En yakınınızdaki kitabın 5. sayfasının ilk paragrafı nedir?

En yakınınızdaki kitabın, 5. sayfasının ilk paragrafı nedir?

0|0
18|11

En İyi Kız Görüşü

• mantar sote domatesi. . .80

ıspanak yaparağı. . .80

karnabahar sote...81

patates sote...81

bezelye garnitürü...82

enginar...82

0|1
    1|0

Kızlar Ne Diyor 17

• Genel olarak bitki hücresinin protoplazmik bileşikleri sitoplazma,nükleus,plastidler ve mitokondridir.Protoplazmik olmayan bileşikler ise vakuol,kristaller,nişasta taneleri ve yağ damlaları gibi çok az katı bileşiklerdir.

0|1
    0|0
    • bikaç paragrafını yazsam kötü anlaşılır ama aslında öyle değil tamamen okumak gerek nihahaha hediye cekimle ras gele kitap aldım güzel şeytan die tam okumadım :D

• yirminci yüzyılın balarında sigmund freud ve onun geliştirdiği psikanaliz,yalnızca bu boşluğu önemli ölçüde doldurmakla kalmamış,insanın kendisine bakış açısını temelinden değiştiren bir devrimi de gerçekleştirmiştir.davranışları,insanın biyolojik kökenli güdüleri ve toplumun kendisine yönelttiği beklentileri arasındaki çatışmanın yarattığı dinamik güçlerle açıklayan psikanalitik kişilik kuramı,aynı zamanda,insanın kişisel tarihçesi içerisinde değerlendirilmesi gereğini vurgulayan bir gelişim kuramı ile de desteklenmiştir.

0|2
    0|0
  • ilginc şeyler yazıyor :D

0|1
    0|0
  • Yine de, dış dünyadaki güçlerin ötesinde bir güç onu dişi köpekle birlikte olmaya zorlamıştı. Kulağının dış dünyadan gelen sesleri duymamaya başladığını, ağırlaştığını hissetmişti. İçinde şiddetli duygular uyanmıştı. Dişi köpeğin kokusu başını döndürecek kadar keskin ve güçlüydü. Tüm kasları, vücudu, duyguları kontrolünden çıkmıştı. Ama çok geçmeden sopayla, kürek sapıyla kovalamaya gelip girdiği su yolundan geri çıkardılar onu.

Aylak Köpek - Sadık Hidayet

0|2
    0|0
  • Annemle babam New York'ta tanışıp evlenmişler. Ben orada doğdum. İrlanda'ya geri döndüklerinde dört yaşındaydım. Malachy üç, ikizler (Oliver ile Eugene) henüz bir yaşındaydılar. Kız kardeşimiz Margaret öleli çok oluyordu. İrlanda'ya dönmek büyük hataydı. Bunun bedelini hepimiz çok ağır ödedik.

0|1
    0|0
  • adezyon kohezyon kuvvetleri

daha önceleri sıvılar ve gazlar incelenirken yalnız ağırlık kuvvetlerinin etkisi altındaki özellikleri incelendi...rvıu ıonsdgujovıpiğdiasoğpcdoağüpfğvsd...

sanrm kafayı yiyorum:(

0|0
    0|0
  • en yakınımdaki kitap çalıkuşu ama 5. sayfası değil de en sevdiğim paragraflarından biri şuna benzer:

şöyle küçük bi evim olsun kendime reçel dolabi yapacağım. içinde rengarenk reçel kavanozları olacak. sarı, kırmızı, pembe... bir tek yeşil olmayacak... o çiyanın gözleri geliyor aklıma

0|0
    0|0
  • Şimdi git kitap al 5. sayfasını aç ilk paragraf uzun çıkarsa bir saat onu yaz çok üşendim bence :)

0|1
    1|0
  • Son bulgura göre , bu muazzam oluşumun çekirdeği , Merv ve Mahan bölgelerinen Anadolu'ya gelen Oğuzların Bozok kolunun Kayı Boyu'nun Karakeçili Aşireti tarafından atıldı...

Aynen böyle yazıyor.

0|1
    0|0
  • lebi'yi araci koymak istedi. beyaz saraydan gelen talimat celebi'ye irakin toprak bütünlügünün korunmasina saygi gösterildigi takdirde,iranin saddam hüseyine karsi girisilecek bir askeri saldiriya katilmasina abdnim karsi cikmayacagi bildirilmisti.

0|1
    0|0
  • o aslında sakin ruhlu bir çocuktu ..ama annesini kaybetme duygusu onu hırçın etmişti...böylee baslıyor paragrafın bası

0|1
    0|0
  • Evet rahip bey,bu çok hazin bir hikayedir.

0|1
    0|0
  • "Hastaların son derece anlayışlılar."

0|1
    0|0
  • Üçüncü ve dördüncü elden başlayarak hepsini birer birer yendi..

0|1
    0|0
  • Mutlu yazar, azdır. Belki de yoktur. Ama mutlu okur vardır, O mutlu okurlardan birisi oldugumu duyumsarım zaman zaman. "Don Quijote"yi okumak, yineden okumak, kimi mutlu kılmaz? "Bugun neye inandıgı" sorulunca, Milan Kundera "Cervantes'e" mi demisti, "Don Quijote'ye" mi demisti?

0|0
    0|0
  • Şimdi kalkıpta kitap arayamam yani.

0|0
    0|0
  • konu pekiştirme testleri diye başlıyo gerisini sen düşün

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• de ki onlara; sana inanmazlarsa bir daha anlat, bir daha ve bir daha, elbet bir gün inanacaklardır.

Sonunda inanmayanları çağır ve onları kutsa, ne mutlu onlara ki, akıl sağlıklarını yitirmemiş ve sonsuz huzur diye bir şeyin olmadığının farkına varmışlardır.

0|1
    0|0
  • en yakınımdaki kitap 9. sayfadan başlıyo

0|1
    0|0
  • "Hah! ne diye verdiğiniz kayıpların yasını tutacakmışım? Beni bir güzel mideye indirdiniz!"

0|1
    0|0
  • kitap okumuyorum

0|1
    1|0
  • Bangkok, rengarenk tapınaklarla, neşeli insanlarla, her köşe başında rastlayabileceğiniz meyve, sebze ve bit pazarlarıyla, gökdelenler ve parmak arası terlik giyen insanlarla dolu bir metropol...

0|1
    0|0
  • birden sinirli bir sekilde sana ne lann diye bagirdi yaziyor

1|1
    0|0
  • En yakınımdaki kitabın, 5. sayfasının ilk paragrafında; "Tamam." yazıyor.

1|1
    0|0
  • ne bileyim ben

0|1
    1|0
  • Yan komşunun kapısını çalış kitap isteyemicem bu sorudan dolayı.

0|1
    0|0
  • seni kırmıyorum gizli olsan dahi :) .Mao şaşkın bir ifade ile bakarak, Değnekçi mi ? diye sordu...

0|1
    0|0
  • evet öyle dedim

0|0
    0|0
Yükleniyor...