Vücut geliştirme bırakılınca vücut çabuk mu çöker?

selam sporcu dostlar...bir arkadaşım vücut geliştirmenin vucudu daha erken yıprattığını,bırakınca çabuk çöküldüğünü,dıyetler ve beslenme programlarından dolayı hayatı istedikleri gbi yaşayamadıklarını,mutlaka planlı ve devamlı çalışılması gerektiğini,vs vs... bişeler söledi kendiside body ci,bende başlamak istiyodum böle duyunca afalladım ne derece doğrudur bunlar bilen dostlar bana doğrusunu söleyebilirmi saygılar...

Güncellemeler:
arkadaşlar herkeze yorumlarından ve vaktini ayırdığından dolayı çok teşekkür ederim...ilacı body i vs...yi bitarafa bırakalım bikere daha gördükki biz milletçe desteğe ihtiyacı olanın yanındayız.tartışmtığımız konularıda edep seviyesini aşmadan milletimize yakışır şekilde yaptınız..teşekkürler sağolun var olun..

0|0
5|42

En İyi Erkek Görüşü

• Çalıştığın hocaya bağlı. Hocanın kalitesi vücudunun kalitesi olacak.

Bazı hocalar var protein tozu satmak için bir ton yalan uydurur ( senin bilmediğini varsayarak)

Bazı hocalar var her şey protein tozu değildir der.

Vücudun çökmemesini istiyor musun ?

Evet ise :

1-) Günlük 8 saat uyku çek

2-) Spora gittiğin aya göre protein al . Yeni başladıysan ilk 6 ay 1,3 gram kg başına yetecek.

3-) Steroid vs kullanma ( Mr. Olympia ya gitmeyeceksin sonuçta )

4-)Vücut çökmesi nedir sence ? Vücut geliştirmek kas dokusunu büyütmek ve o kas dokusunu sertleştirmektir. Atıyorum 4 yıl yaptın. 10 yıl geçti aradan. Durum şöyle olur. Kasların hala sert ancak dokusu biraz küçülmüş ama eski vücudundan daha iyi oturmuş.

5-) Protein tozu et,süt,yumurtadaki proteinleri tozlaştırılmış hali. Herkes korkuyor bende bunu anlamıyorum. Protein tozları sadece antrenman sonrasındaki ilk 30 dk içinde ve sabah kalktıktan hemen sonra içmesi önerilir. Başka bir zaman da içebilirsin yemek yiyemezsen tabi.

Çaktın ?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• ivit

0|1
    1|1
    • off keşke bilen kişiler yorum yapsa:SS benim hocam supplement kullanıyor 20 yıldır şuan Türkiye Şampiyonu

• Houner her yoruma aynı mesajı yapmışsın tamam çok biliyorsun madem sen de cevap yaz.

• aynen ya ben cocuga yazıyorum sen üstüne alınıosun hounerciiik :)

• doğru demiş sarkarsın çatlarsın :)

0|0
    0|2
  • aynen öyle çöker

0|0
    0|0
  • evet bırakma

0|0
    0|0
  • bundan 1-2 yıl önce fitness yapıyordum, bıraktım ve hala formdayım..bende sarkma falan yapmadı , beslenmene dikkat etmen lazım... Ben fitnessı bıraktıktan sonra bir sorun yaşamadım ama babam bıraktıktan 2 yıl sonra biraz sarktı.. sanırım kişiden kişiye değişiyor...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 41

• Vücudunu , şınav, barfiks , mekik ile yaparsan.Çökme diye birşey olmaz.Bundan emin olabilirsin.

Ama , her akşam ağırlıkları alıpda , ağırlık kaldırıp + protein tozu kullanıp , vs. yaparsan vücudun belli bir süre sonra çöker.

Zaten , şınavı mekiki hayatının bir parçası yaparsın onu bırakmazsın,cokta yorucu ve zaman ayıracağın birşeyde değildir.

Şınav,mekik,barfiks + beslenme.Vücudun hem şekillenir,hem ne aşırı kas olur nede az.Bence en iyisi doğal kas ;)

0|1
    0|2
  • vucutcu olarak sunu söylm vucudun sarkması die bişi olamazz sunu bilin artık vucut geliştirmeyi bıraktıgınızda ölcü olarak ufalırsınız pskolojik olarak bunu yemek yigerek kapatmaya calısıaksınız ve dogal olrak hızla yaglanacaksınız burdaki deformasyon bu yoksa kasın sarkması die bişi zaten yok kas sarkarsa ölürsün senin iskeletini ayakda tutan kaslar zaten bunu bilelim bir kere vucut geliştirme ciddi sabır zaman ve para isteyen bir iş vucutcular birer beslenme uzmanıdır aynı zamanda eger baslıcaksan beslenmeyle ilgii cok ciddi bilgi edinmelisinn

0|0
    0|0
  • Saçmalamış, öyle yarışmalara katılacak kadar define bir vücut istemiyorsan yediğine içtiğine dikkat etmene gerek yok o kadar. Günlük vücudunun ihtiyacı kadar protein alırsan hiçbir şey olmaz Steroidleri kullananlarda jinekomasti, sarkma olur. Normal şekilde yaparsan vücudu dinç ve sağlıklı tutar. Günde 20 dakika spor yapmak bile insan ömrünü 8-16 yıl arasında uzatır. Ayrıca doğal bir şekilde yaparsan bir süre bıraksan bile sonra tekrar başladığında vücudun eskisinden daha çabuk alışır düzene. Spor yapanlar sarksaydı sporcu diye bir kavram olmazdı dünyada.

0|1
    0|0
  • Spor fizyolojisi hakkında bilgi sahibi olmayan insanların kulaktan dolma yorumlarına inanma.

Vücut geliştirmeyi bıraktığında sarkma falan olmaz. Kas sarkmaz, kas yağa dönüşmez. Yalnızca sporu bırakınca küçülür.

Ancak sporcular spor yaptıkları dönemde enerji ihtiyacından dolayı çok fazla karbonhidrat tüketmeye alışırlar. Sporu bıraktıktan sonra bir çoğu bu alışkanlığı devam ettirdiği için kilo alırlar, yağlanmalar ve sarkmalar meydana gelir. Sporu bırakınca yemeği de azaltmalısın.

Vüct geliştirmenin en büyük tehlikesi hareketleri yanlış ve bilinçsiz yaparsan ciddi sakatlıklara yol açarsın. Bilinçli çalışırsan eklemlerin, tendonların, kemiklerin hepsi normal bir insana göre çok daha sağlam olur. Hiçbir deformasyon olmaz.

Supplement kullanımı şart değil ama bilinçli tüketirsen faydası olur. Ancak fazlası karaciğerini yorar. Hele protein tozu bebek mamasında bile var. İhtiyacından fazla almadığın sürece hiçbir zararı yok tüm dünyada sporcular kullanıyo.

Yaşlı bodycilerin bazılarının çabucak göçmesi ise tamamen kullandıkları sayısız kimyasalla ilgili. O adamların altı aylık tek bir steroid küründe aldığı kimyasal ilaç sayısı 10un üstünde. Ve 10-20 yıl devam ediyorlar bu ilaçlara. Damar yapılarından tut iskelet sistemlerine kadar başka bir canlı haline geliyorlar hormonlarla... o kadar ilacı ingiliz atına vursan on sene dayanamaz..

Yoksa ilaç almadığın sürece ağırlık çalışmakla, şınav çekmekle ya da yüzerek yaptığın kasın hiçbir farkı yok. Tek farkı yaptığın antremanın veriminde. Spor salonunda bir yılda yapacağın kası yüzerek elli yılda yapamazsın. Ve fitness dışındaki sporlar vücudun belli bölgelerini çalıştırır sadece.

Fitness yaparken antrenman prensiplerini (set sayısı, tekrar sayısı, dinlenme süreleri, kaldırma ve indirme süreleri, antrenman sıklığı, antrenman yoğunliğu) değiştirerek istediğin en verimli yoldan kazanabilirsin. Güç, hiz, esneklik, kasbüyümesi.. hangi parametrelerin öne çıkacağı tamamen sana bağlı... araştırın.

0|0
    0|0
  • herşeyin fazlasının zarar oldugu gibi vücut geliştirmede de asırıya kaçarsan zarar verir.uzman bir hocayla çalışırsan vücudun hem dengeli gelişir,hemde sağlıklı olur.vücudunu geliştirden sonra sporu bırakırsan hem göğüs karın sarkmaların olur karsıdan bakılınca hoş durmaz hemde formdan düşersin yeniden spora baslasanda eski formuna hemen kavusamazsın.kendini fazla zorlamadan hafif agırlıkla baslayacaksın agırlıkları yavas yavas yükselteceksin acele edersen sarkıcı doguş gibi sacma bir vücut olur.

0|0
    0|0
  • Bu arada vücutta sarkma olmaz, arkadaşın dediği gibi ölçü olarak ufalırsın. Kas sarkmaz, yağ sarkar. Devamlı tıkınıp, fiziksel bir aktivite yapmazsan yağ bağlarsın ve yağların sarkar. Şimdi bu durumda vücut sporunun kabahati ne?

0|1
    0|0
  • Herşeyin aşırısı zarar. Günde 1 saat spor salonuna takılmanın hiç bir zararı olmaz. Aşırı vücut geliştireceğine normal fit ve diri bir vücut için çalış yeterli. Öyle herkesin dolduruşuna gelme.

0|1
    0|0
  • Body yaparken vücudun olması gerektiği gibi besliyorsun.Vücut ne ihtiyaç duyarsa onu veriyosun.Bir bodyci alkol ve sigara kllanmaz zaten.Bırakınca hiçbişey olmaz.Body yapmak sağlıklı yaşamdır.Kaslarını kullanmaya kullanmaya körelmelerine sebep olmaktan 120 kat daha iyidir.Sarkmada tamamen şehir efsanesidir

0|0
    0|0
  • Doğrusunu söyleyeyim sana aşağıda yazanlardan çoğu sallamış. Bir halt bildikleri yok bilmiş bilmiş cevap veriyorlar. Vücut geliştirme doğru yapıldığı takdirde vücudu destekler iskelet sisteminin en büyük yoldaşı olur. Protein tozları ilaç değildir. Çok adi markalar olmadıkça kullanımında sakınca yoktur. Hormonlarla oynayan hap ve iğneler tehlikelidir, kullanılmamalıdır. 13 Senedir yapıyorum. Protein tozu kullanıyorum .Arada bıraktığım zamanlar oldu. Ne çökme ne sarkma ne de başka bir negatif etkiyle karşılaştım. Her işin bir yolu yordamı vardır. Rahatsızlığım nedeniyle 3 haftadır çaşlışamıyorum buna rağmen vücudum hala formda görünüyor. Bu iş kolay ve ucuz değildir. Ama nasıl yapacağın ne derece içine dalacağın sana kalmış olduğundan çok da problem olmayacaktır. Tekrar söylüyorum verilen cevapların çoğu uydurma verilmiş itibar etmemeni öneririm.

0|1
    0|1
    • hocam öncelikle söylediklerinize harfiyen katıldığımı bilmenizi isterim bende bu sporda yeniyim dedikleriniz büyük ölçüde doğrudur.Fakat takıldığım bir nokta var profil resminize baktım da yanlış anlamayın ama hiç 13 yıllık bir sporcu görünüşü yok sizde.

• Resimler aldatıcı olabilir. Şu video yaklaşık 4 sene önce çekildi. Bir göz at istersen : link Şu anki halim açık ara çok daha üstün.

• bu vücut geliştirmenin şehir efsanelerinden biri

yeni başlayan çirozlar nasıl duvarda resimlere bakıp dünya şampiyonlarına bakıp böyle olmak istemiyorum diyor ya

tamamen ayı hesap bu da

sen full kas yapmış kütleyi büyütmüş kısacık boyla 100-150 kilo olmuşsan

bırakınca tabi ki rejim vs yapıp o kiloları vermen gerekir

ama 70 80 kilo adamlar 2 agir kaldirip ilerde sarkacak falan hikaye bunnar inanmayın

0|0
    0|0
  • bende fitnessa gidiyorum ve o ilaçlar falan gerçekten zararlı onlara sakın girme. Belli bir programı var ona uy yeter zamanla zaten kaslar oluşuyor ve o ilaçları falan kullanmadığın sürece sıkıntı olacağını sanmıyorum. Ayrıcada o maddeler karaciğerine falanda çok zararı var bilgin olsun

0|0
    0|0
  • yaptıgın vicut büyük ölçüde gider bırakınca ama emin ol şuan ki halinden daha kötü olmazsın wea şuanki halinden daha ilerde olursun

0|0
    0|0
  • Arkadaşlar lütfen bilip bilmeden yorum yapmayalım, şurda bakıyorum da daha belki spor salonunun yanından geçmemiş kişiler yorum yazmış:SS,

sporun doğasında zaten vücudu sağlamlaştırmak, vücuda dinçlik kazandırmak, daha sağlıklı yaşamak vardır, dolayısıyla vücut geliştirmeye başlayanların vücudunun daha erken yıpranması çok büyük bir mantık hatasıdır, ayrıca bu spora başlayıp uzun bir süre yaptıktan sonra hemen pat diye bitirirsen (yani bitirdikten sonraki zamanlarda evde şınav mekik bile çekmezsen) doğal olarak vücudundaki kas kitleleri zayıflayacak ve yağlanmalar başlayacaktır, ayrıca bu bi çocuk oyuncağı değildir bu spora başladıktan sonra disiplinli bir şekilde çalışmak şarttır ve aynı şekilde hiç aksatılmaksızın beslenme programının harfiyen uygulanması gerekir uyku düzenide aynı şekilde uygulanmalıdır

0|0
    0|3
  • vücut çökme falan olmaz tabi hayvan gibi olmak istemiyosan çökme olmuyo ama çalışmadıkça kaslar zamanla küçülür:)=

0|1
    0|0
  • protein tozu iyi beslenmedigin iyi antrenman yapmadıgın sürece faydalı olmaz. önemli olan iyi antrenman ve iyi beslenmedir.protein tozunun ancak ozaman faydasını görürsün.ayrıca protein tozu kullanımını bırakınca veya spora ara verince sarkma filan olmaz. sarkma olması için çok devasa bi vucudunun olması gerekir bu ALINTIDIR. bu da link arkadaşım burdaki kişilere ne kadar güvenebilirsin öncelikle kendi vücudunu bir tanımanda fayda var.

0|1
    0|0
  • vücut geliştirmeyi doğal yap hocam. suplement kullanma. onun yerine et ye süt iç yumurta ye. kalkıp protein tozu amino aside yüklenirsen altı ayda hayvan gibi vucut çıkmaya başlar ama bıraktığın an her tarafın ayrı bir sarkar. ama vücut geliştirmenin verdiği hazzı başka spor vermez onu da söyleyeyim. eğer sağlam çalışırsan testesteronların tavan yapar hayatında görmediğin cinsel performansı görürsün yatak odanda. sırf bunun için body bırakılmaz ..))

0|0
    0|1
    • Protein tozunun içerigi nedir bi açıklasan kardeşim bilmeden konusmasan .

• hocam genelde peynir altı suyundan yapılır. ama içine amino asit takviyesi falan yaparlar hatta bazılarını karbonhitratla belli oranda karıştırıp satarlar.

• Bn küçklükten beri box yapiorm o şekilde gelştrdm vicudumu şuan 92 kiloym 183 boym var vicudumda sarkma düşme kuvvetsizlik şekilsizlik ıvır zıvır olmadı ben badi yapılıp biri iki senede vicut geliştirilmesine karşıyım öyle vicut yapanlardan daha düzgn fiziğim war. önemli olan zamana yayarak çalışmak . Öle olunca bir kaç yıl spor yapmasanda sarkma olmuyo küçülme falanda olmuo kesnlikle hap iğne işinede girme derm bn .s

0|1
    0|1
  • tabikide özellikle uzun süreve sıkı çalışdıktan sonra 2 3 ay ara vermen vücutta buyuk degısıklık yapıyor ama formu kazanmak cok zor degıl nisandan snra çalışamya başla tatil zamanında vucudun forma girer :)

0|0
    0|0
  • Yok öyle birşey ha var ama şöyle var sen 5 yıl spor yaparsın bi daha yapmamak üzere bırakırsan o zaman sarkmazsın ama kasların gider ama 5 yıl yaptıktan sonra haftada 1 kere bilşe olsa şınav mekik çeksen hiçbir şey olmaz rahat ol.

0|0
    0|0
  • hocam bende düzenli bi şekilde fitness e gidiyorum.

..

amacım sadece düzgün bi fiziğe sahip olmak. öyle ağır sporlar la hayani bi vucudumun olmasını istemiyorum açıkcası.

..

kondisyonun yüksek olsun.

kasların diri olsun. göbek ve baldırda oluşabilecek yağlanmanın önüne geç tamam.

al sana fit bi vucut.

..

sarkma olaylarını bırak sporcular düşünsün.

0|0
    0|0
  • kardeşim senin bahsettiğin bu durumlar çok ağır çalışırsan veya böle ağır bir program uygularsan gerçekleşir. Askerden önce vücut geliştiripte , döndüğünde yağ tulumu olan çok insan var . Sana tavsiyem sık bir görünüm için fit olsan yeter . Çok zorlama yani kendini kas için . Birde yüzme imkanın varsa yüz . Bodyden daha iyi .

0|0
    0|0
  • Ben 2 sene düzenli çalıştım adonis trapezus deltoid biceps triceps abdominals ne varsa geliştirdim.Sonra bırakmak zorunda kaldım.Beslenmeyede dikkat etmiyorum.2 yılda çalıştığım 1 yıllık,belkide daha fazla emek boşa gitti şuan.

0|0
    0|0
  • kimyasal alınmadığı sürece vücutta çökme olmaz. Bkz: Arnold Schwarzenegger

0|1
    0|1
  • Doğal beslenmeyip ilaçla steroidlerle vucüt geliştirenler dediğin gibi olur...çevremde 50 yaşın üstünde bir sürü eski sporcu var Gayet iyi görünüyorlar

0|1
    0|0
  • Vücut geliştirme için ilaç kullanmaktan bahsetmişsin sakın öyle bir şey yapma.Bir tarafın çok gelişir bir tarafın az.Dengesiz bir görüntü oluşur.O ilaçlar çok tehlikeli sakın deneme ben de spor yapıyorum ilaç almadan gayette iyi gelişiyor...

0|0
    0|0
  • Boyum kisa
    Bu yuzden ucgen vucut sevmedigim icin fazla calismadim
    Kol kasi
    Gogus kasi
    Karin kasi yaptim
    Vucut kendini birakir mi?

0|0
    0|0
  • o sana öyle olmasını istemezsen yapmazsın hocalar söyler haftada 3 4 gün 1 saat çalışsan 6 12 ayda fena olur bi madde kullanmdan ama

0|0
    0|0
  • Ben ara ara çalışıyorum örn. 2-3 ay calısıyorum bıraknca 2 ayda vücuttan eser yok. Toz kullanmıyorum. Sarkma olmuyo eski haline dönüyo. Yani başlayınca bırakmaman lazım. Bırakırsan boşa gider.

0|0
    0|0
  • Supp kullanırsan memeler bile sarkar hocam.

0|0
    0|0
    • off keşke bilen kişiler yorum yapsa:SS benim hocam supplement kullanıyor 20 yıldır şuan Türkiye Şampiyonu

• Hadi ya bilen kişi komiksin.Yaşayan kişi anlatıyor bilen değil.Ayrıca supp kullandıktan sonra bırakan kişi diyorum.

• Bilen kişi değil yaşayan kişi anlatıyor.Supplement kullanan şampiyon olamaz demedim bu çıkarıma nasıl ulaştın bu bir ? ikincisi supp gelişmeyi hızlandırır ve gerçekten sporu bıraktıktan sonra sarkmayıda hızlandırır.

• vücüt geliştirme bırakılınca.genişleyen kaslar da küçülme oluyor.bu nedenle deride sarkmalar oluşur

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    11
Yükleniyor...