Squata basladim bacaklariiim 🙀?

Iki gundur squat yapiyorum bacaklariiim kopuyor gibi yurumekte bile zorlaniyorum. bir yerde yanlis mi yaptim?🙀🙀🙀

1|0
827

En İyi Erkek Görüşü

• öncelikle hergün hergün yapmamalısın, kaslarına ve vücuduna dinlenmesi için zaman vermelisin aksi taktirde güzel bir gelişim sağlıyamazsın.

ayrıca squat bacak ve kalçanın en temel haraketlerinden tamam ama bunun yanında ek olarak bir kaç haraket daha yapman gerek.

bacak ve kalça için "Lunges" haraketini öneririm, harika bir haraket ben her bacak antremanımda yaparım.
    İnternette araştırarak bir kaç haraket daha bulabilirsin.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 26

• İlk olarak ısınma dan yapmış olabilirsin.
    İkincisi yeni başladıysan vücudun ham ondan kaynaklanıyor.
    Üçüncüsü hareketi yanlış yapıyorsundur.
    Dördüncüsü çok fazla tekrar yapıyorsundur.

0|0
    0|0
  • bacaklarının ağrıması normal, sonuçta hiç çalıştırmadığın kaslarına yükleniyorsun şu anda ham olduğu için ağrıyor, 10 gün içinde ağrı falan kalmaz ama hergün yapma ! 48 saat ara ile yapacaksın ok !! antremandan sonra bol protein ve karbonhidrat tüketeceksin !

0|0
    0|0
  • gayet normal vücudun adapte olma süresi yaklaşık 1 ve 2 haftadır.. süreklilik çok önemlidir bunu unutma sakın eğer ara verirsen tekrar hamlarsın buda performansını etkileyebilir.. şimdiden başarılar...

0|0
    0|0
  • Alışır decam et 2 günde öyle olur 2 hafta sonra hiç acimayacak

0|0
    0|0
  • Kendine sana masaj yapicak birini bul cok rahatlarsin. Hamlamis olabilirsin bu agrilar iyi bisey kaslarinin gelismesine isaret :)

0|0
    0|0
  • Hamsın henz bir haftaya geçer

0|0
    0|0
  • Tutturmussunuz bir squattir gidiyo hangi kas grubunu calistirir vucut hangi hormonu salgilar bilmezsiniz dilinizdende dusmez :D

0|0
    0|0
  • İlk yaptığında hamlıyorsun, ağrılara rağmen devam edersen alışırsın 1 haftada, ama ara vererek dinlendirerek yapmak gerek. Bir de squat sonrası lunge hareketini de yaparsan daha dengeli olur

0|0
    0|0
  • Yok kaslar harekete geçiyor ağrıması ondan..

0|0
    0|0
  • her gün yapma bence :)

0|0
    0|0
  • 1 haftanın sonunda açılır henüz kasların açılmadı :)

0|0
    0|0
  • Squat önemlidir, bir hocaya danış ya da videolardan izle. Ancak tek başına yeterli olmaz, bir kaç hareket ile desteklersen dha iyi olur.

0|0
    0|0
  • Daha önce kullanmadığın kaslarını kullanıyorsun, hamlaması normal.

0|0
    0|0
  • Squat öyledir başlarda ciddi anlamda ağrılar çekersin ve sen üst üste iki gün yapmışsın yanlış ara vermelisin kaslar dinlenerek büyür haliyle kalçada öyle.
    Ağrıması normal yanlış yaptığından değil doğru yaptığından dolayı ağrıyor.

0|0
    0|0
  • hayir dogru yaptin bu bacak agrisi her zaman olucak yani her squat yaptiginda ama alirsirsin

0|0
    0|0
  • Aynen hamlıktan. Değişir bu süre genelde ama 11-12 gün sürdüğünü hatırlıyorum ağrılarımın. Abartısız ve net.

0|0
    0|0
  • agrayan kısımlarını calıstır ve harekete baslamadan once ısın. sakın ara verme

0|0
    0|0
  • ilk günlerde olur alışırsın zamanla

0|0
    0|0
  • hayır. ısınmaya başladın demektir

0|0
    0|0
  • Yok yok hamlıktan.. Beklenen gün gelecekse çekilen çile kutsaldır.. devamm

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    6

Kızlar Ne Diyor 8

• O acidan zevk aliyorum ben :D doğru yaptigin agriyodur özellikle popoyu calistirir ;) jumping squat ve lounge hareketini de dene derim:)

0|0
    0|0
  • 3-4 günü var sonra alışır

0|0
    0|0
    • Pekii teşekkür ederim

• Şu da var geçmişte hiç sporla ilgilendin mi?
      Vücudun ham ise ağrılar ara ara hep olur.. ben önceden voleybol basketbol oynadım bu çok Önemli yeni başladığımda 3-4 günde ağrır geçer benim.

• yanlış yaptığın bir şey yok. ilk yaptığında ağrı olması normal yürümekte bile zorlanmıştım ben. bir hafta kadar sürer ağrı sonra düzelir. ama sürekli yapacaksan uzun süre ara verme tekrar başladığında yine aynı ağrı olur.

0|0
    0|0
  • Evet bende basladim. 100 tane falan yapiyorum ama daha yarisina gelmeden bacaklarim agrimaya basliyo. Bacaklar için bir yol bulursan bana da lazim yani :D

0|0
    0|0
  • Yeni başladığın için kasların acımıştır ^^

0|0
    0|0
  • Ben o acıyı çok seviyorum :D Bende yaparım bir süre sonra alışırsın zaten dert etme

0|0
    0|0
  • Devam et bu işe yaradığını gösterir bende yapıyorum

0|0
    0|0
  • yok dogru yaptın 2 aya alısırsın hamlıktan o

0|0
    0|0
Yükleniyor...