Box ya da muay thai ye gidenler lutfen bakabilirmi?

Arkadaslar merhaba...

Ben box ya da muay thai ye gitmeyi dusunuyorum
ama hangisine gidecegime karar veremedim.

Biraz arastirdim boxta olan tum hareketler muay thaidede var muay thaide bir tek dizlerinide kullaniyorsun o var fakat muay thai en sert dovus sporuymus ben oyle kavga etmek icin degil kendimi kotu olay aninda savunmak ve rakibimi ona en az derecede hasar vererek etkisiz hale getirmek istiyorum

boyum 1 72 kilom 66 ne dersiniz arkadaslar goruslerinizi bekliyorim

Güncellemeler:
Boxtan kastigim kickbox :D

0|1
0|13

En İyi Erkek Görüşü

• O izlediğin videolarda ki gibi muay thai eğitimi burada yok kardeşim üzgünüm ama :D 4 yıl boyunca nerdeyse çoğu dövüş dalına gittim. O izlediğimiz videolarla alakası olmuyor. Boks desen çok ağır kesin burnun falan kırılır. Kickboksa gidebilirsin ama full kontak falan.

0|1
    0|0
    • Sporcular zaten burunluk takiyor galba onlara karşı:D

• Salonda yeterki ekipman olması lazım. Eğer boks salonuna gidersen en çok çalışacağın şey torbadır. Ben ne salonlar biliyorum içinde torba bile yok :D Boksa hocanın yapacağı şey vucudunun gücünü kullanarak yumruk atmayı öğretmek. Gerisi torbadasın :D O torbaya vura vura kolların öyle bir gelişecek ki ne bodyciler göreceksin vay anasını kollara bak diyeceksin ama sen ondan güclü oldugunu bilmiyceksin :D

• Anlafim yukardasin :D

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 12

• Boksa git tabi ki muay thai nedir yav? :D Çinde mi yaşıyosun :D
    Ülkemiz de box bilmek kafidir. Yanına da güreş ekledin mi ensen yere gelmez :D

0|0
    0|0
    • Ya muay thai cinli degilde tayland boksu turabide onu yapiyor ama bilemedim yani sorayim dedim kararsizim gitmeden once 1 sene vucudumu gelistirmeyi dusunuyorum oyle gidecegim

• Yahu bırak turabinin heryeri muay thai olsa ne yazar ortak :D

• Tamam :D

• Boksa gidiyordum. Sokak dövüşüne, kareticileride dovdum muaycilarida :D sokak dovusune git ilk başta bir ağzın burnun yer degisiyor ama sonrs yikabilen olmaz :))

0|0
    0|0
    • Sokak dovusu derkenn

• Gelip belasini arayana laf atana basimimi egiyim? Ben hicbir spora gitmesemde genede kendimi ezdirmem :)

• Ya oyle olmuyo abi ya ne deliler var xd :D

• İkisine de gittim. Boks bir süre sonra yetersiz geldi bana, ayaklarımı da kullanmak istiyordum. Muay Thai gayet iyidir sağlamdır. Antrenmanlarına sıkı git acayip iyi bir dövüşçü olursun

0|0
    0|0
    • Ya boks dedigimde kastigim kick box yani ayaklarda kullaniliyor :/ muay thai sert bir spor degilmi mavlarda felan?

• Muay Thai deyince Tayland gelsin o zaman kardeşim :D Türk sporu istiyorsan güreş öğren :D

• iyi yerden yakaladin :D dedihim farkli ama :ad

• Bokstaki her hareket muaythai'de de var.. Muaythai daha kapsamlı olduğu için daha çok işe yarar.

0|0
    0|0
    • Ama ulkemizde yeteri kadar bunun egitimini alabirmiyiz kii

• İkiini beraber de yapabilirsin sana kalmış bir şey..

Kickboks ve muaythai hemen hemen aynı sporlar

• Evet muay thaide dirsekler varmis sanirim bir tek :D

• Oo ben 4 senedir Muay thaiye gidiyordum sonra is nedenle bıraktım. Muay thai sert bir spordur ama sen boxa git muay thai riskli. Benom boyum uzun oldugu icin problem yoktu.

0|0
    0|0
    • Anlafim izledigim bir kac videodada cogunlukla muayy thaicilerin boyu uzundu :D

• Aikidoya da gidebilirsin senin icin iyi bir arastir derim

• Box yeter artar sokak kavgasına girm e mümkünse gümbür tu ye gidersin

0|0
    0|0
  • Boks yapıyorum aynı zamanda crossfite başlıycam ha bokstan kastım sadece boks :):D

0|0
    0|0
    • Anladim :D

• Refleksleer yani :D

• Aynen öyle bide crossfite başlym boks antrenorumle bununla ilgili videolarada bakabilirsin hoşuna gidicektir manyaklık gibi gelmezse :D

• Ben kickboxcuyum kardeşim kickbox iyidir düşün derim

0|0
    0|0
    • Kac senedir gidiyorsun :D

• Muay thaiye yakın ayaklarınıda kullanıyosun biliyosundur savunmak için iyi bir spor dalı düşün derim

• Sakatlik riski fazlami pekii

• Boks dan şaşma

0|0
    0|0
  • Boks ne la çocuk işi o mhay thai de her şey vardır sadece özel yere vurmak lazım gideceksen mhay thai ye gideceksin tabi vücudunu iyi kullanıyorsan,

0|0
    0|0
    • Boks nasil cocuk isi yaniii :D

• Kicl boks ayrıdır normal boks ayrıdır

• Evet aga ben mallik yapip yazmadim ozur dilerim :D

• Galiba seni bir yerden hatirliyorum

0|0
    0|0
    • Anlamadim :d

• Yok ben olk kez boyle konu actimmm :D

• Hmm iyi

• kick box dostum

0|0
    0|0
    • Neden öyle dusunuyorsun aga soylermisin

• uzak doğu sporlarını sevmiyorum hem çok başarılı olsalardı biz Türkleri yenerlerdi değil mi. kick boxcular acayip dayanıklı luyor git gökhan sakiyi izle zencileri falan tek dönen tekme ile indiriyor herif ve kum torbası yumrukladıgından vurdugun yeri çürütürsün.

• Anladim aga gokhan saki izliyicem

Yükleniyor...