Evlenirken düğün yapmak önemli mi?

sizce düğün gerekli mi?evlenriken düğün yapıcak mısınız ?yapmalı mısnız ?

0|0
23|24

En İyi Erkek Görüşü

• tek taraaflı düşünmek olmaz ama düğün hem güzel hemde eziyetli bir iş. ortak karar en güzeli . artık çok çift nikah yaparak evleniyor. daha güzel oluyor bence

0|0
    0|0
    • kısmet isterim düğün ama illada olucak diye diretmem sonuçta masraflı .

• ALLAH gönlüne göre versin :)

Erkekler Ne Diyor 23

• Ben düğün sevmem. Kalabalıkları da sevmem. Bana nikah yeter, düğün parasına balayına çıkalım dese tamam derdim.

Biz kokteyl prolonge tarzı birşey düşünüyoruz. Ardından arkadaşlarla kopkopa gideceğiz. Düğünler vb beni bayıyor, milleti eğlendirmek istemiyorum; eşimle kendim eğlenmek istiyorum. Zaten sıkılıyor ve geriliyorum oralarda.

2|0
    0|0
  • ya önemlide ben oynamayı beceremıorm ve sevmıorm onun ıcın caresını buldum,

21 aralık Turkıyede en kısa gecedır dugunu oraya denk getrcem, orkestra dj yada salonda kım calıosa ona rusvet vercem ılk danstan snra cok oyalama benı dıye sonrada pasta merasımı takı merasımı sonrada dugune katldgnz ııcn tesekkrler toplasan 2 saat surcek yanı yoksa kızı kacırmak en ıyısı de gelıcek altınlardan oluruz o zamanda :):):)

0|0
    0|0
  • Düğünlerden nefret ederim de işte kız tarafına kalıyor. İlla isterim de isterim deyip bir kere evleniyoruz gelinlik giymek isterim dediklerinde çaresiz kalınıyor. Boşu boşuna kuru masraf. İnşallah aşık olacağım kişi düğün yanlısı biri olmaz. :)

1|0
    0|0
  • düğün olmazsa olmaz link

1|1
    0|0
  • yeni nesil bir mülted sonra bu olayı bitiricektir az kaldı çabalarımız bunun için ... dügüne ne hacet artık devirde zor vakitde maddiyatda en güzel sadelik bir nikah olay bitti ... samanlık seyran olur misali

1|0
    0|0
  • ya illaki düğün güzel bişe yani

1|0
    0|0
  • dugunleri hic sevmem nikah yeterli ama sevdgim kiz isterse karsi gelmem

2|0
    0|0
  • gereksiz bence

2|0
    0|0
  • karşılıklı karar verilecek bir durum..

yapmak zorunda değiliz..

0|0
    0|0
  • Her insan yapmalı düğünü. İnsanları toplayıp ortasında şebek gibi oynayıp, masada kurbanlık koyun gibi öyle beklemek. Her insan yapmalı. Sende yap.

0|0
    0|0
  • Nikah yeterlidir.Düğün hayatın boyunca görmediğin akrabalarını bile görebilme ihtimalini ortaya çıkarır :)

0|0
    0|0
  • Bana kalsa yaparım ama cümbür cemaati çağırmam 40 kişiyi geçmeyecek yakın akrabaların ve dostlarımın geleceği çok büyük olmayan sade ama hoş bir dekoru olan biyerde düğün yaparım..

0|0
    0|0
  • Havuz başında falan yemekli alkollü bi etkinlik şeklinde olursa olur düğün salonu derlerse üzerime toprak atın derim

0|0
    0|0
  • Kız tarafı illa ki ister :(((888

1|0
    0|0
  • Sadece nikah :)

0|0
    0|0
  • ben nıkah ısterım de karsı taraf ne ıster dusuncem onlara uyar mı bılemıyorum.

0|0
    0|0
  • Bizde horon ve düğün şart. Aklımı alır babam -_-

0|0
    0|0
  • heralde kaç kere evlenicen :)

1|0
    1|2
  • bazi gelenek goreneklerde cok masrafli yani

0|0
    0|0
  • fark etmez...gider oturur gelirim kimin düğünüyse ;)

0|0
    0|0
  • düğün olamadan evlilik olurmu. eş dost arkadaş falan hepsi yanında olmalı

0|0
    0|0
  • Fark etmez benim için ama evleneceğim kişi yapalım derse yaparız, pek sorun olmaz.

0|0
    0|0
  • Olsa da olur, olmasa da.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 23

• Annemin ya da babamın dıdısının dıdısının düğünümde işi olmaz.Sadece gerçekten sevdiklerimi çağıracağım küçük bi organizasyon olabilir.

0|0
    0|0
  • Kişiden kişiye değişir. Ama bana göre gerekli tabi ki. Çünkü bizim ailemize göre bir kızı evinden çıkarırken gerektği gibi çıkarılır.Annesi babası emek vermiştir çünkü.O gününde her şeyin güzel olmasını isterler.Her kız evlenirken gelinlik giymek istediği gibi düğün de isteyebilir yuvasını kurcağı gündür çünkü. Diğer yandan erkek de değer verdiği kadın için ikisi ailesi için o günü önemser.Önemsemenin bi göstergesidir bence.Erkeğin ailesi de hem kız tarafını düşündüğü için hem de kendi oğullarının mutluluğu için yapması gerektiğini düşünüyorum. Kısaca kızın evden çıktığı için erkek tarafının da oğlan bizim kız bizim demesi için gerekli :) Hem gelenek,görenekler var... Uzun oldu ama :D

0|0
    0|0
  • ben düğünleri hiç sevmem nikah kafi

0|1
    0|0
  • nikah isterim :)))

0|0
    0|0
  • Hem stresli hem de 1 defa yaşanacak bir şey.

Kesinlikle düğün isterdim...

Ailemle karşılıklı oynayacak olmak, 1 defalığına da olsa salonun tek prensesi olacak olmak çok heyecanlı.

Tüm ilgi senin üstünde ve eşin yanında.

Daha ne olsun ki :)

Saklanmadan gizlenmeden herkese inat tüm haset edenlere karşı el ele olmak ve bunu ilan etmek müthiş bir şey olmalı...

0|0
    0|0
    • evet insanlara mululuğunu göstermek güzel birşey bide sizi ksıkananlar varsa .

• Kıskanılmak değil de istemeyenlere ayırmaya çalışanlara yolumuza taş koymaya çalışanlara inat olsun isterdim :) Gözlerine mutluluğumu sokmak yani :)

• yani kıskanıyolarda ama mutlu bir hayatının olmasından .

• Ben davullu zurnalı cıkmak istiyorum evimden.Hem kendim icin hemde ailem icin sonucta bi kere evlenicem.Ailemin mutlulugu görmesini isteriim..

0|0
    0|0
  • Düğün önemli bence.

0|0
    0|0
  • Düğünde yoksa biz kaçalım ne diye bekliyoruz ki?

0|0
    1|0
  • Bir gün bile olsa güzel hatırlar kalması için düğün yapılmalıdır.Yarın sen düğün yapmadın senin çoçuklarda yapmıcak.Onlarınkilerde yapmıcak böyle gelenekler yok olup gidecek azcık akıllı olun bence matıklı olun.sade bi düğünde olur.Çok para harcamaya gerek yok

0|0
    0|0
  • ben de düğün dernek pek hoşlanan birisi değilim aslında..karşı taraf istemese hay hay diyeceğim..kaldı ki artık çok da masraflı..normal bir ailenin bütçesini ona ayırması sonradan da yıllarca borç ödenmesi biraz tuhaf kaçıyor..eşimle ben mutlu olayım sevdiğim bir kaç kişi ile paylaşayım gerisi çok da önemli değil..

0|0
    0|0
  • Önemli tabi nişanı pek önemsemiyorum ama düğün olmalı bence ya

0|0
    0|0
    • ama o zamanda sizde nişan yapın der erkek tarafı bence.

• mutluluklar canım .gönüller bir olsun aslında .ama düğünde güzel bir hatıra olur tabi

• Teşekkür ederim canım aynen ya önemli olan kavuşmak düğün nişan bu mutlulukta birer araç sadece ve dediğin gibi ilerde hatırlanacak güzel hatıra

• Zorunlu değil ister yaparsın ister yapmazsın.

0|0
    0|0
  • link

bu şarkı eşliginde nikah , hepsi bu.

0|0
    0|0
  • duruma bağlı düyün cok istrm bnce kesnlkle olmalı tabiki ama maddi durumdn falansa hayyat üstelemem nikahta yetr

0|0
    0|0
  • onemli bence. cunku herkezin sizin artik yuva kurdugunuzu temsil eder. ve yani guzel bir heycan ve ani diye dusunuyorum

0|0
    0|0
  • tabiki yapılmalı ama ben kır düğünü istemiyorum şöyle salon düğünü olsun şakkıdı şakkıdı oynayalım :D

0|0
    1|0
  • hele bi kocayı bulalaım da o zaman düşünürüz :)

0|0
    0|0
    • valla dimi bendede aday yok ama yinede sordum .bir kısım kadın düğünsüz olmaz diyor

• görüş farkı sen istemiyosun herhalde.

• aslında isterim ama olmasada olur .yeter ki sevdiğime kavuşayım diye düşünüyorum.

• bence önemi yok.kalpler bir olsun yeter:D ben nikahada razıyım:)

0|0
    0|0
  • Düğünsüz olmaz ya. İsterim tabi ama olurmu bilmem. :)

0|0
    0|0
  • Düğün luzumsuz.ama nikahtan sonra kutlama gibi bişi olabilr.

0|0
    0|0
  • düğün ne ya

kokteyl falan yeterlidir

0|0
    0|0
  • Yapmıyalım ne olacak.Bunlar zaten gelenek mi be..Hiç bişey olmasın ecnebiler gibi.Aynı evde yaşansın sonra nikah olsun falan.

Bizim geleneklerimizde gelenek mi beee..Dimi düğün dernek sünnet kına geceside laf mı yani

Aman hepsi yok olsun gitsin dimi..Sence

0|0
    0|0
  • daha çok altın takılacak anlamına geliyorsa 40 gün 40 gece düğün yapabilitem var.

1|0
    0|0
Yükleniyor...