Ülkemizde sporun eksikliği özellikle de yüzmede. Sizler ne düşünüyorsunuz?

3 tarafı denizlerle çevrili, göller, akarsular bakımından zengin ve 4 mevsimin tadında yaşandığı bir memleketimiz var. Fakat ilginçtir ki ülkemizde yüzme bilmeyenlerin sayısı bir o kadar fazla, asla bunu insanın bir eksikliği olarak düşünmüyorum, yanlış anlaşılma olmasın. Ama bu kadar şartlar uygunken yüzme ile ilgili tüm spor branşlarında ciddi anlamda sporcu çıkaramıyoruz. Sebepleri neler olabilir?

Bir ikinci de şakasal ve tiye alınıp yazılan: Ayakları kokuyor mu diye kontrol etmek için ayaklarını burnuna sokan bir milletten başarılı jimnastikçilerin çıkmaması :) Aslında bir çok şeyi anlatıyor gibi.

Beden eğtimi derslerinde öğrencilere topu verip hadi çocuklar takılın diyen hocalarla büyüdük biz.

Güncellemeler:
Bugünlerde milli takımımızdaki başarısızlıklarda birer gösterge mahiyetinde.

0|0
0|1

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 1

• Spora başlama yaşı 6'dır. Spora ilgili olanlar sadece temel dersleri almalı tüm senelerini spora ayırmalıdır. Yurt dışında bu şekilde.

0|1
    0|0
    • Eski sovyet ülkelerinde hala okullarda çocuklara jimnastik, yüzme, doğru nefes alma dersleri veriliyor. Eğitim sistemindeki yanlışlar olduğu konusunda size katılıyorum.

• Avrupada ve Çinde de bu şeklide.

Yükleniyor...