Karşınızdaki kişinin zeki olup olmadığını nelerinden anlarsınız?

zeka göreceli bi kavram olabilir. işin pek detayına inmeden sayısal sosyal spor zekası yüksek diye ayırt etmeden sizin zeki diyebileceğiniz insanlarda aradığınız özellikler nelerdir hangi hareketlerinden veya nelerinden çok zeki olduğunu düşünürsünüz?

0|0
5|16

En İyi Erkek Görüşü

• gündelik tercihlerinden ve başarılı neden sonuç analizi yapabiliyor olmasından zekası anlaşılabilir. ancak kısa sürede duygusal zekayı anlayabilmek çok mümkün değildir. duygusal zekasını anlayabilmek için ise ya ilginç durumlar karşısında kalmasını beklemek gerekir, ya da geçmişinden belirgin olayları anlatmasını isteyebilirsin.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• -bir kere notasız çalıpmuzik yapıyorsa,sinema veya tiyatro kültürü iyiyse, ince espiri kabiliyeti varsa.o kişi zekidir misal. ve zeka seviyesi yüksektir.(örnektir)çok geniş bir kavram aslında.doğru soruyu sorabilen, sorgulayan,eleştirel zekası olan vs vsvs gerçek anlamda sanat ve bilimle uğraşanların hemen hemen alayı çok zekidir.

0|0
    0|0
    • sözlerinin çoğuna katılıorum teşekkürler

• bizim sınıfta moron denilecek kadsar asosyal bi arkımız vardı ama dersleri aşırı iiydi çünkü adam bütün gün ders çalışıomş ve her günde aynı üstle okula gelrdi ilginç bi tipti ama zeki olmasa o başarıyıda gösteremezdi die düşünüorm. gerci o çalşmaya yapamayan adam da aptal olmalı orası ayrı tabi :D:D

• :) hehe bilirim o tipleri katılıyorum sana.odaklanmak var bir de ilgi alanı olmalı.hiç birimiz bir şey keşfetmiyoruz sonuçta kitaplarda var olanı alıyoruz veya bir şey okurken öğreniyoruz ama o kitabı yazan da başka yerden alıyor.herkes kendine göre zekidir.kimin ne olacağı belli olmaz herkesin bri zekası var aslında sıkıntı zekilikden çok akıllı davranış karaktere bağlı davranış şekli çok önemli bence.günümüzde insanlar asıl eksik olan karaketerle örtüşen sosyal -insan davranışı.

• Günümüzde; anasının büyük umutlarla doğurduğu oğluna;" Zeki "ismini vermesiyle anlaşılabilmektedir. :)

1|0
    0|0
  • bakışlardan bellidir gözlerine baktıgında o ışıgı hissedersin :D

1|0
    0|0
    • sanmıorum çok saf gözüküpte çok zeki olanlar var

• bu onun zekası degıl diğer insanların korkusundan göremediği bi şey :)

• plan zekice burda. kimse uyanmadan suya sabuna dokunmadan zararlıda çıkmadan kurtulamadgı bi adamdan kurtulabilio

• cümlelerinin derinliğinden ve klişe konuşmayışından

0|0
    0|0
    • sözel zekası güçlüyse zeki derim diosun :)

• ben sayısal zekası iyi olan birinin,sözel zekadan mahrum olacağını iddia etmedim ki,sadece sözel zekanın olması gerektiğini vurguladım.her 2 zeka yapısına sahip IQ verileri yüksek kişiler de var,hiç olmayanlarda.Örneğin,Aristo,Eflatun,Galileo,Descartes vs vs.Hatta,matematiğin icat edildiği yıllarda Antik yunan'daki,Platon ve arkadaşlarının kurduğu okulun girişinde,''Geometri bilmeyen giremez''yazıyordu.Ama bu kişiler filozoftu aynı zamanda.Konuştklarnda karşısndakinin salyasını akıtacak tipte

• yok ben bilerek muhalefet oldum zeka zorlayıcı olsun die :D:D ama şu da var ıQ testleri çok sağlıklı dil halen. oyuzden arkadaslar bu testlerde düşük bile alsanız zeki olabileceğinizi unutmayın :)

• verdiği tepkilerden

0|0
    0|0
  • Benle konuşan insan zaten zekidir..Zeki değilse anlayamaz ne dediğimi hacı

0|0
    0|0
  • Bakışlarından anlayabilirim,zekasını mantıklı şeylerde kullanmasına bakarım,gereksiz şeylere değer verip değerli şeylerin farkına vardığını pratik şekilde görmem onu bende zeki sıfatını almasına yeterli olur

0|0
    0|0
  • söylenilen işi hemen kavrayıp yapmasından; yeni durumlara uyum sağlayabilmesinden anlaşılır.

0|0
    0|0
  • konuşmasından yaptığı esprilerden hazır cevaplığından

0|0
    0|0
  • lafı gediğine koyması ve düşünmeden yalan söyleyebilmesi gösterge benim için

0|0
    0|0
    • bu biraz da kötü niyetli ama zeki olanlar için gecerli bi tanım.

• niyetini bilmem ama inandığım tek bir şey var düşünmeden yalan söyleyen zekidir abi

• o zaman sen sadece yalancıların zeki oldgnu anlayabilirsin :D dürüstleri nası çözcen ondan bahsedelim bence

• ...

Küpesinden anlarım.

0|0
    0|0
  • gerektigi yerde konusuyorsa o adam zekidir

0|0
    0|0
  • peşinde kaç kadını köpek ettiğinden...

0|0
    1|0
  • Ooo Zeki kardeşim naber derim..Adım zeki değil derse... anlarım..O zeki değil :D :D :D çok kötüydü arkadaş kabulüm..kendimi de ondan gizledim :D

0|1
    0|0
  • Ben "LeB..." dediğimde "Leblebi" değilde "LeBron James" diyorsa o kişi zekidir.

1|0
    0|2
    • :) bunu kmse anlayamaz :D:D

• Aaah ah. Hadi iyi akşamlar. =)

• good afternon dil good byy LeBlebi :)

Kızlar Ne Diyor 5

• bakışlardan bile belli eder bi insan zeki olup olmadığını bunun yanısıra cümle kuruşundan neye nasıl akıl yürüttüğündende anladığımı düşünüyorum ben

0|0
    0|0
  • yaptığı esprilerden...

1|0
    1|0
  • cümle kuruşu döker ortaya her şeyi :)

0|0
    0|0
  • konuşmasından tavırlarından gülüşünden

0|0
    0|0
  • agresif kompleksli zayıf bünyeli olurlar özgüvenleri düşüktür