Bir Squat yapalım dedik tüm kaslar tutuldu. Sıcak falan fayda etmiyo başka ne iyi gelir?

3 gündür böyle. Yürürken bile aciyor her yerim egilip kalmayi geç.
BenGay diye krem varda her yerime mi süreyim fayda eder mi onu da bilmiyorum.

Güncellemeler:
3-4 ay önce karnimdan ameliyat oldum ondan beri yatiyordum onun da etkisi olabilir tabiki ama bir yerden baslamak lazimdi

0|0
5|14

En İyi Erkek Görüşü

• ilk defa yapıyorsan ondan olabilir
    ve yine ilk defa yaparken çok zorlamamak gereklidir

kasların gerilir kasılır ağrısı dayanılmazdır

devamlı olarak yaparsan vücudun alışacaktır

bir de squat a başlamadan ufak tefek açma germe hareketleri ile kaslarını açtıktan sonra başla

bitirirken de açma germe hareketleri ile yanı ısınma hareketleri ile bitir
    ozaman spor sonrası çok ağrın olmaz

1|0
    0|0
    • Uzun zamandir pek spor da yapmiyordum bunu da yapmayali baya oluyo bir kac yil

• soğutma hareketleri yaparak bitirse daha mantıklı

• evet haklısınız tebrik ederim soğutma hareketleri
      gergin vücudu rahatlatmak için
      sonra da ılık bir banyo ile rahatlanır

Erkekler Ne Diyor 13

• Eic secmissin evet arkadaş doğru demiş ancak o ağrı olmasın diye yapman gerekenler.
    Şu an ağırdan kurtulman icin squat sırasında vücudundan atilan mineralleri geri alman gerekir bunu da ya mineral haplarıyla ya da günde en az bir şişe sade maden suyu içerek o ağrıyı geçirebilirsin

1|0
    0|0
    • Dogru. O bir daha olmasin diye tavsiye verdi valla maden suyu da iciyorum
      Mineral hapi gecmezse denerim sagol

• Isınmadan yaparsan normal, buz koy beklet

1|0
    0|0
  • alışırsın panpa 4 gün sonra

1|0
    0|0
  • adapte süresi yaklaşık 2 haftadır.. sıkı çalışırsan istediğini alıcaksın ama gevşe biraz:D

1|0
    0|0
  • Ilk kez squad yapiyorsan hayatinda normaldir. 1 hafta sonra tekrar yapacak seviyeye gelirsin. Ancak kac kg. agirlikla yaptin bilmiyorum. Gereginden fazla agirlik taktiysan kaslari zorlamis ve zedelemis olabilirsin. Buyuk ihtimalle bos barla yapmissindir ama yine de squadda dikkat etmek lazim. Ozellikle bel kemeri takmadan yapmamalisin. Bel sakatlanmalarinin cogu squadi yanlis yapmaktan kemer kullanmamak dolayisiyla olusan bosluktan ya da fazla agirliktan olur. Gecmis olsun.

0|0
    0|0
    • Hayatimda ilk kz degilde uzun bir ara sonra
      Agirlikli yapmadim ama

• Uzun ara da bu tur guce dayali dayanliklilik artirici sporlarda hic baslalamis gibi etki gosterir. Yani 20 kg ile basladigin bench pressi 100 kg ye cikarirsin yillarca calisarak ama 1 yil ara ver yine 20 kgden baslarsin. Seninki de boyle birsey.

• Uzun zaman olduysa 1 haftaya geçer fazla kasma alışana kadar

1|0
    0|0
  • hamlıktandır gecer 1-2 haftaya kanks

0|0
    0|0
  • 7-8 gun daha cekiceksin onu eczaneden merhem al spor merhemleri var , kasları zedeledin veya yırttın gecer ama bende ilk bodye basladıgımda gogus ve kanat aynj anda zorlayıp 15 gun uyku bıle uyuyamamıstım acemilik :) :)

0|0
    0|0
    • Yok ya bgn daha iyi yarina bisey kalmaz herhalde ama yavas yavas baslicam bende

• fazla kasları zorlamamısın sen iyi bari :) spor iyidir başla..

• Aynen

• kızlar gay olmaz lezbi...
    şaka şaka git bir duş al rahatla

0|0
    0|0
    • Aldim da pek fayda etmedi biraz iyi geldi tabi

• senin neyine squat be hatçe? koy bir bardak demli çay beraber içelim

0|0
    0|0
  • Kas gevşetici ilaç alabilirsin. Hem merhem/jel hem hap şeklinde.

0|0
    0|0
  • Alışmamış götte squat durmaz derler bilir misin? :)

0|0
    0|0
  • Hamlamışsındır. İlk banada öyle oldu zamanla geçer. :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• İsinmadan yapmisindir sguatsin programi var belli sayilari bir kac gun yaptin mi 1 gun dinlenip ole devam ediorsun sanirim 3 günde 1 gun mola veriliyor

1|0
    0|0
  • Üst bacak kaslarınıza kas gevşetici sürmenizi öneririm. Ayrıca kaslarını gevşetmeniz ve esnetmeniz için sizi yormayacak egzersizler yapabilirsiniz. Youtube'a beginner stretching yazarsanız size iyi gelecek egzersizleri görebilirsiniz. Ağrı azaldığında devam etmelisiniz yoksa bir sonraki yapışınızda aynı ağrıyı yine çekersiniz.

1|0
    0|0
    • Zrn hemen yapacak halde degiller ama sorun isinmadan yapmak olmus. sanirim

• Isınmadan yaprıysanız ve fazla sayıda yaptıysanız agrı normal

0|0
    0|0
  • aynı şey benimde başıma geldi :D düzelir 1-2 güne

0|0
    0|0
  • Gecer zamanla

0|0
    0|0
Yükleniyor...