Herkes yemeği güzelleştiren püf noktalarını acıklasın :))

arkadaşlar yemek yapmayı çok seviyorum öncelikle ama bana püf noktaları lazım ..yemeği güzelleştiren size ait keşfedilmiş yada evrensel bir püf noktanız varmı varsa nelerr:dd..cımrilik yapmayın soleyin çok ihtiyacım var.

Güncellemeler:
hepinize cok tesekkür ederim dediklerinizi not aldım uygulamaya calısacagım..bu arada kimse eksilenmemiş cok sevindim:D..buraya ugramadıklarına

0|0
7|4

En İyi Kız Görüşü

• et yemeklerine sogan, sarimsak, kori, kimyon, pul biber, karabiber, yesil biber, ve domates salcasi koy. et yemekleri tereyaginda, sebze yemekleri bitki yaginda yapilirsa daha guzel olur. bir de pilav tereyagiyla. pilav yapilirken icine cok az limon suyu veya limon tuzu (1-2 tane) cok guzel olur. hamur isi yaparken once yumurtalar cirpilir, sonra uzerine seker eklenip tekrar cirpilir, un da elekten gecirilerek konursa ve kabartma tozu da en son elegin uzerine konursa guzel bicimde dagilir ve cok guzel kabarir. baska sorun varsa sorabilirsin :)

1|0
    0|0
    • baska varsa anlatabilirsin cok tesekkür ederim=)

• ya cok var ama ne yapmak istedigini soyle tarif edeyim. daha mantikli olur o sekilde :) rica ederim :)

• arkadaslar sagolsun merak ettklerimi cevapladılar ihtiyac duyarsam sorarım soz..=)iyiaksamlar sana

Erkekler Ne Diyor 4

• soğanın yıkanarak acısının alınması ve incecik doğrandıktan sonra iyice öldürülmesi çok önemlidir. sonuçta soğanın kavrulma kısmı Türk mutfağının yemeklerinin en temel ve birinci aşamasıdır. Bu nedenle bu kısım özenle yapılırsa lezzette farkedilir bir gelişme görürsün.

Soğan mümkün olduğu kadar yağın yanında az miktar bir buhar ile kızarmalıdır. bir nevi haşlanmalıdır.

Bir diğer husus ise yemeğin yağı-suyu-tuzunu tek seferde en ideal ölçüde katabilmek gereklidir.

Yemek pişerken mümkün olduğu kadar az müdahale edilmelidir.

Ve pişirme aşamasında ise ateşin tencerenin yüzeyine en geniş şekilde yayılması sağlanmalı.

Odun ateşinde bu yüzden yemekler lezzetli olur. çünkü sobanın üzerinde tencerenin bütün tabanı ısıya eşit oranda maruz kalır.

Son husus ise mümkün olan en geniş pişme zamanı uygulanmalı. yüksek ateşte aniden pişen yemeğin içindeki bütün parçalar aynı oranda pişemeyecek ve yemeğin kıvamı iyi olmayacaktır.

afiyet olsun... :)

3|0
    0|0
  • işin içinde domates varsa mutlaka kekik/nane olmalı. yemekle ilgili değil ama yağda kızartma yaparken yağın içine biraz tuz at kızınca bi anda sana patlamasın.

1|0
    0|0
    • bu cok faydalı oldu tesekkür ederim=)

• ben aşırı yemek yapmam gerektiğinde yaparım ama her yemekte nerdeyse kekik bulunur çünkü yemeğe kattığı kokuya bayılırım:)

1|0
    0|0
  • çok kırılganım

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• puding yaparken içine çikolatalı pasta kreması koyuyorum hem tadı güzel oluyor hem de kıvamı güzel oluyor :)

1|0
    0|0
    • onu bende biliyorum gercekten cokgzl oluor baska varmı bildiğin=)..kedisever mutnojmet

• çok teşekkür ederim :)) pasta hediye edenlerin çok olsun :))

• bimukabele =D..

• Soğanı kabuğundan ayırdıktan sonra, soymadan evvel 2 dk derin dondurucu tutar isen, doğrarken acının acısı olsa işlemez gözlere

2|0
    0|0
  • Her yiğidin yoğurt yiyiş şekli vardır.

1|0
    0|0
  • susuz kabak yemeklerine kekik çok yakışıyor :D bir de makarnaya salça sos yaparken azıcık şeker atın çok güel oluyor.. birde mangallık eti dövdükten sonra soğan rendelenmiş yoğuta koyup dolapta 2-3 saat bekletin öyle bir lezzet yok :D

1|1
    0|0
    • cok sagoll=)

• iyigünler sana=D

• sanadaa :D

• söylemem meslek sırrı :) yapa yapa kendin keşfet

1|0
    0|0
  • Ihh onlar benim ,vermem=)

1|0
    0|0
Yükleniyor...