Kas yapmak için spor yapıyorum.. beslenme?

arkadaşlar protein ağırlıklı beslenin diyorlar ama ben her zamanki beslenmeme devam etsem özel bir menü çıkarmasam yine de kas yapabilir miyim sabah kahvaltı yaparım bol bol su içerim öğle yemeği falan yerim akşam yemeği de aynı şekilde sebze meyve bol tüketirim yetmez mi kas yapamaz mıyım?

0|0
2|7

En İyi Erkek Görüşü

• Günlük kilo başına 1 gr protein ihtiyacın var. Mesela 80 kilo olan biri günlük en az 80 gr protein almalı ki vücut onu enerjiye çevirip kullanabilsin. Bu yüzden yumurta, tavuk ve et tüketmen lazım. Ağır ir yemek yediysen en az 2 saat sonra hafit bir ızgara, tost veya köfte ekmek vb. yediysen 1 saat sonra spora başlayabilirsin. Spor bittikten hemen sonra ve ilk yarım saat içinde de tekrar protein alman lazım ki spor yaparken dağılan kas hücreleri yeniden onarılsın ve büyüsün.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• protein ağırlıklı beslencen

0|0
    0|0
  • kızlar kas yapamaz

0|0
    0|0
  • dedigimi yaparsan sorun yasamazsın.. basta yag oranın yüksekse protein ağırlıklı beslenerek, sporla yag oranını düsür, bu isi yaptıktan sonra da proteini biraz düsür.. karbonhidratı yükselt.. performans icin ihtiyacın olacak..

0|0
    0|0
    • yağım hiç yok zayıfım sadece kas istiyorum erimek değil

• o zaman tavuk sote yap kendine, kırmızı etle de yapabilirsin.. yanına bulgur pilavı haşla. biraz da olsa hacim kazanmak istiyosan bunları ye. et ve karbonhidrat olacak. karbonhidrat ve protein 6 ögün yicen, yani. baska türlü gelisme bilmiyorum.

• nasıl calısıyosun bilmiyorum. spor yaparkende bilgin ne derece. yeterli oldugunu düsünmüyosan bir egitmene ihtiyacın olabilir.

• neden kas yapıyorsun :D

0|0
    0|0
  • Protein ağırlıklı beslenmelisin

0|0
    0|0
  • Bayanlar için daha çok squat önerilir. kalçaya şekil vermek için vs.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Öncelikle 3 yikdir spor yapiyorum, protein agirlikli evet ama ciddi manada spor yapiyorsaneger gunde 10 bin adımı geciyorsa yani kaarbonhidrat almalisin haaslanmis patates, sossuz makarna gibi, ama sana tavsiyem kas yappma bir bayanda hic hos durmuyor, hafif sixpack cok tatli duruyor:)

0|0
    0|0
    • ya zaten az yapıcam ama günlük beslenmemle de yapabilir miyim onu merak ediyorum zaten her gün bir insanın ihtiyacı olan proteini alırım fazlasına gerek var mı diye soruyorum :)

• protein tozları hakkında ne biliyosun? ben senin yasın kadar kutu kutu toz kullaNdım. Bu işin medikal yönünü ne kadar biliyorsun? bir sağlıkcımısın veya biyokimya'n ne derece bunları sor bir kendine. vücut yapmak icin cig yumurta icmeye gerek yok.

• İyi Bok yedin ne diyim kutu kutu diktiysen onlar kurtarmistir umarim seni
      Yirtik dondan ccikar gibi cikiyosun yorum agir gelice sacma salakk gaza geliyosun

• Yımırta ye yımırta

0|0
    0|0
Yükleniyor...