Salondan Sonra İlk Alınması Gereken Besin Nedir?

Body Building yapıyorum fakat antrenmandan hemen sonra ilk alınacak olan besin konusunda kararsız kaldım bazen muz yiyorum bazen çikolatalı sut içiyorum boy naturel yapıyorum bu arada toz onermeyin :)

0|0
0|9

En İyi Erkek Görüşü

• Muz icerik olarak cok faydali fakat hazmi zor etten farki yok. Spordan sonra ilk firsatta basit seker alinmali. Buda en iyi secenek olarak jelibondur, kana direk karisacagi icin. Amacimiz spor esnasinda stresten dolayi vucudumuzda artan cortisol hormonunu indirmek. Ardindan protein almalisiniz vucudunuza. Ne olursa olsun.

0|0
    0|0
    • Çok teşekkürler insulin seviyesini düzenlemek olmalı ilk fırsatta diyorsunuz yani?

• İnsallah yardimci olabilmisimdir cidden, her zaman cekinmeden sorabilirsiniz sorularinizi.. Tabiki elma daha cabuk kana karisiyor muza gore. Bu arada antremandan 2saat once muz iyi secim degil. Antremandan once komplex karbonhidrat lazim en iyi secenekler, yulaf ezmesi, patates, bulgur, pilav, makarnadir bunlar yoksa en favorim cekirdekli kuru uzumdur cunku kana yavas yavas sabit bir sekilde karisir. Antremandan once insulini hizli arttiran seylere dokunma, tatli, ivir zivir (jelibon dahil) bunlar bir anda yukseltir enerjini ve bir anda duser yani insulin cok hizli yukselir. Antreman garip gecer bir anda enerjin biter felan :)

• Anladım usta tamam tatlı zaten surmuyorum ağzıma tatlıyla pek aram yok :) makarna bulgur pilav bulamazsam cekirdekli kuru uzum yicem o zaman 2 saat kala 150 gr kadar iyi olur heralde muzdayım ama hala ben o muzu madem antrenmandan 2 saat sonra alırım :) yemekle beraber

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 8

• protein alman lazım öyle düşün muz karbonhidrattır idman bittikten sonraki 30 dk içinde kana çabuk karışabilen bir şekilde protein yüklemesi yapmakta fayda var

0|1
    0|0
    • Tabi kana çabuk karışıyor toz haklısın kas kaybını onluyor fakat ben doğal yapmak istiyorum mumkun olduğunca takviye kullanmamaya yeminliyim :)

• toz demedimki protein derken içerik olarak bahsettim

• beyler bu aralar bende biraz göbek yaptım ya bodye gidecek zamanımda yok evde dambıl kapı barfiksi falan var diyet te yapıyorum ne kadar zamanda 0 göbek haline dönüşeblirm sizce

0|0
    0|0
    • Alt yapın yoksa göbek işi uzun 6 ay en az tamamen gorunen sixpackler rahat 1 sene gibi bir zaman dilimini alır muhtemelen sıkı antrenman ve tam beslenmede lazım karın için

• benim yakıt su reyis evde öylesine düzenek kurdum 10 şınav 15 mekik falan fişmekan gidiyo paso su yemek su yemek bide akşam şeftali :)

0|0
    0|0
    • Yakıt benimde su usta antrenman esnasında fakat çıktığında kaslarda glikojen boşalması olduğu için onu doldurmak gerekir. Bunuda edindiğim bilgilere göre en iyi muz karşılıyormuş ha bu sadece çıktığın sure için anlık bir meyve 1 saat içinde tavuğunu etini veya yumurtanı veya lorunu neyse yemen şart tabi :D

• aynen de muzla şeftali hiç iyi bir ikili değil :D

• Şeftali girdiği ortamı tuyleriyle bozuyor usta boşver onu bak muzla elmayı dene :D

• Fixtir. Balli yoğurt yerim az olacak şekilde

0|0
    0|0
  • Muz onemli hem kaybettiğin glikojeni sağlar hemde icinde bol miktarda potasyum vardir boyle biliyorum

0|0
    0|0
  • Karbonhidrat diyorum.

0|0
    0|0
  • Spordan cıkar cıkmaz direk sigara yakıyorum :D

0|0
    0|0
    • :D zararlı hocam bence en az 2 saatlik bir sure için yakmamalısın çunku damarların açık durumda onları hemen tıkamanın bir anlamı yok aksine zararı var :)

• O zaman sana hayırlı işler bol kazançlar usta :))

• eyv. sanada :D

• Öncelikle maden suyu iç. Soda değil ama sade maden suyu çünkü vücut suyla birlikte mineral de kaybeder eksilen minerali maden suyuyla tamamla. Protein için de en iyi ve pratik tavsiyem konserve ton balığı ye.

0|0
    0|0
Yükleniyor...