Kızlar sorum size? Ofsayt nedir?

Ofsayt nedir bilen var mı? Ayrıntılı anlatacak olan var mı ?

0|0
44|10

En İyi Erkek Görüşü

• Kim anlatamıyor efenim? Ofsayt;off-side yani kapalı, geçişin olmadığı alan demektir. Ofsayta düşen takımın rakibi, endirekt serbest vuruş kazanır, bir takım kendi sahasında ofsayta düştüyse, endirekt vuruş rakip takımın kendi sahasından kullanılır. Ofsayt;hücum anında (topun ayaktan çıktığı an) hücum yapan takımın herhangi bir oyuncusunun rakip takımın kendi kalesine en yakın bulunan oyuncudan (kaleci hariç) daha yakın olmasıdır. Diğer bir kural ise;bir hücum oyuncusu kaleciyle karşı karşıya kaldıysa ve kendi takımından oyuncuya pas verirken topun bulunduğu hizadan, pası alacak oyuncu daha ilerideyse ofsayt olur. Eğer kaleci kalesinde yoksa;rakip takımın en az 2 oyuncusundan rakip kaleye daha yakın olan hücum oyuncusu ofsayta düşer. Bu da ofsaytı kimse anlatamıyor diyenlere kapak olsun :D

2|1
    0|0
    • Kopyala yapıştır mı yapatın :D

• kendi sahasında offside diye birşey yok. tanımlarında yeryer eksiklikler ve yanlışlar var.

• Var kardeşim;modern futbolda fazla göremiyor olmamız olmadığı gerçeğini göstermez. Bir takım kendi sahasında ofsayta düşebilir, rakip takım da endirekt serbest vuruşu rakip sahada kullanamaz, kendi sahasında orta sahaya yakın bir noktadan kullanır. Eksiklikleri söyle giderelim, madem.

Kızlar Ne Diyor 44

• oyuncunun kafasının, vücudunun veya ayağının herhangi bir bölümünün rakibin kale çizgisine toptan ve son rakipten daha yakın olduğu anlamına gelmektedir

0|1
    0|0
  • sahadaki takımları a ve b takımı olarak ikiye ayıracak olursak; a takımının hücum ettiği kalenin bulunduğu yarısaha içerisinde a takımından herhangi bir oyuncuya pas atılırsa ve bu oyuncu tam pas atıldığı anda (pas atanın topa değdiği anda) b takımının kalecisine b takımının kaleci dışındaki herhangibir oyuncusundan daha yakınsa ofsayt olur, b takımı serbest vuruş kullanır. not; bence ofsaytın türkçe yapılmış olan en sade ve anlaşılır tanımını yaptım, kendimi kutluyorum.

1|1
    0|0
  • bak şimdi ofsaytı bilen kız 635748 adım önde oluyo. kızlardan önde olduğu içinde ofsayt oluyo :D bu kadar basit :Dgfhfg

1|1
    0|0
  • Simdi ben alışverişe gidiyorum magaza indirim yapmış kadinlari geciyorum diger kadinlargecip alamadigi icin ofsayt oluyo shehehe

0|1
    0|0
  • Abicim bu ofsayt ne sorusu sizce de baymadı mı? Bilmeyen kız zaten futbolla hiçbir ilgisi yoktur fakat az çok ilgisi olan banko bildiği bir şeydir. Ayrıca daha mantıklı sorabileceğin sorular endirekt serbest vuruş nedir? Duvar pası nedir? Gibi olmalı. Bunları biliyorsa futbol konusunda cahil bir kız değil demektir :D

1|0
    0|0
  • Atılan golün bin bir çeşit anlaşılamayan bahanelerle gol sayılmaması.
    Merak etmiyorum işte ne var?

1|0
    0|0
  • Kızlar ofsayt nedir bilmez.

0|1
    0|0
  • Burak Yılmaz'ın sürekli düştüğü durum. Rakip takımın yarı sahasındayken, takım arkadaşın sana pas verdiği anda senin ve rakibin kale çizgisi arasında rakip takımdan bir oyuncu yoksa ofsayta düşüyosun.

0|0
    0|0
    • Tebrik ederim :D

• anlatması zor ama sürekli maç izleyince göre göre zaten öğreniyo insan.

• Ofsaytı bilen kız bulmak zor oluyor sizin gibiler yok :D

• karşı takımın kale çizgisine diğer oyuncudan daha yakın olduğu zamanda ofsayt oluyor diye biliyorum :) mesela rakibin kıyafetinden tuttu ve bu pozisyonla kazanç sağlarsa eğer buda ofsayttır ve herkesin çok sinir olduğu bir davranış bence :)

0|0
    0|0
  • Valla cümle olarak toparlayamıcam ama bir pozisyonun ofsayt olup olmadığını maçı izlerken anlarım. Bence bu da takdir edilmeli :)

0|1
    0|0
    • Tabi canım bunada şükür :)

• Ofsayt, futbolda, top bir kale yönünde hareket halindeyken, o kaleye akın yapan takım oyuncularından birinin, karşı takım kalecisine, karşı takım oyuncularından en yakın olanıyla aynı hizada ve ondan daha yakın bulunması. Böyle bir pozisyondayken top hücum yapan takımdaysa kaleciye yakın olan oyuncu ofsayta düşmüş olur.:)

0|0
    0|0
  • Abi çok emin olmamakla birlikte bildiğim kadar anlatıyorum;

Şimdi gol atacaksın ama topu kendi takımının oyuncusundan aldın. Golü attın. Ama geçersiz çünkü topu alırken kaleyle aranda iki kişi yoktu. Yani topu kendi takımının oyuncusundan alırken kaleyle arada iki kişi olmalı. Yoksa geçersiz.

Doğru mu?

0|0
    0|0
  • Futbolda top disari cikinca degilmiydi ya :/

0|0
    0|0
  • Gol atılması üzerine verilmiş pası aldığımızda kale çizgisiyle aramızda rakip takımdan bir oyuncu olmalı. Bu heralde :D Eic döktürmüş :D :D

0|0
    0|0
  • Kolay yoldan anlatalım. Beşiktaş ve Fenerbahçe'nin maçı var. Şimdi fbli defans oyuncu Beşiktaşın savunma oyuncusundan önde olursa ofsayta düşer. Aksi taktirde her takım bir oyuncusunu kalenin orda bırakıp gol atar.

0|0
    0|0
  • Abiol basit işte oyuncunun karşı takımın kale çizgisini geçmesi ofsayt pozisyonu o durumdan fayda sağlamaya çalışır topu sürmeye çalışırsa ofsayt cezası alır

0|0
    0|0
  • top ayaktan cıktıgı anda senin takımından biri rakip kaleye en yakın kişiyse ofsayt olur dogrumudur? :/

0|0
    0|0
  • Girip cikmak

0|0
    0|1
  • Ofsayti merak etmiyorum. Zorla anlatıyorlar. Ogrenmiyorum. Futbol da izlemiyorum.

2|0
    0|0
  • bir ara kızların ofsaytı bilmeme durumuna çok takılmıştım ve öğrenmiştim :D Top ayaktan çıktığı vakit karşı takımın defans oyuncusunun arkasına elin kolun bacağın kafan vs. geçince ofsayt oluyor sanırım :D

0|0
    0|0
    • Fazla takma olmayınca olmuyor :D

• olmamış mı yani şimdi :D olsun yaklaştım yinede idare ediyor bu beni :D

• Öyle idare et bu kadarıyla :D

• Sana pas verildiği anda, rakip takımın kalecisiyle aranda en az bir tane rakip takım oyuncusu olmalı, yoksa ofsayta düşersin.

0|0
    0|0
  • Ofsayta kadar daha öğrenmem gereken çok şey var. Futbolu erkekler seviyor diye ilgi alanlarıma eklemek zorunda değilim.

0|0
    0|0
    • Tamm ya kızma bir şey demedik

• Turkcesi nasil anlatilir bilmiyorum ama orta sahadaki oyuncu o cizgiyi oteki oyuncudan daha once gecerse mesela o gol atmak isteyen oyuncu

0|0
    0|0
  • aslında ne olduğunu biliyorum ama anlatırken bir an ne olduğunu unutuyorum orda ki karışıklığı bir türlü çözemedim. hiç anlatmıyım kafa karıştırmaya gerek yok

0|0
    0|0
  • Abartmayın abartmayın artık
    Aklı başında olan her kız biliyo ne oldugunu :)

0|0
    0|0
  • Karşı takımın kale çizgisine toptan ve sondan ikinci rakip oyuncudan daha yakın olursa.

0|0
    0|0
  • ofsaytı hakemler bile bilmiyor ki kızlar bilsin

0|0
    0|0
  • Cevabını hiç tam olarak bilemeyeceğim terim.

0|0
    0|0
    • Burada gayet net güzel açıklıyanlar var öğren işte :D

• Ofsaytı anlamam ama o da beni anlamaz anlaşamıyruz çok aptal bir şey :D

0|0
    0|0
  • maçlarda erkekler sana bişey öğretsin de kendini senden zeki zannetsin diye kullanılan isimdir

0|0
    0|0
    • Ooo olmadı bu belden aşağı oldu

• Kızlar Devam
    14

Erkekler Ne Diyor 9

• bir takımın oyuncusu rakip takımın kalesine dik doğrultuda, rakip takımın kalecisi haricindeki en yakın oyuncuysa ve bu oyuncuyla arasında rakip takımdan bir oyuncu bulunan takım arkadaşı pas atmışsa, ayrıca bu en ilerdeki pas atılan oyuncu topa doğru hareketlenmişse ofsayt olmuş olur (:

0|1
    0|0
  • x takımının yarı sahası içerisinde y takımından bir futbolcu pas attığında, pas attığı y takımı futbolcusuyla x takımının kalecisi arasında x takımından bir futbolcunun olmaması durumuna ofsayt denir.

0|1
    0|0
  • frikik nedir diye sorsan hepsi bilir

0|0
    0|0
  • Bilirler.

0|0
    0|0
  • l*n sen ne yaptın kızlara ofsayt sorulur mu :)

0|0
    0|0
  • onsaytın tam zıttı :O

0|0
    1|0
  • bilirler
    #diyorumben^^

0|0
    0|1
  • bilemem :)

0|0
    0|0