Futboldan anlayan arkadaşlar gelebilir mi? Herkese +1?

Konumuz filipe luis. Bana göre dünyanın en iyi sol beki. EPL de 2 maçtır yedek mourinho azpilicueta-terry-cahill-ivanovic 4 lüsünü bozmuyor ki bence dünyanın birbiriyle en uyumlu savunma 4lüsü. sizce filipe luisi neden istedi bundan sonra kadroya girebilir mi? ayrıca şunu da belirteyim burnley maçında çok iyi defans yapmasına rağmen leichester maçında çok pozisyon verdi chelsea. bence bunun sebebi de orta alandaki matic fabregas oscar üçlüsünden defansif özelliği kuvvetli oyuncu olmaması. oscar çıkarılıp mikel zamanla kadroya girer diye düşünüyorum. ayrıca willian da defansif anlamda iyi işler yapan bir açık oyuncusu bence zamanla ilk 11 e schurlenin yerine yerleşecektir. Sizin fikirleriniz neler arkadaşlar?

Güncellemeler:
dediğim çıktı arkadaşlar 4 5 gün sürmedi :D mourinho gibi mi düşünüyorum napıyorum sizce :D son chelsea kadrosu
courtouis-azpilicueta-terry-cahill-ivanovic-ramires-matic-fabregas-hazard-willian-costa

0|0
1|6

En İyi Erkek Görüşü

• Fm bagımlısı olarak ben ona en iyi sol bek diyemem en iyi sol bek ben davies :D

0|1
    0|0
    • fm oynamam da avrupa futbolunu türkiyede en fazla takip edenlerden birisiyim diyebilirim :D

• rica ederim

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 5

• Son leicester maçının yıldızı İvanoviçti harbiden 10 numara top oynadı birde asisti var kı 2 kişiyi pazara yolladı.. Bu haftadan itibaren ben Filipe Luis 11 başlayacağını düşünüyorum Azpilicueta ofansif anlamda yetersiz Luis çok tempolu bir bek.. Matic-Oscar-Fabregas ideal ortasaha bozulmaz ekstrem bir durum dışında. Oscar yerine Mikel tercihi çok sıradanlaştırır takımı bence, ofansif açıdan olumsuz etkiler.

0|1
    0|0
    • eboue geldi aklıma maçı izlerken :D oscar-mikel değişikliği mutlaka olur bence mourinho illa ki tam defansif bir oyuncu oynatıyor yoksa başarısız oluyor mesela madrid de öyle bir oyuncunun eksikliği çok hissetti essieni aldı takım toplanır gibi oldu geri chelseaye döndü :D ben süpriz bir defansif orta saha transferi de olabilir diyorum. Melo De jong essien mikel tarzı bir oyuncu. şu an matic yapmaya çalışıyor ama bence yetersiz kalıyor

• Matic bence gerek ikili mücadelelerde gerek topsuz oyunda çok faydalı.. Yedek santrafor yok takımda en büyük handikap o bence.. Ama şunu net söylerim bu sene Real Madrid'in karşısında durabilecek yegane takım Chelsea'dir

• benim en büyük favorim zaten hem şampiyonlar liginde hem ligde

• Top, Filipe Luis 'in ayağına çok yakışıyor. Çok iyi bir oyuncu ama bana göre dünyanın en iyi sol bek oyuncusu değil. Marcelo, Schmezler ve Armero gibi oyunculara haksızlık olur bu. Cahill, Terry ve İvanovic hava toplarında çok etkili olan oyuncular gerçekten. Ozellikler İvanovic geçen yıl Uefa Avrupa Liginde Benfica 'ya son dakikada kafa golü atarak takımına kupayı getirmişti. Chelsea takımının savunması harika bence. Ama takımda nokta isim Fabregas. Olağanüstü bir yeteneği var. Bence nokta transfer. Forvete gelirsek ben bu transfer politikasını doğru bulmuyorum. Romelu Lukaku gibi bir oyuncuyu Everton 'a satıp Costa 'yı almak çok saçma. Lukaku bence geleceğin Drogbası. Ama Costa çok iyi başladı böyle devam ederse gol kralı olur. Genel olarak Chelsea takımı şampiyonluğun en büyük favorilerinden. Ve bence şampiyon olacaklar bu yıl.

0|1
    0|0
    • bencede şampiyon chelsea olur. lukaku konusunda kesinlikle aynı fikirdeyim hatta geçen sene bile evertona gidince şaşırmıştım ki bu sene de yolladılar. bence sağlam defans dörtlüsü varken pek bozmaz mourinho ama filipe luis gibi bir adam da yedek bırakılmaz. benim düşüncem zamanla oscar 11 dışına gelir yerine obi mikel ya da azpilicueta oynar. ivonovici kesmez diyorum çünkü hava topu kaybettiğini görmedim bir de dikkat edince zaten özellikle kendi sahasından çıkarken chelsea ivonovice uzun oynayıp indirdiği toplarla rakip sahaya yerleşiyor. costa iyi başladı demişsin 2 maçta 2 gol attı ama bence çok etkisiz kaldı 2 gol de karambolde önünde kaldı. chelseanin forvete ihtiyacı olabilir bence. drogbayı sadece tecrübesiyle oyunu tutmak için kullanıyor mourinho ki 37 yaşında birinin epl de 15 20 gol atmasını beklemek mantık dışı. torres zaten sizlere ömür :D

• anladım ne demek istediğini de benim bildiğim mourinhoyu kesseler bu kadroyu sahaya sürmez :D son zamanlardaki gözdesi matic mutlaka oynar. bir de son maçta çok pozisyon verdiler birde defansif orta saha koyar oraya :D sağ açığa da kafana göre koy birini :D

• Tabi ki güçlü takımlara karşı böyle oynanmaz :)

• dünya kupasından sonra f. luis deki form düşüklüğü ve motivasyon eksikliği barizdi. kendine gewlmesi zaman alacaktır.

0|1
    0|0
    • dünya kupası da dahil 2 3 aydır resmi maç oynamıyor ki bu zaten kaçınılmazdı

• Marcelodan sonra en iyisi diyebilirim

0|0
    0|0
  • Filipe Luis oynamalı bence

0|1
    0|0
Yükleniyor...