Suriye ile savaşın eşiğinde miyiz?

Malatyadan kalkan Türk savaş uçağının suriye tarafından düşürüldüğü kesinleşti.. Her iki tarafın müslüman olduğu bu coğrafyada savaş tamtamcıları piyasaya çıkmış durumda. 2 dk fevri düşünmeyip sonuçları gözümüzde kestirelim bakalım. Sizce savaş çıkmalımı¿ Bu bize kimin oyunu,o uçağın orada ne işi vardı..

• Çıkmalı
    0% (0)20% (1)8% (1)Oy Ver
  • Çıkmamalı
    43% (3)60% (3)50% (6)Oy Ver
  • Oyuna geliyoruz
    57% (4)20% (1)42% (5)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Gemi krizi,terör ve son uçak olayından sonra EZİK bir ülke olduğumuzu düşünmeye başladım..

2 çapulcuyu dağ başında bulup etkisiz hale getiremiyorsa bir ülke! ACİZDİR, PASİFTİR, KAYBETMEYE MAHKUMDUR.. Bu yüzden savaş çıkmamalı çünkü biz kaybederiz...

0|0
5|8

En İyi Kız Görüşü

• Evet,savaş çıkmamalı.Hep diyorum.Büyük devletlerin Sevr Antlaşmasıyla gerçekleştiremediklerini Büyük Ortadoğu Projesi adı altında gerçekleştirecek olmalarıdır...Örnek;Arap Baharı..Sonrasına siz karar verin.

0|1
    0|0
    • savaş hiçbir zaman olumlu getirileri olmayan bir eylemdir,her zaman en son başvurulması gereken bir eylem...

• bu daha kötü bir mazeret bir ülkenin topraklarında gözümüzün olması...

Kızlar Ne Diyor 4

• çıksada kurtulsak bu asparagaslardan dogdugumdan beri hep savaş cıkacak bi türlü çıkmadı savaşa kadınlarıda alsınlar Gönüllüyüm elbet birgün toprak olmayacakmıyız varsın ölüm gelsin kaldıkca zaten dibe vuruyoruz (sahsi fikrim :))))

0|1
    0|0
  • ortadoğunun bir anda atağa çıkmasından sebep biraz olsun bazı şeylerde mutabakat sağlamaya çalışmasından sebep sömürgelerin ve yiyicilerin ortalık karıştırma oyunları bunlar.. haa şu da var onlarda çoktaannn niyetliymiş ki bu oyunlar oynanmasına izin veriliyor..

1|1
    0|0
    • her zamanki gibi :d

• peki sayın iktidar :D

• speed, olacak olacak emin ol olacak.. çünkü artık geri dönüşü olmayan yollara girildi.. bu iktidar gider ama, sonraki iktidar daha güzel gelecek artık insanlar çalışanın olması gerektiğini gördü.. insanlar artık ideoloji, din ve diğer kavramlardan önce çalışmadan birşey olmayacağını anladı.. ki anlamakta geç bile kaldık..inşAllah ben iyiye giden bir seyir görüyorum.. iktidardakilerden dolayı değil bu bilinçlerin değiştiğini düşünüyorum artık..

• suriyenin bu kadar çalkantıda bırakılmasının başlıca nedenlerinden biri de rusya ve çin in oraya bir müdehale için izin vermemeleri..sonuçta iki büyük devlet kalkan..diğer yandan oraya girmek için can atan bir taraf varsaki abd ..ama ülkelerin genel ekonomik durumlarını göz önünde bulundurursak kimsenin kolay kolay savaş taraftarı olacağını düşünmüyorum ben...herkes en karla çıkmanın peşinde bu işten...

2|0
    0|0
    • +1 çok güzel bir yorum :)

• teşekkürler..bende gelişmeleri merakla bekliyorum az öncede baktım bununla ilgili haberlere ..suriye : "sınırımıza 1 km kadar girdi Türk uçakları ."demiş..kendini haklı çıkarma çabasında olacak tabi ki..tek başına olsa bir hiç olduğunu biliyor...

• oyuna geliyoruz bunda anlamayack ne var ..

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• oyuna geliyoruz ama işin çözümü buysa olsun bitsin.

0|1
    0|0
  • B.kendi iç sorunlarını(terör)çözemeyen bir ülke olarak ihtiyacımız olan en son şeyin suriye ile savaşmak olduğunu düşünüyorum...

1|1
    1|0
    • abi yine karamsarız :D

• hakan bey, yenilgi veya değil bir yandan haklısınız ama, savaşa gerek yok bunu yenilgi veya yenme oyununa çevirmek saçma olur boşyere yanii...

• Yani sonuç hüsrana uğramaktansa galeyana gelmemek en iyisi..

• umarım savaş olmaz ama gidişat o gibi, esed halkına inanılmaz katliamlar yapıyor babası gibi, insanın yüreği dayanmıyor, birilerinin durdurması gerek ama bu iş sadece Türkiyenin meselesi olmamalı, birleşmiş milletler olarak ortak bir müdahale olmalı yoksa bizim için büyük riskler barındırıyor bu durum, abd nin parmağı var diye düşünüyorum bu işte, son zamanlarda çok geldiler gittiler bir oyun planladıkları belliydi, çok itidalli hareket etmek gerekiyor savaş çığırtkanlarına kulak asmamak lazım ülkenin geleceği için

0|0
    0|0
  • şu gidişle iran rusya ve çin bölgede süper güç olacak ve şiilik bölgeye hakim olacak islamın özünü bozacak diktator rejimler kurulacak , zamanlada türkiye gibi sunni ülkeleride pkk etkeni kullanılarak bölüp parçalayıp sonunda bizede çökecekler , keser döner sap döner gün gelir hesap döner , simdi suriyedeki sunnılere yardım etmez isek bigün acısını bize yardım etcek hiçbi müslüman ulke kalmayınca anlayacagız...

0|0
    0|0
  • kullanılan 2 devletiz. savaş çıkmaz merak etmein o kadar kolay değil.

0|1
    0|0
  • Süreyi veledinin şu arkasında İran, Rusya ve Çin var. O yüzden kendini bir halt sanmalar normaldir. Suriye ile direk sıcak savaş pek mümkün olmaz. Ama bir şekilde ders verilmesi gerekiyor.

2|0
    0|0
  • Savaşı çıkarmak isteyenler uçağı hem göndermiş hem indirmiş. Olan yine gariban askere ve gözü yaşlı annelere olcak.

1|0
    0|0
  • oyuna geliyorum amerikanın oyunu

0|0
    0|0
Yükleniyor...