19 Yaşında Boksa Başlamak? Boksör arkadaşlar bakabilirse sevinirim?

Merhaba arkadaşlar, bu sorumu boks ile uğraşan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.

Kısaca kendimden bahsediyim;

18 Yaşındayım.

Hayatım boyunca güreş ve bilek güreşinde hiç bir arkadaşıma yenilmedim. Biliyorum bunların boks ile bir alakası yok ama sadece güçlü olduğumu anlamanız için böyle yazdım. 1.5 senedir fitness yapıyorum.

Her fitness antremanımda 15dk çok hızlı tempoda ip atlarım. Her türlü ip atlama stilini atlıyabiliyorum. Hatta öyle ip atladığımı görenler hep boksör müsün felan diyor.

Kondisyonum süperdir, futbolcu arkadaşlarla cross antremanları yapıyoruz ve inanın çoğundan fazla dayanıyorum.

Seneye spor akedemisi düşünüyorum ve spor akademisine başladığımda fitnessa ek olarak bir branşa daha gitmek istiyorum ve boksun tam benlik olduğunu düşünüyorum.

Sizce 19 yaşında boksa başlamak biraz geç mi?
not: Kendime güvenim sonsuz.

0|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

• Çöptem adam bile olsa sporun yaşı yoktur ki sen bir adım öndesin incecik bir arkadaşım vardı 17 sinde başladı şuanda 19 unda ve spor salonunun en iyisi küçüklükten başlıyanları yenebiliyor.
    Yani bana kalırsa hırsın isteğin ve çalışman önemli ama bir gerçektir yetenek denilen şey olmadan olmuyor.
    Sakın yanlış anlaşılmasın ben küçüklükte spora gitmektense 17 yaşında gidenler iyi sonuç alır böyle bir iddam yok gördüğüm bir örneği söylüyorum sadece

0|0
    0|0
    • teşekür ederim, çok hırslı ve çok sabırlıyımdır.
      yetenek konusundada, az çok yeteneğim olduğunu düşünüyorum.
      Gölge boksunu felan çok iyi yaparım, salondada kum torbasına vurduğumda abiler sen az çok bişiler biliyosun felan diyor.

• Erken olmasa bile geçde sayılmaz cevabımda belirttiğim gibi yaştan önemli kriterler var

• haklısın kardeş, teşekür ederim.

Kızlar Ne Diyor 1

• 12 senedir boks yapıyorum ben 19 yaşında boks geçti kimse geç değildir demesin. Her sporun kendi yapısına göre bir vücut şekillendirme tarzı vardır. Boks içinde kucukten vücut yapının yerlestirilmesi gerekmektedir. Boksa başlarsan bir sporcu bir boksör olablrsn ama asla iyi bir boksör olamazsın.

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 2

• boks hobi olarak yapabilirsin ama yaşın lisanslı boksör olmak için çok geç ben 10 yaşımda başladım 23 yaşındayım

0|0
    0|0
  • Boksun yuzde50 si fizik diger yuzde50side tekniktir. boyunu yazmamissin eger ogretilen teknik ve taktikleri hizli kaparsann 21yasinda iyi bir boksor olabilirsin ama teknik yukleyecek olan hocan bu isin iyilerinden olsun yoksa cok dayak versin :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...