Futbolda teknik ve yetenek kaç ayda gelişir?

Sabah akşam çalışıyorum iki aydır tekniği bir noktaya getirdim. tam olarak ne kadar sürede gelişir? bal liginde oynuyorum.

0|0
0|2

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 2

• Mevkine göre değişir;teknik açıdan gelişime en yatkın oyuncular kanat forvet oynayan ince bilekli oyunculardır (kanat ve forvet demiyorum, kanat forvet!).

Teknik;kısaca topu istediğin noktaya istediğin mesafeden, istediğin hızda, istediğin sürede ulaştırma becerisidir. Santraforlarda, bu en önemli becerilerden birisidir, tekniği yüksek santrafor tek vuruşlarda daha fazla isabet bulur. Onun dışında ofansif orta sahalar için oldukça gereklidir, hücuma dönük olmayan oyuncular için çok yüksek olması gerekmez.

Yetenek derken;kişiye özel yetenekten bahsediyorsan bu biraz daha kapsamlı. Her insanın;kırmızı-beyaz kas yapısı bağ-lif yapısı farklı olduğu için kimisi doğuştan daha hızlıdır, kimisi daha yükseğe zıplar, kimisi daha iyi reaksiyon verir, kimisi ise isabetli şutlar çeker. Bunu geliştirmek oldukça zordur, ama imkansız değildir (Profesyonel olarak pivot santrafor oynuyorum, idmanlarda kaleye geçerek kendimi geliştirdim, refleks reaksiyon çıkış kapatma vs.).

En etkili yetenek gelişimi programı; - çok zaman alabilir ama etkilidir - kısa aralıklarla 15-20 maça çıkıp, birden maç temposunu kesip, bir süre maç oynamamaktır. Bu sayede;kasların dinlenir, hem de teknik kapasiten artar, ancak kondisyonun düşer.

0|0
    0|0
  • Futbolda gelişimin sonu yok kardeşim ama belli bir fiziksel kapasiteye gelmek 6 7 ayını alır

0|0
    0|0
    • Kondisyondan bahsediyorsan 1ayda gelişir.6 aya gerek var mı?

• o Kondisyonun oturması lazım ama evet 1 ayda gelişir sigaran falan yoksa ama sabit durmaz

Yükleniyor...