Kendimi korumayı öğrenebilir miyim kursa gitmeden güçsüz olsam bile?

Ben son zamanlarda bu işe çok taktım. Kendimi korumayı öğrenmek istiyorum ama güçlü değilim. Gerçektende minik ve hani tipime baksanız bu kızdan böyle birşey çıkmaz dersiniz. Bilek güreşinde kimseyi yenemedim daha. Bazı hareketler öğrensem kullanabilir miyim yoksa hepsi güçle mi ilgili?

0|0
3|13

En İyi Erkek Görüşü

• dövüş sanatlarındaki haraketlerin çoğu güç, kuvvet ister ama bazı haraketler harbiden teknik haraketlerdir.
    sana şöle bir hikayemi anlatıyım.

geçen sene felan bir akşam dışarı çıkmıştım, komşunun çocuğu koşarak yanıma geldi.
    "abi bak sana ne yapcam" dedi. bende bişe göstercek felan diye bekliyorum. zıpladı bana kafayı bir koydu tam burnuma :D ben sersemledim tabi, buruna darbe almak kadar kötü bişey yok. ne kas dokusu var, ne et direk kemiye darbe yiyosun. çocuk 5 yaşında felandı. güle güle kaçtı, bende bişe yapmadım tabi küçücük çocuk, daha sonra öğrendim ki babası öğretmiş çocuğa oda benim üstümde denemiş :D

yani burna, erkek cinsel organına felan böyle karşındakinin zayıf noktalarına güçsüz olsan bile teknik darbeler vurarak kendini savunabilirsin.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Gücün yoksa;çok hızlı ve teknik olacaksın. Gücün varsa;yine teknik olacaksın, hıza gerek yok. Güç, dayanıklılık, kuvvet, teknik, hız varsa zaten profesyonel dövüşçü olursun.

0|0
    0|0
  • Beynin güçlü olsun taktik anlamında. Zayıf noktaları kafanda yer edin yeterli. Bir ayıyı bile zayıf noktasını bilirsen tek hamlede yıkabilirsin. Herşey beyin gucunde bitiyor..

0|0
    0|0
  • Krav Maga öğren tavsiye ederim. Ne kadar güç o kadar iyi ancak çok fazla güce bağlı değil, teknik odaklı.

0|0
    0|0
  • Aikido savunma sanati internetten ogrenme sansinda var ve aikidonun temeli su gibi her nesnenin seklini alip kendini savunacaksin

0|0
    0|0
    • Yeterli olur mu sizve her gün antreman falan yapsam? Daha çok yumruk atma üzerine mi yoksa farklı hareketleri de var mı?

• Bakıcam buna teşekkürler :)

• Rica ederim :D

• güçlü olup napıcaksın dövüş sporları birini yenmek için değil kendini korumak için yapılır

0|0
    0|0
  • wing chun kursaları varsa orda ogerene bılırsın bayan bır rahıp bulmustur bu teknigi karsı tarafın gucunu ona karsı kullanırsın

0|0
    0|0
    • Galiba kadınlar için daha çok bu öneriliyor :)

• Olmazsa salonun yolunu tutucam sanırım teşekkürler :)

• önemli degil

• Cesaret en büyük silahtır. Cesur olmak en büyük savunma taktiğidir.

0|0
    0|0
  • Güç olmadan okdrda etkili olmuyor ne yazıkki :D 50 hareket yaparakta vursan işlemez :D

0|0
    0|0
    • 45 kilo bişeyim nerden bulcam o gücü :O

• Ay çok güldüm tamam :D

• Tmamdır bunada çözüm bulduk işte :D

• Biber gazı... al bitane keyfine bak

0|0
    0|0
    • Onu çıkartana kadarda sorun :D

• Bişey değil hayırlı akşamlar

• Al bir biber gazı önüne gelene sık

0|0
    0|0
  • biber gazı taşı çantanda , başka şeye gerek yok.

0|0
    0|0
  • savunma sporuna git evde bise yapamazsn kendn

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Tabi teknikle bir şeyler yapabilirsin ama kimsenin canını yakamazsın sadece kaçma türü teknikler. Çünkü gücün yoksa yapmaya çalıştığın şeyi anında bozabilir

0|0
    0|0
  • kick boxa git

0|0
    0|0
  • kursa git yani kesin çözüm. ama herşey güç değil akıl güçten önemli yani kendini korumak istiyorsan aklını kulanacaksın eğer çok tenha kötü yerlerden geçiyorsan böyle uhucuydu felan yanına biber gazı al gözüne sık zaten ovuşturduğunda daha da yaydığı için gözleri daha kötü yanar bak kendini korudun güçle mi hayır :d

0|0
    0|0
    • O aklımda zaten ama ben çantadan çıkarana kadar çanta giderse :D

• gücün yoksa pratik olcaksın o zaman hızlı ol ya da elini attığın an gelecek yere koy

Yükleniyor...