Çocuğumu hangi spora yazdırmalıyım?

Merhaba öncelikle. Arkadaşlar benim 4 yaşında bi oğlum var ve futbola çok meraklı. Bizim yaşadığımız yer amerika e sizde tahmin edersiniz ki burda en önemli göze batan spor basketbol. Ben annesi olarak basketbola başlayıp Miami Heat forması giymesini :) eşimde Fenerbahçe de futbolcu olmasını istiyo :)) sizce futbol mu basketbol mu?

0|0
3|22

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 21

• İmkanı varsa yüzmeye yazdırın bence. Kendi isteklerinizi değil çocuğun geleceğini düşünün, yüzme gelişme çağında o çocuğa çok faydalı olacaktır.

1|0
    0|0
    • yuzmeye de gondeririz problem degil ama hobi olarak gider. Oglum futbola ilgi duyuyo fakat burda da futbol avrupadaki kadar on planda degil.

• Basketbol . Basketbolcular daha iyi gelişiyor fizik olarak , ayrıca tenis düşünürseniz hiç milli başarılı düzgün bir tenisçimiz yok :))

İkisi arasında ise Basketbol seçilmeli diye düşünüyorum . Artık spor basketbola kaymaya başladı basket daha çok önem kazanmaya başladı eskisine göre . Ayrıca basketin yanında hobi olarak Yüzme düşünülmeli . Vücudu süper çalıştırıyor :)

0|0
    1|0
  • onemli olan onun ne sececegi. :) farkli sporlar da denesin. abd de isen bunun icin zaten secimler yapilan bir cok spor kampi var, bir kac sporu cocuklara denetip cocuk hangisini sevmis ve yatkinsa ona yonlendirirsiniz.

1|0
    0|0
    • kendi en cok futbola ilgi duyuyor aksamlari babasiyla oturup su euro 12 mi ne o maclari izliyo sesini bile cikarmiyo :)

• ama benim istedigim o degil diyorsun. su yasinda ne bilsin tam olarak? diretemez ki. ileride ise keske ailem sunu yaptirsaydi der pisman olur.

• o yuzden kendi istedigini deneyerek yapacak

• Tamamda Amerikada basketbolcu olmak öyle kolay iş değil ilk önce boyu çok önemli boy olmadan olmaz öküz gibi 2 metre 10 cm lik adamların yanında basket oynaması için çok uzun ve de çok güçlü olması lazım.Sinirlerininde çelik gibi olması lazım ayrıca yaşicağı küçük bi şanssızlıkla sakatlıkla tüm kariyeri alt üst olabilir.Bu işler birazda şans işi illa basketbolcu olcak diye bişey yok hem oğlunuz daha çok küçük onu mümkün oldukça tüm sporlarla uğraştırmaya bakın illa birinde yeteneği vardır.10 ila 12 yaş arasındada o sporda profosyonel olması için eğitimlerine başlarsınız.

0|0
    0|0
    • Ama benim hayalim tenisçi olmaktı kimbilir zamanında başlasaydım belki bi andy roddick olurdum.:D

• vücudu uygunmu spora oda çok önemli

• o daha belli olmaz 4 yasinda cocuk.. bi yası 12-14 arası olsun anca o zaman insallah

• Eğer ikisi arasında tercih yapıcksan kesinlikle basketbol.

1|0
    0|0
  • çocuk ne istiyorsa onu yapsın

0|1
    0|0
  • bence futbol. çünkü amerika'da futbol oynayan cok az kişi var ve cocuğunuz eğer yetenekli biri olursa daha cabuk göze batar..

0|0
    0|0
    • gerekirse yeterli egitimi almasi icin avrupa yada brezilyaya dahi gonderebiliriz yeter ki istesin :)

• hmm ne güzel bende futbolu cok iyi oynardım babam yüzüden bıraktım .s büyük bi yetenek olduğumu soylerdi futbol oynadığım kişiler.. bence futbol en güzel spor.. en zevkli spor.. gerekirse gönderin avrupa'ya daha iyi yetişsin..ileride fenerbahçe'ye gitsin. goller atsın bizde sevinelim o da sevinsin :)))

• haha :) amin insallah tek temennimiz .p

• Çocuğun geleceği çocuğun kararı olmalı.Sevmediği işi yapmasını istemzsiniz değil mi?Hem kursa devam edecek olan çocuk.Hangisini istiyorsa ona gönderin.

0|0
    0|0
    • oyle tabi ki istemedigi birsey yapmasini istemeyiz

• Kesinlikle basketbola yazdır. Oğlunu çünkü futbol fazla populerlik getirmez ama ağacınızı yaşken eğerseniz en kötü okul takımında ilk 5 bile çıksa ilerde rahat eder. :)

0|0
    0|0
  • basketçi olsun amerika da futbol popiler değil. nba oynasın ileri de türk yıldız diye türkiyeden gurur duyarız.

0|0
    0|0
  • deniz sporları en iyisi bence...

0|0
    0|0
  • Cevap oğlunuzda.

0|1
    0|0
  • Kesinlikle yüzmeye yazdır

1|0
    0|0
    • farkli bi secenek olabilir olmayadabilir

• Basketbol bence

0|0
    0|0
  • ben olsam oğlumu ya topcu yaparım ya popcu

0|0
    0|0
  • yüzme ilk basta muthıs bı vucudu olur .. cunkı vucuttakı her kası calıstırıyor

0|0
    0|0
    • basketboldada vucudu mukemmel olur ama

• bak cocuguna soyle bı amca vardı o ıstedı futbolcu olmanı dıe :D ilerde meshur felan olur :d forma isterim soylim :D

• ayip ediyorsun ne demek :)

• aikido yada kickbox

0|0
    0|0
  • jımnastık derım bende esnek olsun cok sukreder sana ılerıde :)

0|0
    0|0
  • yüzme öğrenmeli bence

0|0
    0|0
    • cik basketbol :)

• tercih senin...

• tercih oglumun.

• çocuğunuz bir fotbolcu yada basketçi olmayacak ümitlenmeyiniz.

1|0
    0|0
  • Bence basketbol ama Boston Celtics. =(

Wade bir Rajon Rondo değil. ^.^

1|0
    0|0
    • Rajon Rondo bir LeBron degil :)

• Rondo LeBron olamaz ki. =(

Şaka bi' yana ben de basketboldan yanayım. Bi' de (özel değilse) neredesiniz acaba ABD'de?

• Miami de.

Kızlar Ne Diyor 3

Yükleniyor...