Hakkında hiç bilgi sahibi olmadığınız bir konuda fikriniz soruluyor, cevabınız ne olur?

Günümüzde herkes her şeyi biliyor.. Bilgi sahibi olmadıkları konularda biliyor gibi davranmak herkesin işine geliyor..

Siz ne yapıyorsunuz bu durumda ?

0|0
13|9

En İyi Erkek Görüşü

• Herkes aynı benim gibi düşünüyor. Rezil olma veya pot kırma ihtimaline karşı fikrim olmadığını söylerim. Ama önemli bir konu ise derhal bir araştırma yapacağımı ve fikrimi sonra söyleyebileceğimi belirtirdim.

Bilmemek ayıp değil, öğrenmemek ayıp demişler. Ama nedense hayatta her konu hakkında fikri olan ve hatta bu fikirlerinin doğru olduğuna inanan azımsanmayacak sayıda insanı kapsayan ukala bir kitle var ...

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• "keşke bilmediğimizi kabul edebilecek kadar olgun olabilsek " diye yazmışsınız yoruma.

Kırılma noktası tam da bu işte. Herkes demiş bilmiyorum derim, araştırırım filan diye ama asıl sorun bilmediğimiz şeylerde değil bildiğimizi sandığımız şeylerde çıkıyor. Ve malesef bunlar bilmediklerimizden daha fazlalar.

1|0
    0|0
    • evet zaten bilmediğimiz şeylerde de yalan yanlış yorum yapmasak ne güzel olacak :)

• Karşılığında soru sorarım bilgi sahibi olmak için

1|0
    0|0
  • Hımm dur bakayım derim telefonla arar bilen birine sorarım yaa işte böyleymiş derim:)

1|0
    0|0
    • :) illa cevap verecek...yok telefonun yanında tek cevap verecek sensin..:P

• soru önem taşıyorsa daha iyi bilene sormak lazım sağlam bilgim yok derim.önemsiz bi soruysa boşver yaa çay içiyonmu sen onu söyle derim:P

• Hortlak:/

• bilmediğim birşeye bilmiyorum dediğim zaman tuhaf tepkiler aldığım için bende herşeyi biliyormuş gibi davranmak zorunda kalıyorum, tamamen isteğim dışı yani..

1|0
    0|0
    • o tuhaf tepkiler gösteren kişiler her şeyi biliyor olmalı..bırak göstersinler tepkilerini..bilmediğim şeyi biliyor gibi gösterecek kadar cahil değilim dersin olur biter..

• İş ile alakalı bir durum söz konusu değilse bilmiyorum derim. Bilmiyorum. Milyonlarca şeyi bilmiyorum. Sen de bilmiyorsun, o da bilmiyor. Eğer bilmemek ayıpsa hepimiz bu ayıbın bir parçasıyız.

1|0
    0|0
  • "bilmiyorum" veya "hiçbir fikrim yok" diyorum genelde.

1|0
    0|0
  • Daha oralara kadar gelmedik diyorum :)

0|0
    0|0
  • uzaklaşırım sorudan

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• bilmediğin bişeyi nasıl anlatacaksın ki bilmiyorum derim keserim konuyu ya da şu kişi biliyordur ona soralım derim...

1|0
    0|0
  • bilgim olmadığını söylerim açıkca o biliyorsa bana anlatsın dikkat çeken bir şeyse zaten gider araştırırım fikir beyanı sonradan olur biliyor gibi yapmak sadece bilgi kirliliğine neden olur

1|0
    0|0
  • Fikrim yok araştırayım bu konuyu derim..

1|0
    0|0
  • Siyasetle pek ilgilenmezdim zaten bir de gündemi takip edemeyince baya zor durumda kalmıştım:))Bilmiyorum düşünmeye vaktim olmadı daha dedim geçiştirdim.

1|0
    0|0
    • iyi bari :P kurtarmışın..:P

• Eğer kendimi ispatlamam gereken insanların yanındaysam bilmiyorum demek çok zor geliyo:))Bi de tecrübeli çalışanlara iş konusunda fark atmışken zaten açığımı arıyo adamlar.Ama aile ortamında yada yakın arkadaşlarımın yanında sorun olmaz.Bilsem bile cevap vermediğim zamanlar da çok oluyo:))

• :) karizmamı bozmam diyorsun :d

• Ya şimdi bildiğim bir konu ama nasıl anlatacağımı bilemiyorum derim. Topu kardeşime atarım o anlatsın diye:))

1|0
    0|0
    • kardeşin yok mesela yanında teksin...gözünün içine bakıp soruyor :P

• Hımmm şimdi biraz sıkıştım:))Konuya bağlı mesela hiç bilmediğim bir yemekle ilgili bir soruysa saçmalarım ama kendime mutfak konusunda yetersiz dedirtmem:))

Çalıştığım dönemlerde hiç tv seyretmeye vaktim olmuyodu.İş yerinden arkadaşım benden epeyce büyük koyu AKPli bir abim geldi hani bu anayasayla ilgili bi madde değişekti.Evet hayır oyu kullanacaktık ya.Geldi yanıma sen evet mi hayır mı oyu verecen dedi.Oda da kalabalık bütün gözler üstümde.

• bilmiyorum demek zor mu bu kadar :)

• Konuyu çok bilmediğimi ama mantıksal yaklaşımımın ne olduğunu açıklarım.

1|0
    0|0
  • hemen bir şeyler uydururum

1|0
    0|0
  • ben söylerim direkt. bi fikrim yok o ne demek ki falan diye.

1|0
    0|0
  • Cevap Vermem konu ka-pa-nıır :D

1|0
    0|0
  • Diğerleri sohbetteyse eğer bu konuyla, onları dinliyorum, bir şeyler kapmaya çalışıyorum, biliyorum havalarına giriyorum:)

Bazen de bu konu hakkında bir bilgim yok diyorum.

0|0
    0|0
  • ttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt

0|0
    0|0
  • 000000000000000000

0|0
    0|0
  • yuvarlak cevap veririm.

1|0
    0|0
Yükleniyor...