
  • Var eşim hiç sevmez nefret derecesin de değil ama sevmez... ben isterdim benimle maçlara gelsin tepinelim sesimiz beraber kısılsın ama olmadı ne yapalım olsun yine de seviyorum

0|0
    0|0
    • Ben futbol sevmem ama arkadaslarimla ortam icin maca gitmisligim vardir. Ortam farkli bir olay. Yani esim istese giderdim ya ne olacak? Manyak geyik ortami var orada :)))) kaynatirdim :)

• hahaaaa keşke gelsey di zamanın da istediği kadar ortama bakar dı çünkü ben gözümü sahadan ayırmıyordum :)

• valla ben holıgan bı kız oldugum ıçın her maça gıderım bagırır çagırırım boylede bırı olsun ısterım ondan maç sevmeyen bırıyle anlasamam sonuçta 11 kısının top pesınde kosması olarak futbolu algılayan bı zıhnıyetle olamam

0|1
    0|1
    • Estagfurullah, spor guzeldir iyidir, 11 kisinin bir top pesinde bosuna kostugunu da zannetmiyorum. Sadece ulkemizde futbolun cok abartildigini, diger spor dallarinin futbol yuzunden yeterince ilgi alamadigini bu yuzden gelismedigini dusunuyorum...

• valla sporun her dalını severımde ordakı o bagırıs kufur serbestlıgı ve kasıntı olmayan mımıkler guzeldır.ama mesela kendım okulda voleybolcuydum voleyboluda ızlemeyı severım bı tek tenıs ızlemekle aram yok sporu sevıyorum ya

• iki abimde sevmez

ama büyük abim nba delisidir

0|0
    0|0
  • Var benim çevremde arkadaslardan , normal bakıyoruz ,şaşıbakıp şaşırmayacaksak

0|0
    0|0
  • benım sevgılım nefret etmez ama mac meraklısıda degıldır

sadece takımının veya güzel olan maçları izler okadar

oda denk gelırse izler

gıdıp kahveye mac izlemek veya evde digiturkten kanal açtırma gibi bır olayı yoktur

0|0
    0|0
  • var.eşim hiç sevmez maç olduğunda falan bir kahvehanenin önünden geçiyorsak" insanlara bak kendini kaptırmışlar bir topa ağzı açık nasıl da bakıyolar" falan der:))

tek anlaşabildiğimiz konu bu:))

0|1
    0|0
    • Ne guzel :) yurdum da futbol esler arasindaki bagi daha da saglamlastiriyor demek ki :))))

• hı hı ne demezsin:)))))

Erkekler Ne Diyor 16

• Çok eskiden severdim. Ama etrafımda boynunun üstünde kafa yerine futbol topu taşıyan birkaç kişi oldu, futboldan soğuttular hatta nefret ettirdiler sonunda. Muhabbetleri "Hacı Arsenal'a basalım bu hafta ekieki"den öte gidemeyen top kafalıları gördüm mü direkt hayattan soğuyorum artık. Bir de televizyonda deri koltuklarına koca kıçlarını yapıştırıp dünyayı kurtarır gibi "Hakemin kararı doğru mu yanlış mı" diye 2 saat konuşan bidonlar vardı; neyse ki televizyonu evden şutladım da onlar dahil birçok saçmalıktan kurtuldum.

Nefret değil de, umursamıyorum, "kim kime takmış, hangi hakem hangi maçı satmış, kim nereye transfer olmuş çok da tınn" modundayım.

Takım tutmak ayrı bir saçmalık zaten ona hiç değinmiyorum. Trübünde ana avrat düz gidilmesini geçtim, o uğultu bile sinirimi bozuyor. Toplanın TBMM'ye yürüyoruz deseler bunlar kıçlarını kaldırmaz, ama maça gidiyoruz deseler koşarak giderler. Bir de şampiyon olunca otobüslere doluşup hayvan gibi bağırmıyorlar mı, nasıl bir beyin özürlülüğüdür.

Özetle, sebep şu mentalideki insanların varlığı: link

0|1
    0|0
  • Erkek futbolu sevmelidir.En azından Türkiye şartlarında sevmelidir.Hadi sevmese bile seviyor gibi davranmalıdır.Bizi ortak paydada buluşturan yegane öğe futboldur.Hiç tanımadığın bir ortamda baktın hiçbir şey konuşulmuyor açarsın bir futbol muhabbeti hop 2 dakkada can ciğer kuzu sarması(acıktım ya la)

Her neyse,sen şimdi bir Alex değil,ne bileyim pele is good maradonna better george best,hatta anaaa messi mi la o ? muhabbetine yabancı kalıyorsan çok şey kaybediyorsun.

Sevmesen bile seviyor gibi davran.Ha seni tenzih ederim,bir de kızlara "futbol çok fena ne o öyle bi sürü adam bi topun peşinde koşuyo.iyyy " diyen tipler türedi.Onlardan hiç olma

0|2
    0|1
    • Uzgunum, ben neysem oyum. Beni taniyan herkes futbolu sevmedigimi de iyi bilir. Ancak istisnai durumlarda (ornegin ast-ust ekonomi muhabbetlerinde futbol ne yazik ki konusuluyor) konusmak zorunda kaliyorum. Ama bu sadece is icabi :)) Yani yalan soylemeye is haricinde ihtiyacim olmuyor. Beni seven boyle sevsin :))

• Güzel ifade ettin olayı. +1

• Benim hiç ama hiç alakam yoktur ayaktopu ile.

0|0
    0|0
  • Bende sevmiyorum, oynayamıyorum, milli maçlar dışında maç izlemem. bilgisayar oyunlarından anlamam :D

Önceleri hakaret derecesinde dalga geçenler oluyordu tabi lafını veriyorduk. Uzun zamandır karşılaşmadım dalga geçenlerle

0|0
    0|0
  • Aha bu benim :))

evde 20 yılını top peşinde koşturmuş,

aşırı fanatik olup tuttuğu takımın derbisinde göğü yere indiren,

o takımın eski maçlarını bile banttan izleyen,

maç izlemezse maç yorumu izleyen,

evi kahveye çeviren,

o takım şampiyon olunca iki ev arasına kocaman bayrağını çeken

bir baba olunca; ben futbola hiiç ilgi duymadım. Kağıt üstünde taraftarım, arada da yabancı maçları izlerim. Onun dışında ilgim alakam olmaz futbolla :))

0|0
    0|1
  • Tamam hooligan olmayabilirsin ama ama futbola(ya da basketbola) hiç ilgi duymayan, hadi bunu da geçtim bir takım bile tutmayan bir erkeğin erkekliğinden şüphe ederim.

0|0
    0|1
  • Futbolu oynamak başkadır izlemek başkadır. Genel olarak sevilir futbol ben izlemesinide oynamasınıda severim iyi oynamam orası ayrı bir konu ama tabiki her insan sevecek diye bir kural yok. Futbol sevmeyen herkesin bir tanıdığı vardır mutlaka benim tanıdığım arkadaşlar var başka sporlara veya aktivitelere ilgileri var. Olmak zorunda değil dert edilcek bir şey değil yani :)

0|0
    0|0
  • O benim :))

Top'un "T" sinden anlamam... Anlayanı hiç anlamam...

Sanane nedir yani bir topun arkasında 90 dakika koş dur... Ha o kaleye girdi, Ha bu kaleye sana ne oluyor...

Adamlar para kesiyor sana ne oluyor... :)))

Ona küfür buna küfür... Egoları tatmin etmenin bir yolu olsa gerek diye düşünüyorum :)))

Şahsen yanan elektriğe izleyen gözlere acırım... Boş iş boş şeyler kategorisinde benim için...

0|0
    0|0
  • ben sevmem ama tuttuğum bir takım var

sorsanız bir oyuncusunu söyle diye söyleyemem :)

0|0
    0|0
  • Tamam beyler entel görünmek için futbol sevmiyorum ayaklarına yatabilir, hatta olayı kapitalizmle bağdaştırabilirsiniz ama en azından pes sevin. oynamayı bilmiyorsanız bile sevin

aşağıda lusacan açıklamış.. Ortamlara girdiğinizde" yeaa pes 2011 de çok bug vardı hacı en iyisi pes 6" falan muhabetleri döndürün ki entel yanınızın damarları genişlesin.. genişlesin ki kanla beslensin..

0|0
    0|0
  • ben sevmem gibi bizim ligi izlemem kalitesiz diye

irlandayı takip edirim bizden daha zevkli diye

son hangi milli maçı izledim onu bile bilmem

ama bayan voleybol ve bayan basketbol maçı izlenir

adama keyif veriyo

0|0
    0|0
    • hahhahahah :)

• hocam kusura bakma yazmayı unutmuşum bayan milli olacak, milli maçları izliyorum yoksa başka bir şeyin keyif verdiği yok

ben böyle yazayım

sen öyle inan

• walla 2 ilkokul arkadasim vardi ikiside ne izler ne oynardi o kadar israr ederdik gel oyna forvete koyacaz sizi felan yoook kesinlikle gelmezler kizlarla dolasirlardi.gecen sene ogrendimki ikiside gay olmus vayy kahpe kader dedim :)

0|0
    0|0
  • Nefret etmem ,ama ilgi duymam. Üzerinde cok düsünüp sacma bulduğum bir konu olduğu icin. Oynamasını daha bi severim :)

0|0
    0|0
  • Galatasaraylıyım ama ilk 11'den 3 futbolcu sayamam. Genetik.

1|0
    0|0
  • Pek sevmem açıkcası basketbolla ilgilenirim daha cok

0|0
    0|0
  • Sevmeyi birak alakam bile olmadi futbolla

0|0
    0|0
    • bu ne ya? Herkes mi sevmez Allah askina? Bu holiganlar, taraftarlar nerde ya? Biz bayagi buyuk bir taraftariz o zaman, FUTBOL SEVMEYENLER olarak :)

• ben hic sevmedim ki futbolu, ailemde de babam harici seven yoktu zaten. holigan ya da taraftar olanlara sor bunu, gelip de dalga gecme cidden sevmeyenle

Yükleniyor...