Hapkido nasıl bir spordur?

hapkidonun kore kökenli bir dövüş stili olduğunu biliyorum. sert bir spora benziyor bayanlar yapabilir mi acaba ya da illa iri yarı biri mi olmak lazım bu spor için.

0|0
1|11

En İyi Erkek Görüşü

• wing chun yap 2 sene yaptım mahallede abi demeye başladılar :D wing chun en iyi dövüş stilidir ve bayanların en rahat yapacağı dövüş stilidir çünkü wing chunda karşındakinin gücünü alıp yine ona veriyorsun güçlü olmana gerek yok reflekslerin geliştiğinde karşındaki adam yada kadını indirmen 2 hareketine bakar can alıcı noktalar vardır erkekte kadında oraya vurdugunda kalkamazlar

1|1
    0|1
    • doğru tercih , ama wing chun öğrenmek için iyi bir hoca bulmalı.zaten piyasada bu sporu yapan yerler bile çok çok az.Sen yer olarak nereye gittin ?

• istanbul için kimi önerebilirsiniz ?

• burdaki bütün yazılan stilleri cebinden çıkartır wing chun. bence wing chuna git

Erkekler Ne Diyor 10

• wing tsun öneririm.Zaten bir rahibe tarafından icat edilmiştir.Discovery Channel tarafından ak 47 falan olan bir listede en tehlikeli silah seçilmiştir.Güç gerektirmez karşınızdakinin gücünü yönlendirirsiniz.Bi araştırmanızda fayda var.Eğer gidecekseniz 3 tane disiplin var bence en iyi sıralama şu

1-Avcı Wing Tsun

2-EBMAS Wing Tsun

3-Çiftçi Wing Tsun

Çiftçi wing tsun pek iyi değişdir en iyi avcı wing tsun.

Not:Bu spor değildir savaş sanatıdır.Göze parmak sokmadan tutun her türlü pratik yol vardır.Çok tehlikeli olduğu için müsabakaları yapılmaz..

1|0
    0|0
  • benim kız kardeşim yapmıştı kızlar yapabiliyormuş yani.. bunun dışında hocana dikkat et aman diyeyim bu sporu yapan kız sayısı çok değil asılır falan sıkıntılı olan kısmı orası..

1|0
    0|0
  • bayanların yapabileceği spor diyebiliriz... Sertlk ve yumuşaklık eşit şekilde dağıtılmış savunma sporarından birisidir. hapkido sporu bir çok savunma sporunuda içinde bulundurur:1-jujitsu 2-aikido 3-ninjutsu 4-judo 5-kung fu 6-karate-do 7-teakwondo 8-kendo 9-kenjutsu savunma sporları içinde barındırır.

tanıtım videosu burda akilli.tv/video/436550/Herkez-Izlesin-Hapkido.aspx

1|0
    0|0
  • hapkido materyal kullanılarak yapılan bir savunma sanatı diye hatırlıyorum ( nunçeka,bambu vs.) boşver gel ben sana muay thai öğretiyim :D

1|0
    0|0
  • ben bu sporu 2 seneden beri arıyorum bulamadım ama yaşadığım ilde olduğunu söylüyor federasyon sitesi...ah şu içimdeki hapkido sevgisi...:)

1|0
    0|0
  • Kendini savunmak istiyorsan biber gazı spreyi al yeterli yok spor olun diyorsan hiç bir dövüş sporu icra edilebilmek için iri yarı olmayı gerektirmez.

1|0
    0|0
  • hapkidoyu ne yapcan gel kendo ya eğer bulunduğun şehirde kendo yoksa aikido da çok iyi

1|0
    0|0
  • aikido olmasın o?

1|0
    0|0
    • değil. hapkido diye bir dövüş sanatı varmış :( aikido ayrı bir dal neyse sorumla hep dalga geçilmiş

:( özür dilerim sorduğum için :(

• teşekkür ederim. siz dalga geçmediniz diğerleri geçmiş. :( gece gece kalbim kırıldı . size iyi geceler

• sağol sanada iyi geceler

• Osmanlı Tokatı kursu felan mı açsak iyi tutar aslında :D

0|0
    1|0
  • 0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Bayanların da yapabileceği bir spor dalı gibi gözüküoyr.İri yarılıktan ziyade zayıfların kolaylıkla yapabileceği bir spor.

1|0
    0|0
Yükleniyor...