Squat bacağımı kalınlaştırır mı?

Merhaba 3 gündür günde 30 tane aralık setlerle squat yapıyorum. Alt bacağım ince basen bölgem kalın. Squat badem bolgemş eritir mi yoksa tam aksine kalınlaştırır mı?
şuanda 3. Gün olmasına rağmen bacaklarımda çok ağrı hissediyorum, yağlar eridiği için midir. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler :)

0|0
7|9

En İyi Erkek Görüşü

• Bu sorunun cevabı senin squatı nasıl yaptığına, setler arası ne kadar dinlendiğine ve nasıl beslendiğine bağlı. Sanırım 3*10 şeklinde yapıyorsun. 3 set yani. Her setin arasında 1 dakikadan fazla dinleniyorsan yağ kaybetme ihtimalin düşüktür ve kasların gelişmeye yönelik harekete geçecektir bu yüzden bacakların kalınlaşır. Ama 45 sn ve aşağısı dinleniyorsan yağ kaybetmeye yönelik çalışıyorsun demektir ve açıkçası kasların da gelişmeye fazla fırsat bulamayacaktır. Yani bacaklarında incelme olacaktır. Kilo vermeye yönelik beslenmen de bacak incelmesinde bir unsur.

Ağrı konusuna gelirsek, ilk zamanlar hamlama yaşayacaksın, 1 haftaya kadar ağrı olması normaldir. Aşırı bir ağrı duyarsan spora ara ver kesinlikle sakatlayabilirsin kendini. Haftada 2 günden fazla squat yapma.

x-sport

1|1
    0|0
    • İki gün yapıp bir gün dinleniyorum. İlk 10 yaptıktan sonra 10saniye bekleyip ikinci sete başlıyorum, yağ yakımı mı olur yabi

• Yanıt için teşekkürler en iyi cevaplardan birisiydi :) o zaman önce dinlenelim ağrı gemince tam gaz devam

• Aynen öyle :) Rica ederim ben teşekkür ederim iltifatın için :)

Erkekler Ne Diyor 8

• Squat ağırlık ile yapılırsa kas gelişimi artırdığın ağırlık ile birlikte ilerler yani zamanla bacakların kalınlaşacaktır Ancak şu an ki haline göre epey incelebilir çünkü büyük kas gruplarının gelişmesi uzun zaman alır
    Ağrıların sebebi henüz hamlığını atamadığın için ama yağlarını eritmende bu hareket etkili olacaktır

1|0
    0|0
    • Asla ağırlık ile yapmıyorum zaten, şeylerle hafif şekilde yapıyorum bu ust bacaktaki yaşlanmayı alır mı yani?

• :D onu bilmiyorum istersen ölçüleri bir kenara not al bir ay sonra fark edecektir

• Aaa evet hiç olçmedimm :'(:D

• yağlar eriri, soğanlar pembeleşinceye kadar kavrulur vb

1|0
    0|0
  • Bak bacagin kalinlasmasi testesteron hormonuna bagli buda sende olmadina gore sikilasmas sadece sertlesir cok spor yaparsan belki sekillenir

0|0
    0|0
    • Benim sormak istediğim, üst bacağım biraz kalın ha squat yapınca yağlanma azalır mı

• Tamamdır o zaman obce bir alışalım ağırlık da koyarım :)

• Tamam alis :) ilk ve dinlenme araliklarini 20 snyi gecmesin hareketin zorlandigin kisminda nefes ver ve beslnmene dikkat et karbonhidrat tuketme ve her yere yuru

• Carlos gibi bacakların olduktan sonra bırakırsın

1|0
    0|0
  • evet çok iyi bacak kası yaparsın

0|0
    0|0
  • bende yamulmuştum :)

0|0
    0|0
  • dene bı ondan sonra bakalım :)

0|0
    0|0
  • Orasini bilmemde fena acitiyor ilk yapista ben yamuldum resmen :))

0|0
    0|0
    • Yürüyemiyorum fnnd

• Benimde bacaklarim g o tum falan cok aciyo :))

Kızlar Ne Diyor 7

• Sade bacağı değil kalçayı da kalınlaştırıyor yapma derim :)

1|0
    0|0
  • squat inceltmiyor ya lunge yap sen

0|0
    0|0
    • Onuda araştırırım da, kalınlaştırıyor mu yanş

• Sikilastirir

0|0
    0|0
    • Bacağı inceltir anlamına mı gelir yani?

• Etlerin vurdugunda sallaniyosa evet hem sikilasir hem tas gibi olursun sakin pes etme mankenlere tas bile cikartirsin sen. Tabi birazda duzenli beslenme olunca tamamdir

• Alt bacağım ince ama evet üst bacağım vurunca maalesef ki sallanıyor, pes etmek yok diyorum o zaman teşekkürler :):)

• Yaglar eridi diye falan agrimaz. Kas agrisi o

0|0
    0|0
    • Kas çalışınca ne olur diye soruyorum zaten, yağnmı erir yoksa kalınlaşır mı snlamınfa.

• Kalinlastirmaz da seklini bozar

0|0
    0|0
  • Kalinlastiriyor

0|0
    0|0
  • bu squat karnı sıkılaştırırmı ya göbeği falan yok eder mi onu merak ediyorum ben

0|0
    0|0
    • Tatlım popoyu havaya kaldırıp bacağı sıkılaştırıyor diye biliyorum
      göbeği yok etmiyor galiba

• ne biliyim oturup kalkıyosun ya göbeğe belki bir faydası olur :(( göbeğimin erimesi lazım ya :(

Yükleniyor...