Vücut geliştirmeyle uğraşanlar bir bakabilir mi?

Arkadaşlar yaş 23 boy 1.74 kilo 58, bu bir kaç ay içinde vücut geliştirmeye başlayacağım yalnız aklımda bir kaç soru var:

1- Ortalama bir protein tozu ne kadar sürede biter, mesela int. te okuduğuma göre kilomuzun iki katı kadar protein almamız gerekiyormuş 58x2=116 yani her gün 116 gr protein almam gerekiyor e ozaman 7 günde 812 gr pro. tüketmiş olacağız ve 2 haftada 2 kglik bir kutu protein tozu bitmiş olacak, 2 kglik pro. tozunun 170-180 tl civarlarında olduğunu düşünürsek bütün maaşı bunamı yatırıcam yani? yoksa yanlış mı hesaplıyorum

2- 58 kilodan 65-70 civarlarına çıkmak istiyorum ama bu kiloyu kas olarak alayım diyorum protein tozuyla bu mümkünmüdür?

0|0
1|7

En İyi Kız Görüşü

• protein tozunu o kadar çok kullanmana gerek yok benim erkek arkadaşım 30 gr civarı kullanıyo zaten ölçek de o kadarmış o 116 gr günlük protein ihtiyacın kalanı yumurtadan vs karşılarsın ona 1 ay civarı yetiyo bu şekilde kullanarak kas olarak alman mümkün değil sadece ama önemli olan dengeli alman zamanla kas kütlende büyük artış olur protein tozu hızla kana geçtiği için spordan sonraki kas yıkımını kas yapımına çeviriyo etkisini görürsün

0|1
    0|0
    • benim için erkek arkadaşına sorarmısın aldığı besinler (et, yumurta v. s) ve protein tozu aylık ne kadara mal oluyor

• çok soru sordum kusura bakma ama bir sorum daha var, pro. tozu satan sitelerde genellikle 150den başlayıp 250-300 tlye kadar protein tozu skalası gördüm 80 tl lik olanın markası ve gramajı nedir?

• o çinden falan alıyo başka sitelerden ama sorıyım bir

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 7

• 1 protein tozu kullanma. geçicidir.
    2. kılo alarak vucut yapmak ıstıyorsan ve kalıcı olsun ıstıyorsan bol bol tavuk eti yagsız, pirinç tüket. her spor yaptıgın gun bunları yemeye bak. bide hocanın dedıklerıne uy. cunku acılı ve sancılı bir donemdır kas yapma olayı.
    yoksa hic bıse olmaz.

0|1
    0|0
  • Proteini Protein tozundan değilde besinlerden alman daha sağlıklı olur, en kaliteli protein yumurtada bulunur, gittiğin yerde sana diyet verirler zaten, ne kadar protein almana gelecek olursak kilo başına 1,5-2 gr arası protein iyidir.

0|0
    0|0
    • hocam anlıyorum da proteini normal yoldan almaya kalksam zaten protein tozunun 2 katına mâl olur

• Aynen öyle bende bir ara gidiyordum,4 aylık 160 tl bir diyet yazdı bana aylık 350-400 tl arası tutuyor.

• hesaplabakalim.com/gunluk-protein-ihtiyaci-hesaplama

Senin günlük protein ihtiyacın:46.4 - 58.0 gram civarındadır

Kas yapımı için bunun üstünde protein almalısın ama devasa miktarlarda değil 10 15 gram fazla protein alarak ve düzenli spor yaparak istediğin vücudu elde edersin

kolay gelsin :)

0|0
    0|0
  • Protein tozunu kendi kafana göre sakın kullanma doktora git kilo almak istiyorsan sipraktin şurubu var eczanede satılıyor ondan al

0|0
    0|0
    • dostum steroid değilki bu besinlerdeki proteinin konsantre edilmiş hali ne gibi bir zararı olabilirki

• Usta steroid değil ama protein tozunda kimyasal var azda olsa ölümcül tehlikeye yol açabilir bünye zayıf olanda

• senin once vitaminlenmen gerek kanks

0|0
    0|0
  • butun proteini tozdan nie alion

0|0
    0|0
    • kalanını yumurtadan, etten almaya kalksak protein tozundan daha pahalıya gelmiyormu

• omuz yapin genis mi

• ne dar ne çok geniş ama önceki yorumlarda arkadaşın birinin dediği gibi vitaminsizin teki olduğumdan omuz genişliği bir işe yaramıyor :)

• Senin yaptığın hesaba göre, gün içerisinde besin tüketmeyeceksin.

0|0
    0|0
    • hocam parasal durumlar çok iyi olmadığından tükettiğim besin en fazla makarna bulgur pilavı bunlarla olsaydı kilom 58 olmazdı zaten

• Bulgur pilavı zaten çok faydalı dostum. Ekstra olarak yumurta, süt, peynir suyu ve tavuğu bol miktarda tüketmeye çalış.

Yükleniyor...