Facebook ve Twitter gibi "sosyal medya" mecralarının insanı sosyaleştirdiğine inanıyor musunuz?

Sosyal medya furyasıdır gidiyor. Şirketler bile artık facebook ve twitter hesaplarında neler oluyor, kulaklarını oraya dikiyor. Sosyal medya uzmanı diye bir meslek bile türedi. Sizce böyle alanlar insanı ne kadar sosyaleştiriyor? Sosyalikten kasıt nedir?

Ben gerekli şekilde kullanılırsa sosyaleştirdiğine inanıyorum. Örneğin çizgi diyarı diye bir siteye üyeyim. Geçen haftalarda karakalem çizen, birbirini tanımyana 50 kişi buluştuk.Bu çok güzel oldu. Fakat herkes böyle mi kullanıyor? Sanalda kalınca sosyalleşmek mümkün mü?

Sevgiler

0|0
10|4

En İyi Kız Görüşü

• tam tersi sosyalleştirmiyor insanlar boş boş ekrana bakıyor ...

facebook veya twitter gazetelerde ne kadar şeyler gördük yok kocası aldatmış face.te şöyle yazmış böyle yazmış falan ne biliyim .. birde işte tanımadığın insanlar ekliyorlar sonra kabul ediyorsun tanışıyorsun başına bin bir bela alıyorsun ki sokakta yürüsen bu tür insanlar yanına bile gelmez kafan rahat olur çok saçma bir şey insanı hayattan soğutuyorlar ya ..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Daha önce bir yerde daha yazmıştım.Facebook'ta insanların göstermeye çabaladıkları sosyal hayatlarını görüyorum ; Twitter'da ise insanların zeka kapasitelerini görüyorum.Twitter çok daha hoş bir mecra fakat bunları dozunda kullanmak lazım yoksa bırak sosyalliği asosyal olur çıkarsın.

0|0
    0|0
  • dozunu ayarlayabildiğin sürece sosyallestirebilir diger türlü twitter egoistlerin laf yarışı haline dönüyor dünya rt lerin etrafında dönüyor millet buna önem veriyor..ama yinede kaptırmamak lazım neydü belirsiz o kadar insan varki bu gibi sitelerde akıllara zarar..

0|0
    0|0
  • Facebook: Foto sergisi

Twitter: Beyin sergisi

yani twitter'ı tercih ediyorum, düşünceleri okumak kendimi ifade etmek daha iyi geliyor.

0|0
    1|0
  • Bence tam tersi eve kapatıp, bilgisayra mahkum ediyor. İnsanlar dışarı çııkmaz oluyorlar, hatta hayatlarında hiç görmeyecekleri kişilere aşık olup, onları hayatlarının merkezlerin ekoyuyorlar. Yanlış bence...

0|0
    0|0
  • kesinlikle sosyalleştirmiyor.sadece özgürleştiriyor.

0|0
    0|0
  • Hayır inanmyorum aksine asosyal yapıyor.

0|0
    0|0
  • asosyolleştiriyor...

0|0
    0|0
  • hic birini kulanmiyorum

0|0
    0|0
  • Çoğu tam tersi asosyalleşiyor.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• kullanmıyrm gayet sosyalim

0|0
    0|0
  • insanları bilgisayar kölesi yapıyorlar bu

0|0
    0|0
  • daha çok asosyal yapıyor bence.

0|0
    0|0
  • tr deki netin kullanim amaci belli iyi amacla kullanlar sosyallesti digerleri antisosyal

0|0
    0|0
Yükleniyor...