Aramızda dağcılık ile uğraşan var mı?

Dağcılık ile ilgilenen arkadaşımız var mı acaba ? Küçüklüğümden beri tek hedefim bu gercekten istiyorum huzur bulabileceğim tek şey bu. Eğitimini muhakkak almak gerekiyor mu gerekiyorsa nasıl olur.. Bilgi verebilir misiniz?

0|0
1|14

En İyi Erkek Görüşü

• Dağcılık bir gönül işi. yaşadığın şehri yazarsanız size yardım edecek dağcılık kulupleri hakkında bilgi verebilirim.

Eğitime gerek yok diyen bazı arkadaşların hiç bir şey bilmedikleri ortada.

Öncelikle bir spor kulübüne üye olacaksınız. (Dağcılık)

Bu kulüp sizi Dağcılık Federasyonunun yılda iki defa yaptığı eğitimlere gönderecek. Bu eğitimlerde başarılı olursanız bir sonraki eğitime katılma hakkınız devam edecek.

Bu arada kendi dağcılık kulübünün yapmış olduğu eğitimlere katılıyorsun. Zamanla bu işte uzmanlaşıyorsun.

10 Yıldır Dağcılık Kulübü yöneticisiyim. Trabzon'da..

1|0
    0|0
    • Teyzemde Karadeniz Teknik Üniversitesinde dağcılık klüplerine katılmıştı..15 senedir dağcılık ile ugraşıyor.. Bu yuzden üniversiteyi de Trabzonda okumaya karar vermiştim. Ben İstanbul'da yaşıyorum

Erkekler Ne Diyor 13

• Dağcılığı cok seviyorum küçüklüğümden beri bir hevesim var.Henüz ilgilenemedim yapamadım ama inşallah ileride,denemek ve yapmak istiyorum.

Bana cok farklı bir his ve heyecan veriyor dağcılık.Neden bilmiyorum ama içimde öyle bir istek var aşırı :)

1|0
    0|0
    • Aynı şekilde.. fakat kesin olarak bi bilgi alamıyorum malesef..çevremde ilgilenen pek yok

• Dağcılıga nasıl katılabilirim..yaş önemli mi ya da bi kursa gitmem gerekli mi

• Dağcılığın yaşı yok, yürüyebilecek ve ayakta durabilecek şuurun yerinde olabilecek yaştaysan sorun yok.Katılmak için , amatörler için bazı turizm acentaları günübirlik turlar düzenliyorlar dağcılar için.Bazı şehirlerdede kulüpler var dağcılık ile ilgilenenler için..Nerede oturduğunuda bilmediğim için ve buradan net bir bilgide veremediğim için kusura bakmayın :)

• Pek eğitime gerek yok. Grupla beraber zaten herşeyi zamanla öğrenir, tecrübe sahibi olursun. Manisa Spil ve Bozdağlar'a çıktım, güzel bir duygu.

1|0
    0|0
  • Üniversitede öğrenci topluluklarını dene ya da araştır bak bakalım bulunduğun şehirde bu işle ilgilenen profesyonel topluluklar var mı... Kısa süreli bir dağcılık macerası yaşadım. Yürümeden düşüp-kalkmana, enerjini nasıl verimli kullanabileceğine, kılık kıyafetinden ayakkabı seçimine kadar hepsi önemli. Eğitimini kesinlikle alman gerekiyor. En azından temel şeyleri öğrenmeden kesinlikle bir maceraya kalkışmayın. Sonuçları çok kötü olabilir.

1|0
    0|0
  • extreme sporlar arasından sadece rafting yapıyorum dağcılığı bilmem ama illaki eğitim alıyorsundur ;)

1|0
    0|0
  • temel dagcılık ve kaya tırmanışı aldım süüüper zevkkliiii

1|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • Evet düz duvara tırmanıyoruz (:

1|0
    0|0
  • Benim bi arkadaşım var..İsmail abi..Onun ataları dağcı.Babaannesini dağa kaldırmışlar

0|0
    1|0
  • kapıdağ çıktım da dağa pek benzemiyor normal yürüyüş yolu gibi.dağ başında onlarca kilise harabesi var.600 senelik romalılardan kalma yollar sapasağlam toprak yola formulü gizli bir asid dökmüşler yol hep açık kullanılmadığı halde bitkiler kaplamamış

0|0
    0|0
  • Ata sporu değil mi ? Tabiri bile var Dağa Kaldırmak :)

0|0
    0|0
  • Kamp kurmayı severim ama olayı abartmam :)

0|0
    0|0
  • Dağcı ve 12 senedir izciyim,yorgun olmasam anlatırdım uzun hikaye

0|0
    0|0
  • Bn isterdm de hiç waktm yok .s

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...