Body sporu yapan arkadaş var mı?

arkadaşlar body yapan arkadaş var mı burda. özellikle kendini buna adayan. ben bi ara 3 ay kadar gittim. ama bırakmak zorunda kaldım çeşitli nedenlerden dolayı. gitme sebebim de doktor tavsiyesi, spor yapmak ve ben çok zayıf cılız bi adamım boyumda tatmin etmiyor beni. biraz yavaş geliştim. hem spor olur hem etkisi olur düşüncesiyle. ve etkisi de oldu ama bırakınca yine eskisi gibi oldum sadece hafif bi belirginleşme kaldı kollarda falan. en hoşuma giden tarafı kendime bi özgüven gelmişti. güzel görünmeye başlamıştı.

yine gitmeyi düşünüyorum da bazen şehir dışı yapıyorum birde maddiyat pek el vermiyor. bazen aklımda yine gitsem mi gitmesem mi gibi kararsız durumlar oluşuyor.

acaba dumbell barbell set alıp evde çalışsam mı nasıl olur. yapan arkadaş var mı.

yada yeniden gitsem mi. gidincede sürekli gitcen birşeyler olmasını istiyorsan

fikir ve önerilerinizi bekliyorum..

0|0
1|10

En İyi Erkek Görüşü

• 2 yıldır yapıyorum bu sporu, dumbell ve barbell set alarak duzenlı calısamazsın evde. Bır spor salonuna yazıl derım. Partnersız olcak ıs degıl zaten bu spor kendıne uygun bır partner bulup bırlıkte calısın salonda... Tabııı kı bu gelısme sadece salonda agırlık kaldırıp, ındırmekle olmaz. Duzenlı ve kalıtelı beslenceksın, dınleneceksın. Sunuda ekleyım 4-5 ay yapıp bırakcaksan hıc baslama ;)

0|1
    0|0
    • güzel yazdın. bende öyle düşünüyorum dumbell ve barbell set ile olcak iş değil gibi, yine yazılmak lazım diyorum ama ayıptır sölemesi ne elde kalıyor en avuçda. bende bu aralar çalışmıyorum. ailemi müşkül duruma sokmak istemiyorum. salonda arkadaşlarım vardı. hatta sessiz sakin kendi halinde bi arkdaşım vardı kilodan ötürü yapardı bu sporu onla beraber çalışırdık :) iyide olurdu antidepresan hapları beni mahvetmişti bi ara bu spor bana çok iyi gelmişti. çok dikkat etmek lazım beslenmeye.

• Umarım uygun yer bulursun ;)

• eyvallah.. )

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 9

• Selam arkadas, sana yardim etmek isterim. Ama cok sabirli olmalisin, cok fanatik spor yapar sonra biryerini inceltirsen sonra aylardir spor yapamaz hale gelirsin.

Vucudunu gelistirmek ve guclu vucuda sahip olmak istiyorsan bir suru teknikler var.

Once sen biraz kondisyonuna calismalisin, disari cik 2/3 km kosu yap.

2/3 hic bisey degil ama baslangic icin iyidir. bir kac hafta sonra 5km cikarsin.

Sonra sana bir suru evde hic aletsiz yapabilecegin teknikleri gosterecegim.

sakin beni yanlis anlama, ben bodybuilding (vucud gelistirme) den yana degilim, benimkisi guclu bir vucuda sahip olmak, zaten insanin vucudu guclendikce vucudu gelisiyor, natural bir vucuda sahip oluyorsun.

0|0
    0|0
    • evet bende onu istiyorum öyle çok kas falan. abartısı güzel değil. şekilli bi vucudum olsun biraz yeter ve sağlıklı tabi..

• arkadasım bu iş ewe bi kaç alet alıp yapmakla olmaz yeterli werimi alamazsın imkanın warsa salona gitmelisin :)

0|0
    0|0
  • arkadaşım ben evde çalışıyorum. bi kaç spor aletim var yetiyor bana ve yararını cok görüyorum.. evde yapmanın tek dezavantajı tek yapınca cabuk sıkılıosun. müziğini açıp oyle yapmanı öneririm.. kilo işine gelince de internetten bak sporla beraber kilo almak isteyenler için programlar var. onları dene. unutmaki spor'la alınan kilo yağ değildir kastır :))))

0|0
    0|0
    • saol teşekkürler. spor sağlıklı ve genç durmanın tek koşulu. benim babam çok spor yapmış adam 70 geldi hala genç diri üstelik ikide bypass geçirdi. sanki hiç yaşlanmıyor. salonda iyi oluyor ya muhabbet gırgır. birbirine takılmalar falan :) aldığım kilolar kasa dönüşecek zaten hemen bende :)))

• Kilolar kasa dönüşmez önce fazla kilolar yakılır sonra kas dokusu oluşur.Yani spor yapmak için kiloya ihtiyaç yok yaptıkça alıcaksın zaman işi bunlar.Ama şöyle söyliyim vücut geliştirmeye başlayan insanların % 97 - 98 i devam ettirmiyo.Bu % 2 - 3 lük kesime girmek istiyorsan acele etmeden yavaş yavaş kendini sıkmadan sporu yapman lazım.Ayrıca beslenmede bu sporun en büyük kısmını oluşturuyo inan bana antrenmandan daha önemli olan şey beslenme yeteri kadar protein karbonhidrat almazsan vücuduna

• hiç bi işe yaramaz yaptığın spor sadece kilo verirsin.Bide evde çok zor kas yapman zamanınve maddi durumun uygunsa bi spor salonuna yazıl derim.

• Sen temel yapmış sayılırsın gitsen de olur ama evde de rahatlıkla yapabilirsin gerekli olan malzemeleri alman düzenli bir program düzenli beslenmen yeterli tekrar başlasan kısa sürede eski haline döner kas hafızası diye bir şey var

0|0
    0|0
  • bende gittim bi süre sonra evde devam ettim bisiklet, mekik sehpası, uzun ve kısa barlar, 60kg ağırlık ne varsa aldım çalıştım 2 ay o kadar faydasını gördüm ki anlatamam. ama yinede salonda yapmak daha farklı çünkü en gelişmiş aletler orada sen evde forma gir sonra benim gibi tekrar salona başla çok faydasını göreceksin...

0|0
    0|0
  • vucut geliştirme zaman para sabır ve disiplin işidir bunları göze alıyosa başla

0|0
    0|0
    • benide para ve bazen şehir dışına çıkmam engelliyor. öyle oluyor ki bazen şehir dışında 15-20 gün kalıyorum. bu sporda ara verdi mi, olmuyor..

• boks yap daha iyi olur inanki

0|0
    0|0
    • ortaokulda karete yaptım dayak yiyorum diye bırakmıştım ))) sen box mu yapıyon

• hım evet tabi haklısın. ben öyle çok özenti abartı vucudları sevmiyorum dünya vucud şampiyonu olcak değiliz. sağlıklı olsun spor olsun vucudum zayıf çocuk gibi duruyorum bide geç büyüdüm ben. biraz erkeksi dursun yeter yani bana. kollarım kuvvetlidir. senin dediğin gibi adamlar görüyorum ne olursa olsun spor yapıyolar box olsun body olsun yapıyolar adamların kendine özgüvenleri oluyolar. bazılarına göre iticiler ama olsun onları zaten belkide umursamıyolar

• 6 ay muay tai yap bir 6 ayda jujitsu ondan sonra body yaparsın

• Bn sürekli yapiorm kardşm box + badi beraber .s 183 boy 92 kilo .s

0|0
    0|0
    • bende ne boy ne kilo 1.69 falan boyum var :( daha da çıkmaz bu yaşdan sonra ya bazen geç geliştim diye umutlandığım oluyor

• bir hekime danış karbonhidrat ve protein tozu da kullan kilo alman için ama hekime danışarak yap mutlaka!

• hıım evet olabilir. bana salonda hoca vercekdi aslında ama onlar nasıl bilmiyorum. içeriği nasıl. süte katılıp içilebilen protein tozuydu zannedersem. aile hekimi var ona bi sorim. iyi fikir.

• Gittim beslenme listesini görünce vazgeçtim.

0|0
    0|0
    • niye ki. valla hoca bize öyle beslenme listesi falan göstermedi. ama düzenli besleneceğim ve sütü hiç eksik etmemem konusunda tekrar ederdi. ha bide vitamin tozları vardı almayı düşünmüştüm.

• Hocan sana az söylemiş hergün tonlarca yumurta yiyip etini eksik etmeyip en az yarım litre süt ,meyvesuyu içip(daha birsürü varda onları yazmıcam zaten başlıcaksan bi araştırma yapıp kendine bi plan oluşturman lazım) dinlenmeye ve antrenmana çok zaman ayırman lazım.

Yükleniyor...