Kapat

Squats hakkında bilgi verebilecek olan var mı lütfen? En acilinden :)))?

Squats ı ilk burada duydum ve banada iyi gelebileceğini düşünerek dün akşam internetten bir videoyla yapmaya çalıştım.. fakat tabi ben ısınma hareketleri falan yapmadan bodoslama kadının yaptığı hareketleri zorlana morlana yapmaya çalıştım.. bugün resmen yürümekte o kadar çok zorlandım ki.. hele merdiven inerken ya da çıkarken ya da koltuğa otururken... feci bir kas ağrısı.. Ben nerde yanlış yaptım ki? hamlanmış olduğumdan mı bu ağrı yoksa ısınma hareketleri yapmadığımdan mı? ve devam etmelimiyim? şimdiden ciddi cevaplarınız için teşekkür ederim ;)))

Güncellemeler:
Mersi ;)

2|0
9|22

En İyi Erkek Görüşü

• Ayaklarının tabanının her noktası, tam olarak yere basacak; hissederek yapacaksın bunu..
    En kaba tabirle, sırtında ağırlık varken, tam olarak arkaya doğu domalacaksın, kalça geriye çıkacak..

İlk zamanlar da fazla ağırlıkla girme, dizlerindeki menisküsleri yırtar, kendini sakatlarsın. Güçlenmeye başladığın zaman, kullandığın ağırlıklar da az gelmeye başlayacak. Tabi bunun için bir fitness programın ve asla bozmayıp, komple riayet edececeğin bir diyetin olması gerekiyor..

Bar sopasına, havlu sar ayrıca.
    Bir müddet sonra omuzları yara yapıyor..

Bir müddet sonra, çok seksi üst bacakların ve yusyuvarlak, taş gibi kalçaların olacak..

Hadi, öptüm gözlerinden..

jasonferruggia.com/.../deep-squat.jpg

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 21

• burada önemli olan beslenmene dikkat etmendir. sanırım kalça ve basen bölgesini eritmek istiyosun ama bu işin %70i mutfaktan geçiyo. yani o bölgelerinin sıkılaşması için alman gereken protein ve sıvı miktarını alıp bu işi yapmalısın. yoksa en iyi antremanıda yapsan sonuç alamazsın :)

0|0
    0|0
    • Ben doğru düzgün su bile içmiyorum valla ne yalan söyliyim abur cubur börek pasta kek hastasıyım :p ama yarın Pazartesi ya hani gerçekten bak rejime başlıyorum :p

• vucuduna ne kadar iyi bakarsa oda sana karşılığını verir merak etme :)

• Hadi bakalım... kolay gelsin öyleyse bana :)))

• Squat uzun bir süreçtir. Kas ağrısı, yanma hamlıktandır lakin geçmeyecektir. Squat, vücut geliştirme kategorisindedir ve idmandan sonra bir yerleriniz yanmıyorsa idmanınız boş demektir. Yani, şu an hamlıktan ama daha sonraları sadece et kesikleriniz geçecek

0|0
    0|0
    • Doğru yoldaşının yani?

• Doğru yoldamıyım yazmak istemiştim aslında ;)

• Onun bir cizelgesi var mesela;
    1. gün 30
    2. gün 45
    3. gün 60 gibi.
    Yani böyle böyle artarak gidiyor. Devam etmelisin ve hissettigin ağrı hamlık ağrısı 3-4 gün sürer vücuda bağlı bazıları hemen geçiyor. Bacak antrenmanları büyük kas olduğu için yorgunluk verir zaten ama zamanla alışır vücudun zaten ağrı kısmı sadece ilk hafta olur. Mesaj atarsan cizelgenin fotoğrafını atabilirim istersen

0|0
    0|0
    • Aaa bu süper oldu yaaa çok teşekkür ederim kesinlikle dikkate alıcam

• Ben teşekkür ederim squat yaptığın için spor yapan kızların sayısı baya az da belki yavaş yavaş artar yap ve yaptır :D

• g*t kaldıran bir çalışma, götünün kalkmasını istiyorsan yaap

0|0
    1|0
  • HAlmaştığından ve iyi ısınmadığından. İlk yaptığında oluyo ağrısı. önce bir dinlen. Sonra iyice ısınıp yapmaya devam et bence. çok faydalı bir hareket

0|0
    0|0
    • 3 gün geçti ve hala inanılmaz ağrıyo özellikle merdiven inip çıkarken ve koltuğa oturacağım zaman.. belki yarın daha iyi olursa yeniden deneyeceğim ama bu sefer öncelikle ısınma hareketlerini unutmayacağım :))

• Yarın başlıcam.. başlamam lazım :))

• Hadi bakam :D

• Kondisyonun yok, nokta :)

0|0
    0|0
  • uzun zaman spor yapmadııgn için normal bir durum, ısınma hareketlerini yap başlamadan önce ve ilk önce hafif kilolar ile çalış, hatta hiç yorulmayacagın kilolar ile her hafta artıtrırsın, spor bitiminde esneme hareketleri de yap.

0|0
    0|0
  • Hamladığından dolayı öyle :) 5-6 günde geçer.
    Fazla zorlama ilk günden yoksa elbiseni bile tek başına giyip çıkaramassın

0|0
    0|0
    • O derece diyosun... peki her gün mü yapmalıyım mesela yavaş yavaş sayıyı arttırarak yoksa 1 gün ara vererek mi yapmalıyım?

• Ne kadar yaptığını bilmiyorum ama ilk yaptığının yarısını yap birden yüklenme

• İzlediğim videoyu yazsam sorun olurmu? Bilgi almak amaçlı yani

• Yeni başladığın için hamlık ağrısı normal.. kas gevşetici kullan.. Yürüyüş yap.. 2 günde bir çalış.. Isınma yapmadan yapma..

0|0
    0|0
    • Hımm doğru yolda olduğuma sevindim.. dün akşam yapmıştım hareketleri bugün ağrıdan yapamadım ne yazık ki :(( ama bugün yürümeye çalıştım oldukça yavaş bir şekilde :))

• Bunlarıda araştırıcam çok teşekkürler :)

• Rica ederim ;)

• kasları gücünün yettiğinden daha fazla zorlama 3 4 gün dinlen gerekirse kas gevşetici içebilirsin üzerinde myorelaksan yazanlar kas gevşetici , sonra da 3X12 veya çok zorlanıyorsan 4X8 setler halinde yap squatını :) geçmiş olsun

0|0
    0|0
  • Ham olduğun için :) herşey normal sorun yok. 20'yi 10'a düşür ve zamanla yükselt ;)

0|0
    0|0
  • howtosquat.net/.../MG_0591.jpg bakkkkkkkkkkkkkkkkk

0|0
    0|0
  • squat dedıgımız olay senın kalcandakı fazla yagları toparlayarak duz yapmaya yarar fenaa bır hareket cok guzel popo ıstıyorsan yap ama emek lazım saygılar

0|0
    0|0
    • Amacım kesinlikle bu işte :)))

• :)))))

• Ben 1 yıldır spor yapıyorum girdikten 3 gün kadar bile ağrıyo

0|0
    0|0
    • 3 gün mü? Ne diyosun :(( peki ne kadar süre içinde sıkılaşmaya başlıyor ve kaç dakika yapmam lazım?

• Uyguladığın antreman videosunu atarsan belki yardımcı olabilirim :)

0|0
    0|0
    • Onu atamam belki de yazsam olur mu

• Süpersin sen ya şahanesinden hatta :))) çok teşekkürler :D

• ehe rica ederim teşekkürler ^_^

• İkisininde etkisi var yavas yavas yap yuklenme

0|0
    0|0
  • geçer o devam et

0|0
    0|0
  • Sonunda s yok

0|0
    0|0
  • Kilo verdiriyormu yaptıgın hareket verdiyorsa ne kadar sürede

0|0
    0|0
    • Bilmiyorm ki ben henüz çok yeniyim

• vücudu sıkılaştırırısn

0|0
    0|0
  • Çalışan kas, ağrır. Doğru yoldasın demektir. Yani ağrının sebebi yanlış birşey yapmış olman değil, ham olman. Eğer antrenman yapmadan önce kaslarını güzelce ısıtır, esnetirsen bu hamlık ağrısını minimuma indirirsin.

Şunu söyleyeyim squat sayesinde, çoğu bayandan daha sıkı kalçalarım var. Squat candır.

0|0
    0|0
    • Teşekkür ederim bilgilendirdiğin için ;)

• Spor hocasımısındır?

• Spor salonu işletiyorum.

Kızlar Ne Diyor 9

• Hergün yapıyorum hiç zorlanmıyorum bence sen fazla yüklendi ya da hata var hareketinde bence sen şöyle yap madem zor geliyor 10 tekrar 3 Set yap zorlama fazla kendini dizilerin parmak ucunu geçmesin bacaklar omuz genişliğinde açık olsun sırtın da dik kolay gelsin

0|0
    0|0
  • Isinma ve soguma hareketleri cok onemli bu hamligi azaltir. Normalde spor yapan biri degilsen normal bu agrilar. Ama agriyor diye birakma cunku kaslari calistirdikca geciyor o agri. Zaten isinma hreketlerini yaptiginda fark edersin. Ilk 1 hafta en zoru bu kismi atlattiktan sonra rahatsin cunku vucudun alisacak daha kolay gelecek.

0|0
    0|0
  • 3.bp.blogspot.com/.../squat-challenge-011.jpg Programlı yapmayı dene daha rahat olur ve tek seferde yapma dinlenerek yap ilk gün 30 kez yapıyosan 15 - 15 dinlenerek yap canım :)

0|0
    0|0
    • Yaaaaa ne tatlı şersin sen öyleeeeee çok çok çok teşekkürler süpersin bitanesin :*

• Seni göremiyorum ama eminim sen de öylesindir canim :*

• ;)))

• Izledigin videonun linkini bana atarmisin ozelden bu kadar agri yaptiysa merak ettim ve ayrica ilk gun yapar ama bunun yaninda baslamadan kisa bir iainma harekerleri ve bence tek part olmak sartiyla plates hareketleride yapsan daha rahatlarsin bitirmeden oncede isinma hareketleriyle bitirki kasilma olmasin :)

0|0
    0|0
  • yeni başladığın içindir zamanla geçer ilk gün 30la başla 5 arttıra arttıra git 35 40 falan

0|1
    0|0
    • Hımmm..30 çok değil mi ben dün 20 bile yapamadım pert oldum :))))

• sadece bir tahmin programına uyarsan neden olmasın :D

• Inşallah inşallah :))))

• hamlamıssın derler ya oyle bısı
    korkma acır acır vucut alısır
    soğuma ve ısınma hareketlerıne bak.
    spordan sonra soğuma hareketlerını yap mutlaka

0|0
    0|0
    • Soğuma hareketini duymadım hiç :S

• spordan sonra esnemek ve terını soğutmak ıcın yapıyorduk bız. ondan sonra sporu bıtırıyorduk. faydasını gördum

• Peki bunuda dikkate aldım çok teşekkür ederim canım :)

• Ben de hamlamıştım kaç gün merdiven inip çıkamadım :D

0|0
    0|0
    • Hadi yaa ;))) ben koltuğa bile oturamıyorum yığılıyorum resmen :D

• Önce ısınırsan sorun olmaz pes de etmezsin :)

• Buna katılıyorum ısınmam gerekiyor kesinlikle

• Yanlış yapmamışsın hepimizde böyle oluyor 15-16 yaşındayken benim de her yerim ağrırdı artık alıştım, daha az ağrıyor.

0|0
    0|0
  • Peki ben birsey sorucam bu hareket kalinlastirir mi inceltir mi?

0|0
    0|0
    • Ben sıkılaşmak istediğim için başladım valla

• Ust bacak kaslarini da calistirdigindan kalinlastirir.

• Iyide be zaten üst bacaklarımı sıkılaştırmaya çalışıyorum öyleyse yanlışmı yapıyorum ki

Yükleniyor...