Neden tecavüze uğruyoruz?

ve Neden tecavüz ediyoruz? Belki bir kaçınızın şahsına böyle bir iğrençlik yapılmıştır.Belki çok yakın bir arkadaşınıza,eşinize,kardeşinize ya da annenize.. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Neden tecavüz ediyoruz, niye?

0|0
64|131

En İyi Kız Görüşü

• herhangi bir nedenden dolayi olabilir.

o an rüzgar esmistir etegin havalanmistir ''aha bize verecek'' tribine girmisdir.

dekolte giymissindir ''tahrik var'' diye düsünecek kadar seref yoksunudur, tahrikden dolayi ceza indirimi alabilir. 70 yasindaki nineye 3 yasindaki cocuga tecavüz edenler de tahrik edilmistir sonuca, öyle ya hangi akla hizmet nefes alarak karsi tarafi tahrik ediyorsun? sebeb sonuc iliskisi.

nefes almayin kizlar, tahrik etmeyin milleti, hec ar namus yok mu sizde?

51|25
    7|21
    • her tarafın açık gezersen tecavüze neden uğradım demeye hakkı yok bence kızların

Erkekler Ne Diyor 131

• Yorumlara bakmak için geldim ama erkeklerin yorumlarını görünce bunlarla aynı havayı soluduğum için iğrendim bir an. Kadınlar açık giyindiği için tecavüze uğruyormuşta, kapalı giyinenler tecavüze uğramıyormuşta, yok kadınlar tahrik ediyormuşta. Yobazlıkta sınır tanımıyorlar resmen. Lan gerizekalı kadın ister açık giyinir, ister çıplak dolaşır seni dine bağlı bir şekilde yetiştirip cinsel dürtülerini geberene kadar bastırmalarını öğrettilerse sonra serbest kalınca da hayvanlığına sahip çıkamıyorsun diye neden kadınlar kendi özgürlüklerinden veya isteklerinden vazgeçsin? Gerçi tecavüze uğrayan kadın kürtaj yaptırmasın gerekirse kendi ölsün çocuk neden ölüyor diyenlerin yönettiği bir ülkede sizin gibi angutların yetişmesi gayet normal. Hani bazen keşke kurtuluş savaşı hiç olmasaydı da İngiltere, Fransa, İtalya girseydi bu ülkeye demiyor değilim. En azından kadın erkek eşitliği bugünkünden daha iyi bir konumda olurdu bu ülkede.

9|3
    0|4
    • son cümlelerini sinirden yazdığını düşünerek artılıyorum :)

• @bulutlu-bir-gün ne olursa olsun, o kadının tecavüze uğraması mantık sınırları içerisinde açıklanamaz işte. İster sabahın 4'ü olsun ister gece 12, orada suçlu olan tecavüz edendir. O adamların haksız olduğu su götürmez bir gerçekken burada tecavüzü haklı çıkarmaya çalışanlar var hala. Gerçi ülkenin gündemine bakarsak kadınlara artık değer verilmediğini de görüyoruz.

• halısın.bende tecavüz edilsin demiyorum..ama sapıkları kıskırtan teşhirci insanlar var..p*rno yıldızı gibi gezenler..tvler..falan...70 yasında nineye tecavüz edilmesinde onlarında payları var..

• Erkeklere, 70-80 yaşındaki yaşlılara, 5-6 yaşındaki çocuklara, hayvanlara da tecavüz edildiğine göre bu işin kadın arzusundan öte insanın zihinsel olarak sapıklık seviyesine ulaşınca neler yapabileceğini gösteriyor. İnsan sapıklık seviyesine ulaşınca yavru bir köpeğin üzerine benzin döküp yakmaktan keyif alır hale geliyor.

Kim Allah'a davet edene icabet etmezse, artık o, yeryüzünde (Allah'ı aciz bırakacak değildir ve onun O'ndan başka) velileri yoktur. İşte onlar, apaçık bir sapıklık içindedirler. (Ahkaf suresi 32. Ayet)

9|0
    0|0
  • Bunun başında cehalet ve erkeklerin sekse olan açlığı geliyo. Adamlar yazmış, kadın açık giyinirse tecavüze uğrar, yok gece geç çıkarsa başına bişeyler gelir. Dindar geçinen insan şeklindeki yaratıklarda, kadının giyiminden dolayı tecavüze uğramasını hak etmiş gibi burda yazılar yazıyolar.

Yazdıklarım çoğu kimse tarafından kabul edilmeyecek ama bu ülkede tecavüz oranını düşüren iki unsur var. Birincisi genelevler, ikincisi seks filmi oynatan sinemalar (gerçi internet onun yerini aldı). Adam bu işi yapanla anlaşır, işini görür, sağa sola bakmadan yoluna devam eder. Sistem bukadar basit. Sen adama (bu adamın cehaletten zaten gözü kararmış) kendini boşaltabilecek bi yol göstermezsen, kalkar bu adam bırakın açık giyinene, 80 yaşındaki ninelere bile tecavüz eder (ülkemizde yaşanmıştır).

Tutturmuşsunuz bi türkü, kadın açık giyinirse tecavüze uğrar diye, saçmalıyosunuz. Kişi ihtiyaçlarını ne derece az gideriyorsa, onu elde etmek için elinden gelen herşeyi yapma konusunda azami seviyede gayret gösterir. Sen din baskısıyla cinselliği tü kaka gibi göster, genelevleri kapat, kadınla erkeği olabildiğince ayır, ondan sonra adama kadın göster, adam karşısında kız kardeşi bile olsa ona sarkar.

Yanlış anlaşılmıyım kızlarımız her daim seks yapsın demiyorum. Ama bu hizmeti veren kişileri ve yerlerin kapatılması olayı körükleyen nedenlerden biri.

3|2
    0|0
  • tecavüzcüleri asmak kesin çözüm çok ciddiyim bana eksi verenler kesin tecavüzcü veya meyilli

17|3
    2|3
  • neden sebepsiz yere katil olunuyorsa ayni nedendendir. vahsi sapkinliklar.

12|1
    1|2
    • yahu o degilde hemcinslerimin cevaplari okudum da, yazik!. ne demek mini giydi tahrik etti, gece sokakta gezdi tecavuz edilir, cici aile kizlarina tecavuz edilmesi nadirdir diyen de olmus. oha!

• Her insanin icinde kucucukte olsun sapkin duygular vardir. Kimi insan bu duygulari bastirir, kimisi de bu duygularin esiri olur. Eski bir kiz arkadasim tecavuze ugramisti. Hatasi arkadasinin kuzenini Adam bilip guvenmek. Arkadas ortaminda icip egleniyorlar. Cocukta sarhossun birakayim seni diye kizin ogrenci evinde tecavuz ediyor. Kiz tecavuzden sonra benden ayrildi. Tecavuzu seneler sonra ogrendigimde kiz nisanli idi. Hayvan resmen kizin vajinasini parcalamis. Ameliyatla vajina tekrar dikilmis :(

Ve baska bir gercek. Hukumett kendisine yandas bir yazari kurtarmak icin bir yasa cikardi. Sapiklara gun dogdu. 15 kisi bir kiza tecavuz etsin, ruh sagligi bozulmazsa tecavuzculer serbest kaliyor. DevLet tecavuzcuyu en agir sekilde cezalandirmali.

3|1
    0|1
  • İnsan özünde iğrenç bi varlık çünkü.

10|1
    0|0
  • İnsan nefsinin baskın olduğu konuların başında cinsellik geliyor.İnsana tabii olduğu sınavın en önemli evresi de budur.Bir kadının açık gezmesi,tahrik etmesi dahi onun tecavüze uğraması çirkinliğini hafifletmez.Erkek sapıkça duygularını,iğrenç fantazilerini gerçekleştirebilmek adına zayıf,aciz olan bir bayanı etkisi altına alıyor.Bu da insanın fıtratına aykırı olan bu iğrenç hadiseyi ortaya çıkarıyor.Bunun cezasının bugün hafif olmasının da tecavüz olaylarının artmasında etkisi vardır.Cinsellikten başka bir şey düşünmeyen o mercimek beyinliler baktığı her kadını bir obje olarak gördüklerinden her kadınla yatma hayali kuruyorlar.

İşte bu sebeplerden tecavüzler oluyor.Allah bu iğrençliği her hangi bir bayana yaşatmasın.

3|0
    0|1
  • ahlaki yönden yetişmemiş ve de kendi ailemin başına gelse ne yaparım yaparım empatisini kuramayack kadar aciz ve de dünya hayatı seksten ibaret olan kişilerin kadınları aciz görerek yaptığı hayvanlıktır. çünkü onların yaptıklarını bir hayvanlar bir de onlar yapar.

2|1
    0|0
  • sitede bir dünya dekolte giysem mi dikkat çekerim dar birşeyler mi?diye soru var...

reklamları acıyosun dondurma reklamında seks kullanıyor.gazeteyi acıyorsun seks...arka sayfada domalmıs bi kadın mutlaka var...etraf ne yapsamda erkekelri azdırsam diyen kadınla dolu..

eee baskıcı toplum..ruhu bozuk..hasta insanlarla dolu ortalık...sürekli etraftan uyarıcı alıyor ruh hastası insanlar...aklı basında insan dizginliyor kendini...serefsizler beceremiyor...böyle tatsız seyler yasanıyor...

1|6
    2|1
    • bulutlu-bir-gün kesinlikle katılıyorum

• 3ay

her tarafta seks varsa eğer kadınlar neden tecavüz etmiyor? bu neden sadece sizi tahrik ediyor? kadınlar da tahrik olabilir. Sorunu başka yerde aramak yerine kendinize baksanız iyi olur. ayrıca erkekler ile ilgili de seks unsurları var. ''etraf ne yapsamda erkekelri azdırsam diyen kadınla dolu..'' reklamda insanlar oynar senaryo olur seks unsuru olmasının sebebi dikkat çekmesi içindir erkekler gelsin de beni becersin diye değil! waaah gerçekten diyecek birşey bulamıyorum!!

• Bahsedilen Her konu cok kısıtlı ve tabandan yazılmış,bahsetmiş arkadaşlar.

olayın Ekonomik,Sosyal Ve Eğitim Yönlerini İrdelemek Lazım.

Yoksa Mini etek Giyip Tahrik etmiş,Erkekte Haklıymış filan bunlar Kahvehanelerdeki Tespitlerden Öte Değil Ve Olayın Aslına Değil Sonucuna Dair dandik Bir Tespittir.

Antropoloji + Psikoloji

3|1
    0|0
  • hayvanlara zevk verilmiştir akıl verilmemiştir, meleklere akıl verilmiştir zevk verilmemiştir, insanlara ise hem zevk hem akıl verilmiştir işte o kişiler aklından yoksun bir şekilde insanlık dışına çıkmış ormanda yaşadığını düşünen hayvanlardır! Zaten insanları hayvandan ayırt eden en büyük özellik: düşünebilme yetisidir.

2|1
    0|0
  • tecavüz eden kişinin o pis aletinin kesilerek ağzına verilmesi taraftarıyım..neden tecavüz ederler bilmem ama nasıl bir cesaret..kimisi merhaba diyemezken sevdiği kıza bile cesaret edemezken konuşmaya,ulan hayvanoğlu hayvan sen nasıl böyle bişeye cüret ettin diye derisinin yüzülmesi taraftarıyım..Tahrik vs hikaye..kaç masumun kanına giriliyor,tahrik edenmi hepsi..

6|0
    0|2
  • Tecavüz,vücut dokunulmazlığına taciz,dünyadaki en aşağılık suçtur.Erkeğe,kadına,yaşlısına,çocuğuna hiç fark etmez,hepsi insanlık dışı bir suçtur.Bunu tartışmaya gerek yok.Zaten tartışacak kişi de bunu yapan kişilerden farksızdır.

Benim üzerine basmak istediğim nokta ise bazı kişilerin açık giyinmek,tahrik edilmek gibi davranışların bu suçu kabul edilebilir yada hafifletici olduğunu düşünmesi.Ve ülkemizde de uygulanması.Sanki tahrik olmak bir insana tecavüz hakkı veriyormuş gibi...

Her sağlıklı ve heteroseksüel erkek muhakkak ki televizyonda,internette gördüğü yada hayalini kurduğu bir kadın yüzünden cinsel isteği artmıştır.Ama durum ne olursa olsun, hiç bir şart altında,bir kişinin başka bir kişinin vücut dokunulmazlığını bozmaya hakkı yoktur.Bu kişinin bir anlık zevki için karşındakinin psikolojisini hayatı boyunca unutamayacağı bir olay ile bozmaya hakkı yoktur.

Bu suçun hiç bir hafifletici nedeni olamaz.

Bu suçu işleyenlerin ağırlaştırılmış müebbet hapse tabi tutulması gerekiyor.

0|3
    0|0
  • Çünkü insan; isterse ne kadar adi olabileceğini kanıtlamaya çalışıyor.

7|1
    0|0
  • link

link

link

Bizde mağduruz =(

(yüzdelerle konuşmayalım pls)

1|2
    0|0
  • Tecavüz, her ne sebeple olursa olsun yapanın şerefsizliğidir. Buna hiç bir kusur, bahane bulunamaz. Yok tahrik etti, yok önce istedi sonra vermedi... Bunlar tecavüz edenin adiliğini örtmez bile...

AMA...

Kadınlarımız bu kadar açık saçık giymese keşke. Sonuçta en mazlum erkek bile bazı şeylerden tahrik olabilir. Bu erkeklerin doğasında var. BU sapıklık değil. Bazen öyle şeyler duyuyorum, okuyorum, görüyorum ki yani gel bana gel bana der gibi kendi bedenlerini teşhir edenler, kendilerinden emin bi ara sokaklarda, gecenin karanlığında, sarhoşların arasından geçebiliyor. Biraz daha geniş düşünsek, kendimize çekidüzen versek ne kadar iyi olur.

Ben kesinlikle tecavüzcü şerefsizleri savunmuyorum, asla. Sadece bazı kesimden kadınlarımızı kendimce eleştiriyorum, o kadar...

3|1
    1|1
    • allaha bunların hepsini bildiği için kadınların nasıl giyinceklerini kuranda bildirmiş kadınlar ne kadar kendilerinide savunsa adaplı giyinmeleri gerekiyo

• 3ay

pekala kadınlar açık giyiniyor ve erkekler tahrik oluyor. erkekler de açık giydiğinde kadınlar tahrik olabilir. bu sadece erkekler için geçerli değildir! erkeklerin 'doğasında' var demişsin? sen bunu hangi hakla söylersin? erkekler eğer kadının vucudunu normalleştirirse böyle bir doğaya gerek olacağını sanmıyorum. Avrupa ülkelerinde açık saçık giyinen milyonlarca insan var? onlarda bu kadar tevacüz oluyor mu? - hayır.

• 3ay

@seongyeol Bizi yaratan ALAH kadınların erkeklere namahrem olduğunu, namahrem kadınların erkeği tahrik edeceği münasebetiyle vücut hatlarını belli etmeyecek şekilde giyinmesi gerektiğini ve kadınların sadece eşlerine ve başbaşa olduklarında (ev halinde) istediği gibi süslenebileceğini ve giyinebileceğini bildiriyor. Sen bizleri yaratan ALLAH'tan daha mı iyi bildiğini iddia ediyorsun?

• Tecavüz edenin dini imanı yok ki.Neden tecavüz ettin diye sorasın.

Tecavüz eden dinsiz,kendi anasını bacısını düşünmez.Onlarada tecavüz ederlerse '' Benim gibi kendine hakim olamadı '' diye belkide tecavüz eden kişiye hiçbirşey yapmaz.

Nede olsa , aynı meslektaşlar

1|0
    0|1
    • Tecavüz edene dinsiz diyemezsin zira tecavüz etmenin günah olduğunu kabul ediyorsa ona bu günahı sebebiyle dinsiz denilemez çünkü dinsiz olmaz bu konu hakkında bilgi sahibi olup öyle yorum yap, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayın..

• Ne söylemeye calıstıgını anlamadım ki kardeşim ? sözleri birbirine karıştırmışsın daha derli toplu cevap yazsan sevinirim.Tecavüz eden adam Allahtan korkmayan adamdır.Allah'tan korkmayan ın dini imanı mı olur ? bu konuda herhangi bir bilgi sahibi olmam gerekmiyor.Buradada insanları bilgilendirdiğim yok.Çok basit,Allah'ın kurallarına uymayanın Allah'ı yok sayanın ne dini vardır ne imanı bunun neresi yalnış ?

• Saçma sapan anlam veremediğim bir şey bu. İnsanin gözü dönünce veya o kızı çok arzuladığından bazen ise nedensiz sadece eğlence için... Valla böyle bir şey yüzünden mağdur olanlara Allah kolaylık versin :/

2|0
    0|0
  • cevap biraz daha basit aslında bence yani, bir anlık hata yapıyorlar geleceği düşünmüyorlar o kızları erkek çocukları düşünmüyorlar. yalnızca o anlık zevki yaşamak istiyorlar

hele ki zenginlerse polise hakime savcıya rüşüveti verirler tamam yırtarlar işin içinden haberlerde görmüşsünüzdür küçücük çocuklar süt içince psikolojisi bozuluyor ama tecavüze uğrayınca psikolojisi bozulmuyor, tecavüz sırasında kravat taktığı için saygı ifade ediyor diye hakim savcı herneyse artık siz tutun cezayı düşürün. yani aslında toplumda suçun bu kadar büyümesinin en büyük sebeplerinden bir tanesi de adaletsizlik

1|0
    0|1
  • Sebep sonuç ilişkisi bence , dinimizdeki ahlaki çöküntünün bir sonucu... dinin tecavüze uyguladığı ölüm cezasının uygulanmamasının en tabi sonucu...

Allah korkusu olmayan erkek, yaradışılında Allahın kendisine bayanlardan fazla verdiği gücü , helal dairesini yeterli görmeyerek , içindeki şeytana uyarak ve gücünü kötü yönde kullanarak, tecavüz şeklinde kullanması ...

işte bu toplumdaki ,dindeki aile kültürünün ve din anlayışının ,ahlaki çöküntünün bir sonucu...

Bütün bu sayılanları kaybeden bi erkekten size kötülük yapmasını beklememek bence ap tal lık tır ...Kimse Kusura bakmasın...

islamda cezası

--Karşı tarafın rızası olmaksızın Tecavuz edenin evli veya bekar olmasına göre cezanın şekli/oranı değişir.--

Bekar ise 100 sopa, evli ise recim/Taşlanarak öldürülme cezası gerekir. Ancak bu cezanın verilmesi için ya dört kişinin gördük diye şahidlik etmesi ya da zina eden kimsenin dört defa ayrı ayrı zina ettiğini , kendisine ceza verilmesini itiraf etmesi gerekir. Bekârlar için yalnız değnek (celde), evli (muhsan) olanlar için sünnetle recm cezası belirlenmiştir (es-Serahsî, el-Mebsût, 3. baskı, Beyrût 1398/1978, IX, 36 vd).

Ehli sunnete göre zina eden "Bekar"ın cezası :

"Zina eden kadın ve erkekten her birine yüz değnek vurun" (Nur, 2)

“Bundan sonra, tövbe eden ve kendini düzeltenler başka. Allah‘ın bağışlaması çok, ikramı boldur.” (Nur 5)

--Ehli sunnete göre zina eden "Evli"nin cezası :--

"Müslüman bir kimsenin kanı şu üç durumda helal olur. Zina eden evli kimse, nefse karşılık nefsi ve İslâm toplumundan ayrılarak dinini terkedeni öldürmek" (Buhârî, Diyât, 6; Muslim, Kasâme, 25, 26; Ebu Dâvud Hudûd, 1; Tirmizî, Hudûd, 15, Diyât, 10; Nesâî, Tahrîm, 5, Kasâme, 6; İbn Mâce, Hudûd, Dârimî, Hudûd 2, Siyer, II).

1|1
    0|2
    • benim gördüğüm çoğu cübbeli sarıklı, 5 vakit namazını kılan "varlık" (kusura bakmayın insan diyemeyeceğim) mini etekli bir kız gördüğü zaman tövbe tövbe bunlar tecavüz edilmeye yer arıyor tarzında muhabbetlere giriyorlar. ne yani? kim sabah uyanıp "bugün mini etek giyeyim belki tecavüze uğrarım" diye dışarı çıkar ki? kim bunu ister? ben çok dinsiz tanıyorum bütün dinine bağlı varlıklardan daha insan olan. dinle allahla bi alakası yok bu durumun.

• @tivitirdativitleyen 2- onu diyen kişiler iki gruptur. bazılarını bizden ayıran sadece cübbe ve sarıklarıdır. yani sufi meşrep değildir. bazıları ise toplumun yapısını biliyorlar, erkeğin fıtratını da biliyorlar. böyle bir kıyafetin buna sebep olacağını da biliyorlar. vakidir ki afganistanda polis kadınları durdurmuş, buradan geçiş yasak diye. kadınlar da peçelerimiz açarız demişler. polisler arkalarına bakmadan kaçmış. yani haya hala muhafaza edilde bizde de kimse dönüp bakmaz.

• islamda ergen çağınagiren ve evlenmeye durumu olanlar için evlilik tavsiye edilmiştir, bu zinadan korur. bu sayede hem gündüzlerı rızık peşinde koşup kişiyi bi işle meşgul ediyor, hemde namusunu koruyor.

• Tecavüz berbat bi şeydir. Yapan ve yapıldığını görüp susan şerefsizdir. Ve bu olayı erkek cinsinin üzerine atanlar duyguların anne tarafından aşılandığını, annenin davranışlarının çocuğun karakterini belirlediğini bilmelidirler. Bunu geçecek olursak ve ülkemizde tecavüze uğruyanların suçlamaları da göz önüne alınırsa Türkiye'deki tecavüzcülerin %90 istekli beraberlik sonrası erkeğin kızı terk etmesiyle, intikam için ya da başka bir sebepten dolayı kızın ona olan kininden dolayı onu zor duruma sokmak için suçlananlardır.

Ayrıyetten tecavüz olarak değil bir suç olarak bakarsak çevre ve diğer şartlar suçun en büyük sebebidir. Hatta çevre koşulları kötü, eğitim düzeyi bozuk , adalet sistemi çökmüş ve orada insanın değersiz olduğu yerde suçu işleyen masum bile çıkarabilir. Çünkü o insanın psikolojik bunalımda olduğu, dengesizleştiği aşikardır. Suç işleyen kimse normal değilidir, problemleri vardır ve çözülmesi gerekir. Belki de suçu işleyen kişi onu kınayanların konumunda olsa çok daha bilinçli ve duyarlı olacaktı.

Özet olarak bir yerdeki suçta başta fail olmak üzere çevresindeki herkesin payı vardır. Bu suçu işleyenin suçunu azaltmak için söylenmiş bir söz değildir. Suça uğrayanın hissettiği kadar suçludur o. Ama bunda bizim de payımız var. Ülkemizde bu kadar suçun olması bizim bazı şeylerin değişmesini beklememizden dolayıdır. Oysa görmek istediğimiz değişimin bir parçası olmamız gerekir.

0|1
    0|0
  • Giyimle kuşamla ne alakası var ya, sahil kesimleri tecavüzcü mü kaynıyor. İsteyen çıplak gezer isteyen çarşafla. Açık seçik hatta üstünde bir şey yok gibi gezen kızları kadınları bizde görüyoruz. Tecavüze sebepmi bu şimdi.

Cinselliğe aç bir toplumuz, yanında kız arkadaşı olan erkekleri bile görünce bunla ne işin var ben dururken diyen insanların olduğu memlekette tecavüz normaldir. Ama caydırıcılık yok ceza yok, yapanın yanına kar kalıyor.

2|1
    0|1
    • sahil kesimlerinde insanlar kendi istekleri ile veriyorlar, diğer kesimlerde zorla ırza geçiliyor bunun adı oluyor "tecavüz"

• Tecavuz ve cinsel tecavüz ikiye ayrılır. Bu eylemi genellikle çirki sevgilisi olmayan abaza tipli erkekler gerçekleştirir. Ülkemizde genelevlerin azlığınında payı vardır. Ha birde tecavüze uğrayandada vardır. Öyle gece yarısı yalnız dolaşmasınlar, mini etekle dolanmasınlar göğüslerini ucuna kadar açmasınlar adam olsunlar uleeyn!

1|4
    9|1
    • bir insanın anayasa güvencesi altına alınmış vücut bütünlüğünün ihlal edilmesinin mazereti olamaz.

• benim anayasam kuranı kerimdir laiklik soyunarak olunuyorsa ben laik değilim sizde kalsın aferin çok güzel işler soyunmak soydurma takıl kafana göre.

• demagoji yaparak daha da çamura batıyorsun. sizin gibilerin zihniyetinde demokrasi demek "küfür rejimi" anlamına geldiği için kötülenir. doğrusu, böyle bir anlayışla aynı frekansta konuşmak zaten çok zor. kendi adıma, kadınlara despotik yöntemlerle kapanma zorunluluğu getiren şeriat rejimini seçmektense, kapananın kapanma özgürlüğünü, açılanın açılma özgürlüğünü güvence altına alan laik demokratik rejimi tercih ederim.

• Erkeklerin elinin kiri,kadının boğazına geçirin ipi.Kadın onun getirisini bir ömür boyu çekiyor.Ülkemiz için söylüyorum.Diğer hristiyan,yahudi devletleri beni ilgilendirmez.Zaten neler yaptıklarıda ortada.Helak olacaklar zaten.Şeytanın oyunuyla gaza gelip şehvetle saldırıyorlar.Kadının burda suçu yokmu.Zinaya düşerecek kıfafetler giymek,hareketlerde bulunmak.Ama erkeklerin çoğu bu konuda hasta.Bu hastalıkta Allah'ın dinini iyi bilmemek ve uygulamamaktan geliyor.

2|0
    0|1
  • ben bu soruyu sadece kızların gördüğü tecavüz olarak yanıtlamak istemiyorum. Sonuçta erkeklerde hemcinsleri yada bayanlar tarafından bu iğrenç fiile maruz kalmakta.

Seks vücutta zevk noktalarının çeşitli yöntemlerle uyarılması sonucu beyinde meydana gelen hormonların etkisi ile mutluluk ve rahatlama duygusunun artış göstermesidir. Peki insan seksi yapma nedenini anladık. Doğal olarak o an için mutlu olmak. Peki mutluluk nedir. Mutluluk bence süreç değil sonuçtur yaşanırken değil sonucunda oluşan bir duygudur. İşte tecavüzcü yaratık sadece süreç anında aldığı zevkle mutlu olduğunu sanan ama sonunda içine mutluluğu hiç tadamayacak bir karanlık çukura düşen : adi, bencilce, (hayvani demek istemiyorum bildiğim kadarıyla hayvanlar sadece üremek adına ilişki yaşıyorlar. (yunuslar hariç)), gerçek zevki cinsel organından aldığı hazdan öte tadamamış O.Ç dur.

0|0
    0|0
  • Turkiyede tum sorunlar bitti bir bu kalmisti.Tum dunyada tecavuz var.ayrica bu ulkenin ilerlememesine sasirmiyorum.birgun biri guzel bir icat yaptim cumlesini gunun sorusu yapsada sasirtsa.olacakla olecege kimse engel olamaz.tedbiri alirsin o kadar.en azindan bir biber gazi icinde suphe varsa daha dikkatli olursun.Bana sacma geliyor bu tip sorular.kanunda kisirlastirma olsa bak bakalim tecavuz oluyormu bu kurtaj davasi gibi tecavuz sorularininda ardi arkasi kesilmeyecek gecen gun biri gizli sormustu ondan sonra sen aciktan sordun hani bir soru sorayimda sansasyona katkim olsun hesabi.Bu tip igrenc olaylara maruz kalanlara gecmis olsun.Sana gelince maksat sansasyon soru yazayim mantiginida birak.damdan dusenin halinden doktor degil damdan dusen anlar.

0|2
    4|0
    • istediğim soruyo sormakta özgürüm ki bu seni hiç ama hiç ilgilendirmez.ilgi alanına giriyorsa mantıklı bie şekilde cevabını yazarsın.bana da matıklı geliyorsa minnetimi belirtmek için en iyi cevap olarakta seni seçerim.Sansasyona ihtiyacı olan biri değilim.öyle olsaydı çok farklı sorularla insanların karşısına çıkarım.Toplumun genel kaygısıyla ilgili bir soru sordum.En azından boyum 1.65 80 b takıyorm resmim de var bakın sizce güzel miyim tarzı aptal saptal sorulrla çıkmıyrm insanlarn karsısına

• benim öyle bir soru yazacağımı düşünüyorsan bu senin dar, ortaçağ düşünce yapınla alakalıdır.Bu soruyu burada sordum.burada tartışılır ve bu koonu burada kapanır.Sırf Ks de bu konu tartışıldı diye tecavüz olaylarının sonunun geleceği düşüncesinde değilim.Sadece böyle de bir gerçek var, bunun da farkındayız.Kendi içsel problemlerin var belli.Neyse bir şey demiyorum daha fazla Allah kurtarsın kardeşim.

• kardesin degilim abin hic degilim sen boyle devam et

• Yasadigi gezegenin en vahsi yaratigidir insanoglu.

serefsizlik ve haysiyetsizlik hayvana degil insana has bir durumdur.

Kesinlesmis eylemlerin failleri direk ibreti alem icin idam edilmeli

4|0
    0|0
  • hades sen fazla kaşınma..kendi kendine önyargı koyup kendi kendine gelin güvey olma...biraz kendine güven de adam gibi gel tartışalım..geyiğine yazdım onu ne sıkıcı tiplersiniz siz be..biraz güven ..uçmayı bilmiyosan uçmaya kalkmayacaksın..orda kadını aşagılamadım kuyruk sallasa bile suçlu tecavüzü yapandır diyorum insanların konuşma hakkını alıp aptal aptal yorumlarda bulunma ne olduğunu bilmeden

1|1
    1|0
    • milletin yediği haltı ironik bi şekilde ortaya döküyorum cevap yazabilmekten aciz insanlar engel atıp üstüne bi de etiket yapıştırmaya kalkmış...bütün mallar beni buluyo yaaa

• Eğitim şart, nedense sana porselen demek istedim nickinden dolayı.

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    101

Kızlar Ne Diyor 63

• Aslında bu sorunun cevabını biliyorum ve paylaşırımda çok uzun yorum yazarim diye kendimden korkuyorum :).Ben bir çok kereTürkiyede tacize uğradım ve taciz edenlerin başlarına ne geldi paylaşmak istemiyorum :).Bir yerde okumuştumki tacavüzcüler kurbanlarını seçmeden önce onların zayıf veya kuvvetsiz olmalarına dikkat ediyorlarmış yani kendi gözlerinde bu profile uyan insanlara saldırıyorlarmış ve bir çok kişi tacavüzün cinsellikle alakalı olduğunu kanatindedir ki öyle değildir.Tacavüz bir şiddet gösterisidir erkeğin kadına olan nefretinin dışa vuruşudur.Neden cinselliğe tacize veya tacavüze uğruyoruz? Çünki bu eylemleri yapan insanlarin aileleri ve özellikle anneleri çocuklarını dogru eğitmiyor.Evde mutfakta çocuklarına özellikle erkek çocuklarınin anneleri kadınlara saygılı olmayı öğretmiyor.Sesini çıkarırsa vur suratına vur bir tokat ve kısa geyiniyorsa bir yerlerini gösteriyorsa o kadına adlar takmiyormu?Herşey evde başlıyor ve evde bitiyor.Kadinlar susmadıkları zaman tokat at kısa geyinirse şöyle böyle kadındır denilirse o çocuk büyüyünce kadınlara , eşine, kızkardeşine çevresindeki her kadını susturmak istediğine bir tokat atacaktır ve kadınları bir eşya veya mal gibi gördüğünde onu istediğine elleyebileceğini hem sözlü hemde fiziksel anlmadan taciz edecektir.Uzun bir konu ama benim başıma bir çok kere geldi ve ben kısada geyinmemiştim ve hiç bir yerimi göstememiştim ve eminim karşımdaki kisi durusumdan veya utangacligimin dışa vuruşundan benim zayıf kuvvetsiz oldugumu sanıp bana sataşmıştır ama yanılmışlardır :).Eminim bana taciz edenler bacaklari aralarındaki veya karinlarindaki sancıyı veya topugumla onlarin ayaklarina soktugugum sanciyi halen hissedebiliyorlardır. :)

Iyi paylaşımlar

4|3
    0|1
    • Ben de bunu demeye çalışıyordum. Her şey çevrede ve özellikle ailede bitiyor..

• Evet ama ayni zamanda kizlarimiza kendilerini savunmak icin kurslara yollamak gerekiyor misal Jujutsu, karete vs.Kendilerine olan guvenleri artar vs.Hakkimizda hayirlisi

• Şunu herkes anlamalı insanın yaradılışında tecavüz etme eğilimi yoktur.Hayvanlar alemine bakın erkek binbir türlü numara yapar dişisiyle birlikte olabilmek için.Hangi hayvan hangi hayvana tecavüz etmiştir? Etmezler çünkü yaradılışlarında yok.İnsanların tecavüz etme sebebi tamamen sapkınlık ve sapıkça düşünceleri.Bir mühendis ata tecavüz etmişti,işinden eve dönen hamile bir kadına parkta tecavüz etmişlerdi.Bu durumda tahrik etti kelimesini asla kabul edemem.Kişinin zihniyeti bozuksa damacanaya bile o gözle bakar.Bir anlık zevki için bir kadının hayatını söndürenlerin ceza almaması da çok mide bulandırıcı.Bence o karaktersizler hadım edilmeli.Toplumdan tecrit edilmeli ki bir daha istese de yapacak şartlar oluşamasın.

10|7
    0|0
  • bunun giyimle tavırlarla alası yok,bunun tecavüz eden kişinin zihniyetiyle düşünceleri ile alakası var.bazıları hala kadın açık saçık giyindiği için hak ediyor gibi bir düşünceyi destekliyor,3 yaşındaki çocuklarda mı tahrik ediyor bunu hak ediyor,70 yaşındaki kadın da mı bunu hak ediyor o zaman...

tecavüze uğrayanla hiçbir alakası yok...tamamıyla tecavüz eden kişinin sapık beyniyle alakası var.

3|1
    0|2
  • Çünkü tecavüzcülere gereken ceza verilmiyor. 13 yaşındaki kıza 20 küsür adam tecavüz ediyor, kız istekli diyorlar. Böyle bir ülkede çok normal. Geçen Fatmagül'ün finalini izledim de iyi mesaj verdiler cidden.

5|3
    0|1
    • ole degıl kız psıkolojım bozuldu raporu alırsa tecavuzde ıspatlanırsa en az 8 sene ıcerde yatar senın dedıgın durumda baska nedenler vardır gaztedekı herseye ınanma

• O sadece bir örnekti. Kimse bana bu ülkenin adaletini savunmasın, olmayan bir şeyi savunmanın anlamı yok.

• Allah inancı olmayan ve dolayısı ıle korku, vicdan bunları bılmeyen ınsanlar yuzunden, birde nefis diyorlar bu sadece üstüne örtülen bir perde.

İçinde biraz Allah korkusu olanın yapacağı sey değildir.

Erkeklerin yorumlarına baktımda, gelişi guzel yorumlar yapmıslar hiç mi guncel haber takip etmezsiniz, sadece g*tunu basını acıp tenha yerlerde gezenler mi bu durumdan muzdarip sanıyorsunuz.

Peeh diyecek söz kalmadı nokta

4|2
    0|0
  • Nudist sahillerde neden kimse tecavüze ugramiyor? Biz insanlar yeterince "civilized" (türkcesini bilmiyorum) oldugumuzu düsünüyorum. Diger hayvanlar gibi degiliz kendimize hakim olabiliriz.

Yorumlari okudum da bir cok kisi sacmalamis kiz acik giyinirse gec saatlerde disarlarda dolasirsa olacagi buydu gibisinden. Unutmayin ki kücücük cocuklar ve yaslilar da tecavüze ugruyor ve hic bir zaman kiz istemedigi sürece erkek bunu yapmakta hakli degildir.

Genelev konusuna gelince bir cok kisi genelevlerinin tecavüze ugrayanlarin sayisini düsürecegini düsünüyor. Evet düsürür ama ben yine de genelevlerine karsiyim cünkü ordakiler isteyerek oraya düsmüyorlar. Onlara aciyorum ve tecavüze ugrayanlarin sayisinin düsmesi icin genelevler yürütülmemeli. Cözüm bu sekilde olmamali.

1|2
    0|0
  • suç tek taraflı değildir bazı kızlar hak ediyo ihanet kahbelik her şey var kız tutup 3 kişiyi birden idare ediyo sizce normal bişeymi bu sonra tecavuze uğradım diyo tabi sucsuzlarda var o kahbeler kızların adını lekelıyo erkeklerde hepsini aynı biliyo

1|5
    7|1
    • söle can:) nirden buldun len beni :)

• İnsanları hayvanlardan ayıran akılları var. Dürtüler olabilir veya olumsuz düşünceler olabilir. Çoğu insan bunları kontrol edebiliyor.

Tecavüzcüler tacizciler ise mantığını kaybediyor . Saldırganlaşıyor. Kontrolsüz yaşıyor. O an kendilerine bir kurban seçiyorlar. Daha zayıfı eziyorlar. Ahlaksızca ve iğrenç ...

1|0
    0|0
  • sapkınlık sadece bu tip insanlar kendi bacak aralarına sahip çıkamadıkları için kadını kapamaya çalışırlar ki bu beyinler bir kadın bileğinden bile tahrik olurlar 13 15 yaşındaki kızları kendilerine gelin alan insanlarında gözümde aynıdır çocuk bezi reklamında bile bebeğe bakıp tahrik olan insanlar var bu dünyada cinsiyet ayırt etmeksizin ne eğitim ne din hiç biriyle alakası yok bunun kendi kızına tecavüz eden insanlar var ...

2|1
    0|0
  • Genelevler bedava olsun tecavüz bitsin!

2|2
    4|4
    • genelevlerdeki kadınların hali ne olcak o zaman bi düşünsene dehşet verici

• he orası cennet olmasın sakın? tabi oraya girmekte mesele...

• orası beni ilgilendirmiyorsun demişsin de bu şey gibi oluyor.Seni oraya koyalım babanın hatrına çalış.Gerisi beni ilgilendirmez gibisinden

• biraz kapalı giyinmeyi denersek veya kendimizi biraz korursak tecavüze de uğramayız diye düşünüyorum! Erkekler ilgilerini çeken kadınlara yönelir. Mahremiyetimizi gizlemeyi bilmeliyiz.

3|5
    8|3
    • Bayan olacaksın bir de,iğrenç erkeklerde aynı yorumda bulunmuşsun.Biz neden giyimimize dikkat edelim? Onlar nefislerine hakim olacaklar!

• Katılıyorum haklısın diyorum fark eder diyorum

• 3ay

ozaman neden kapalı bir kadından gözlerini ayıramayan bir erkek görüyorum?

• Kadınlar açıyo onlar da yapıyo diye saçmalayan olmuştur diye yorumları okuyasım gelmedi çünkü çok pis tepem atıyo öyle olunca.

İşin özüne bakarsak yine kadınlar suçlu ama açtıkları için değil. Birincisi Anneler oğullarını bu şekilde yetiştirdikleri için. Oğluş aslan yapar anam hatta sallandırır gezer hazır olsun diye. Yetiştirmeleri böyle.

İkincisi de kadınlar göz yumuyor, utanıyor söyleyemiyor, erkeklerden bu kadar çekiniyor ki bu yine işin özü annede bitiyor. Kız kapatır, kuyruk sallar sonra da o adam gelir tecavüz eder tabii derler 3 yaşında ki bebeğinde seksapalitesi vardır ya hani.. Yapanlara göz yumarız. Bir olupta ağzına sıçmayız. Onun yerine dişi kuyruk salladı der olayı açıklığa kavuştururlar.

0|0
    0|0
  • arkadaşım ne kadar normal miş gibi bahsetmişsin sen iyi misin ya ?tecavüz suçtur belki aranızda da vardır bıdı bıdı hadi deneymlerinizi paylaşın sen iyi misin ?bence piskoloğe git derhal.

1|2
    2|1
    • "Deneyimlerinizi mi paylaşın?" Soruyu ve içeriği tekrar okumanı tavsiye ederim.Yine anlamıyorsan ana sınıfından öğrenim hayatına tekrar başlamanı öneririm.

• yahu kızım sen iyi misin?tecavüz hakkında ne diyebilirler ya .deli ettin beni.tabikide üzücü bir durum .ne amaçla açıyorsun anlamadım valla seni.bu durumu yaşayanlar vardır diyor bide tövbe ya

• link aman yarabbim.

1|0
    0|0
  • Nefislerine hakim olamamalarının verdiği delilik ve karakterlerinin yaptıgı bencillikde bir anlık bir heves yüzünden karşındakinin hayatının ne kadar mahfolacagını düşünmüyorlar bile sonrada açık giyinmiş, tahrik etmiş gibi bahanelerin arkasına sığınıyorlar.

0|1
    0|0
  • Bazı sapık ve ne yapacağını şaşırmış,ruh hastalığı bozuk insanlar yüzünden oluyor.Evet belki kızın dekoltesi adamı tahrik edebilir ama hiçbir normal insan tecavüze yeltenmez.Bırakın dekolteli kıyafetleri gayet normal giyinen insanlar,çocuğuyla birlikte eve giden kadınlarda tecavüze uğrayabiliyor.İnsanları geçtim bu devirde hayvanlarla ilişkiye giren,küçücük savunmasız bebeklere tecavüz eden var.Bunun sorumluları sapkın ve sapık,ruh hastası insanlar...

1|0
    0|0
  • çünkü çüküne sahip çıkamayan ve 24 saat çüküyle yaşayıp kalkan namussuz erkekler var bu ülkede.

4|0
    0|3
  • çünkü etraf şerefsiz kaynıyor kendi annelerine kız kardeşlerine laf ettirmeyenler sokaklardaki kızlara annelere saldırıyorlar çünkü adam değiller çünkü gün geçtikçe ahlaki değerlerimiz kaybolup yok olmakta kimse kimseyi umursamamakta herkes insan olmaktansa insanlıktan çıkma derdinde

1|1
    0|0
    • Ben de bunu demeye çalışıyordum. Her şey çevrede ve özellikle ailede bitiyor..

• Hayvanlardan tek farkımız akıl...O olmayınca hayvan oluyoruz.

2|1
    0|0
  • Devlet tecavüz edenleri beslediği için.Taksim de ibret olsun diye iki tanesini sallandırsalar tecavüz filan kalkar.Bir adam kadına tecavüz ederken kravat takmış diye alacağı ceza yarı yarıya düşmüş.Kravat takıyor işinde gücün de olan adamı kadın tahrik etmiş sözde.

1|0
    0|0
  • cinselliği sürekli bastırılan, konuşması dahi ayıp olan, cinsel açlıkla yetişmiş bi toplumun sağlıklı bir cinsel hayatı olması beklenemez zaten

1|1
    0|2
  • çünkü erkek egemen bir sistemde yaşıyoruz. Yargı erk öncelikle. Tecavüze caydırıcı cezalar vermemekte aksine bunu meşru görerek ağır tahrik indirimine başvurmakta. Devletimiz erkek egemen kürtaj tartışmalarıyla ortaya çıkan sonuçlardan "tecavüze uğrasalarda doğursunlar devlet bakar" diyen bakanlara sahip bu ülke. Her gün 3 kadının öldürülmesine 100lerce kadının tecavüze uğramasına şaşırmamak gerek diye düşünüyorum.

1|1
    0|0
  • Açık giyinip giyinmemekle bence pek bı alakası yok zaten o adam nıyetı bozmussa kapalı gıyen carsafla yuzu kapalı olan kadına bıle tecavuz eder kı sadece acık gıyınenlere tecavuz etmıyolarr kapalı gıyınenlerede edıyolar

1|2
    0|1
  • Bu iğrençlik sadece bayanlara yapılmıyor sokaktaki hayvanlar dahi bu iğreçliğe maruz kalıyor. Zihniyet meselesi her şeyden önce hadi biz bayanlara açık giyindir tahrik vardı diye karşı tarafın suçunu bize yüklüyorlar ama hayvanlar ? Yani demem o ki bizim dekolte giymemiz kısa etek giymemiz dar giymemiz sadece tecavüzcünün suçunu azaltıcak bahanelerden olabilir eğer karşınızda ki bu derece gözü dönmüş kız kardeşinin annesinin yada ilerde doğacak kızının bu olaya maruz kalabileceğini akıl edebilse ben güçlüyüm diyerek güçsüz olan bayana yada hayvana bu iğreçliği yapmasa tecavüz denen bu iğrenç olay yaşanmaz

0|0
    0|0
  • bugün bu giyinme konusunu falan konuştuk kapalı bir tanıdığımla konuştum. kapalı giyiniyorum yine bakıyorlar laf atıyorlar diyor. ve dikkat çekici falan da giyinmiyor. yani bu açıklık kapalılık değil. kızsak tecavüz edilme ihtimalimiz var demektir.

1|0
    0|0
  • bastırılmış duygular, insanın hayvani özellikleriyle barışıp onları kontol altına almaması.falan.barışmaktan kastım da sanki hiç cinsel dürtüleri yokmuş gibi davranmak yok saymak, sonrasında da bu dürtüleri zamanında kontröl altına alamadığı için uygun bulduğu bi anda açığa çıkarması şeklinde gelişir olay .tabi bu iyimser bi bakış, belki de sadceg*toldukları için yapıyorlardır.

0|1
    0|0
  • Fazla söze gerek yok,tecavüz eden hayvansal insanların aletlerinin kesilmesi lazım.Yok 10 sene hapis cezası almışta adalet yerini bulmuş.İnanmıyorum ben bunlara,insanın içine sinmiyor ! Ki yakın çevremde abisinin tecavüzüne uğramış bir kadın var,duyduğumda ellerim ayaklarım titredi öyle kötü birşey ki.Ya bu ne olucak? Kadın 15 yaşında bi genç kızken mi kendini teşhir etmiş? Herşey kafada bitiyor kafadaa.İçi boş olduktan sonra neye yarar ama..

0|0
    0|0
  • yok artık yahu tahrik diyen var, insanlar bu kadar mı hayvanlaştı? tahrik olduğu için birine tecavüz mü etmek zorunda? doğru... mini etek giyen, göğüs dekolteli kıyafet giyen kızlarımız tecavüze mahkum, nasıl unuturum? zihniyetiniz de sizin gibi iğrenç...

0|0
    0|0
  • bazı arkadaşlar bayanların tahrik ettiğini söylemiş daha bebek denilecek yaşta çocuklara yapılıyor bu be ! bunun ne tahrikle ne açık giyinmeyle nede başka bişeyle alakası yok olay beyinde bitiyo hasta kişilikli bi insan saç telinden bile tahrik olur kusura bakmayın

0|0
    0|0
  • Tecavüz eden hayvanların tipine bakın böyle zaten insan dönüp bakmaz bile birde tecavüz ettiklerine bakın prenses gibi insanlar kızı arzuluyor ve bi şekilde sahip olamayacağını anlıyor bu yönden şiddete başvuruyor.. 2 dklık zevk için bir kızın tüm hayatı ile oynuyorlar. Hayır tecavüz nedir ya ? O kadar kaşar kız varken , genelevi varken neden masum insanların duyguları ile oynarlar anlamam.

0|1
    1|0
  • Kızlar Devam
    33
Yükleniyor...