Doktor olsanız savaşta düşmanın hayatını kurtarır mıydınız?

ben olsam kurtarmazdım . hipokrat yemini de bir yere kadar arkadaş. ne malum belki 2 hafta önce beni öldürecekti ?

0|0
21|16

En İyi Kız Görüşü

• atalarımız çanakkale savaşını senin gibilerin mantığı ile kazanmadı işte. yeri geldi ders verdi düşmanlara bununla ilgili. kaç anzak kurtardı kaç ingilize yardım etti. akşam olup savaşı sonlandırdıklarında dillerini bilmedikleri bu insanlara hep yardım ettiler yeri geldi şarkı türkü okudular..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 20

• çok tartışmalı bi soru ama benim cevabım net kesin kurtarırdım kesin lanet olsun içimdeki insan sevgisine :)))

0|1
    0|0
  • Kurtarmam beter olsun.

0|0
    0|0
  • Bir doktorun görevi, her nerede görülür ise , hiçbir ayrım yapmaksızın insanın acısını önlemeye veya hafifletmeye çalışmak, insanın hayatını korumaktır.

0|0
    0|0
  • kurtarırıdım. ama her ihtimale karşı kendimi de garantiye alırdım diyelim ben onu kurtarıcam sonra benim zayıf anımda sonra beni öldürebilir.

0|0
    0|0
  • Kurtarırım,kayıtsız şartsız.

0|0
    1|0
  • düşünmem lazım..:)

1|0
    0|0
  • Düşman olanı neden kurtarayım ki? Ölsün.

2|1
    0|0
  • niye kurtarayım ? o da 3 gün sonra benim askerime namlu doğrultsun diye mi ? yok yemin falan 3 gün nafile orucu tutarım yemin için :)) kurtarmam sürünsün kendi doktoru ilgilensin bana ne kardeşim

1|0
    0|0
  • doktor olsam kurtarırdım diğer türlü kendimi mesleğime ve kendime ihanet etmiş sayardım

0|0
    0|0
  • İnsan olarak kurtarırım düşmanım olsada cana kıyamam ben.. Göz göre göre . Vicdan denilen birşey var. O zaman ondan ne farkım kalırdı ?

0|0
    0|0
  • pardon siz gerçek misiniz?

0|0
    0|0
  • Elbette kurtarırım.

0|0
    0|0
  • Kurtarırım. Bir yaşam benim elimde sonuçta dost düşman fark etmez.

0|0
    0|0
  • Eger kurtar beni dese kurtaririm, ama zaten seni oldurcem dese kurtarmam:D

0|0
    0|0
  • evet kurtarırdım

0|0
    0|0
  • ben kurtarırdım..insan sonucta onuda allah yarattı ... onu kurtarma imkanım varken onu öldüremem..

0|0
    0|0
  • savastayken niye kurtarimki düsman askerini=/

0|0
    0|0
    • Hızlı ve öfkeli gördüm seni. :)

• Evet o şirin bir kız ifadesiydi. Sen de kalsa iyi olacak. Bir an için saçmaladığımı hissettim. @_@

• Çok naziksin "BEN". :D

• Bende kurtarmam valla aynen belki beni öldürcekti :)

0|0
    0|0
  • hipokrat yemini düşündürürdü ;)

0|0
    0|0
  • Kurtarırdım.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Dedelerimiz bize Çanakkale'de ne öğretti¿

1|3
    0|0
  • savaş dediğin şeyin bile bi onuru haysiyeti olmalı.yoksa birbirini parçalayan vahşi köpeklerden farkımız kalmaz.

doktor olsam elbette düşman askeriylede ilgilenirim.ama öncelik tabiki kendi askerimin olur.

0|1
    0|0
  • Evet.

0|0
    0|0
  • Kurtarırdım çünkü ondan harp esnasında öğreneceğim şeyler olurdu. İyileştirdikten sonra onu serbest bırakacak halimiz yok ya. Esirimiz olurdu ve Allah için de ölmesine göz yumamazdım !

1|0
    0|0
  • bi sigara yakardım bi köşeye oturum ve başlardım konusmaya...

ölene kadar sohbet ederdım..

0|0
    0|0
  • Kurtarır esir alırsın daha faydalı olur

1|1
    0|0
  • ne kurtarıcam ya.1 kurşunda ben sıkarım

1|0
    0|0
  • kurtarırdım. kurtararak vurmus oluorum zaten

0|0
    0|0
  • Düşmanın nereli olduğuna bağlı. Hayatını kurtarıp kanka olurdum. O da bana ülkesindeki güzel hatunlardan ayarlardı. Küçük hesapların adamıyım lan :(

0|0
    1|2
  • Kurtarırdım ama tekrar bayıltırdım benı oldure bılır

0|0
    0|0
  • hipokrat yemini ediyorsun...

0|0
    0|0
  • Doğuya gidince şerefszlerin hepsini doğricam allah elime düşürsün o şerefzsleri ..

0|0
    0|0
  • Kurtarırdım, sonra akla gelmeyecek eziyetler yaparak öldürürüm (:

0|0
    0|0
  • er ryan ı kurtarmak filmi ni izledin mi?

0|0
    0|0
  • Öncelikle; hipokrat yemini beni bağlamaz. Ne dini ne de örfi hiç bir kıymeti olmayan uzunca bir lakırtı.

Bahsettiğimiz düşman askeriyse: Silah çektiğinde nasıl ki hiç düşünmeden vuracaksam, yaralıyken de hiç düşünmeden üstüme düşeni yaparım. Hem bir insan daha ölmemiş olur, hem bir esirimiz daha olur hem de böylece düşman elinde esirimiz varsa mübadele edebiliriz.

Bahsettiğimiz, terörist ise sıkar geçerim. Böylece hem bir hain ölmüş olur, hem bir haine daha bakmamış oluruz hem de ilerde salıverilmesi ihtimalinde şehit analarının yüreği yanmaz.

0|0
    0|0
  • hayır kurtarmam gebersin geberesice.benim ülkeme saldıracak ben onun hayatına kurtaracam.hayın!

0|0
    0|0
Yükleniyor...