Futbola harcanan paralar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Biraz önce haberlerde gördüm ciddi miktarlarda transfer paraları harcanıyor
İngiltere'de, Premier Lig kulüplerinin transfer sezonundaki harcamaları 835 milyon sterlin (yaklaşık 1 milyar 55 milyon euro) ile rekor düzeye ulaştı. Eski rekor ise 630 milyon sterlin ile geçen yıl kırılmıştı.

Bu listede bizde 9. sırada yer alıyoruz bu paralarla neler yapılabilirdi?

0|0
3|12

En İyi Erkek Görüşü

• Küllüm zarar
    yazık günahtır bu kadar para harcanması
    1 afrika doyar

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• İsraf cidden. Bu paralarla fabrikalar açılıp istihdam sağlanırdı onca işsiz insanın bir ekmek kapısı olurdu. Yazık.

0|0
    0|0
  • Bu kadar büyük rant sağlanan bir düzeni ellemeye kimsenin gücü yetmez. İnsanlar artık çığrından çıkmış, herkesin vicdanı kurumuş. Bir lirası bile iyiliğe harcansa onlarca reklamı yapılırdı eminim.

0|0
    0|0
  • Biseyin gerekli olup olmadigini bizim dunya icindeki siralamamiza bakarak anlayabiliyoruz

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• eşitsizliği herşeyde olduğu gibi futbolda da görüyoruz. Asgari ücretle çalışan bir adamın sülalesi 10 yıl çalışsa yıldız futbolcunun 1 yılda kazandığını kazanamıyor. Sosyalizmi özlüyorum

0|0
    0|0
    • Bende bunu anlatmaya çalışıyorum ama holiganların işine gelmez

• Parası yine izleyicisinden geldiği için yine bu kadar insanı bir araya toplayıp, fanatikleştirip birbirine düşman edecek başka şeyler yapılırdı. Yani bu paranın insanlardan ortak şekilde ortaya çıkması için böyle zamazingolar gerekiyor.

0|0
    0|0
    • Kardeşlik mi doğdu sanki. Aksine holiganlaşıp yine devletin kaldırımlarını vs söküp fırlattılar..

• Kardeşliğe bu paraları kimse harcamaz. Kardeşlikten rant sağlanmaz çünkü.
      Bu paralar tek kişiden toplu halde gelmiyor. İnsan belli, sistem belli.

• Bir erkeğin sosyo-ekonomik olarak kötü bir hayatı var ise üç şey konuşur 1- futbol 2- siyaset 3-cinsellik ne bekliyorsunuz ki?

0|0
    0|0
  • Aç bebelerin karnı doyabilirdi fakat vahşi kapitalizmin sahiplendiği futbolda en s i k t i r b o k t a n oyuncu bile dünyaları kazanıyor.

0|0
    0|0
    • Bende buna dikkat çekmeye çalışıyorum.

• Ben hiç tutmuyorum. Çünkü çığırından çıktı bu iş..

• Haklısın valla işte bu yüzden devrim yapmalıyız. YAĞLAYIN SİLAHLARI !!!

• Gereksiz olduğunu düşünüyorum. Tamam eğlencedir ama çok ciddi paralar dönüyor. O gereksiz harcamalarla dünyada açlık, su sorunu kalmazdı bence.

0|0
    0|0
  • Kardeşim futbol büyük bir sektör çoook büyük paralar dönüyor bu paraların vverilmesi normal değl mi?

0|0
    0|0
  • İngiltere ispanya uçuyor resmen, bizim takımlar 10 milyon euro ya anca alıyoruz :)

0|0
    0|0
  • Futbolu para yönetiyor artık normal bir şey bu

0|0
    0|0
  • eğlence adına oynanan bir oyun sözde ama nerelere geldi durum büyüyerek dewam edecek gibi duruyor

0|0
    0|0
  • hepsi sizlerin parası ahmak insanlar. futboll en büyük kumar çetesidir daha hiçbiriniz ayıkamadınız.4 bir yandan soyuluylorsunuz. alayınıza kurşun laaaaaannnnn

0|0
    0|0
  • O. çocukları ülkede o kadar fukara var neyin pesindeler baksana..
    O adamlar parayi fabrikasında asgari ücrete isçi calistirip işçinin sirtindan kazandibi parayi zevkine onlara yatiriyor adalet mi bu?
    Eğer adaletse adaletini s. keyim dünya!!!

0|0
    0|0
    • Heh aynen.. Ama bir çok holigan arkadaşlarımız buna destek veriyor..

Yükleniyor...