Erkekler çalışan kadın mı istiyor?

ben iyi bir okuldan mezun gıda mühendisiyim .3 yıldan beri çalışıyorum işlerim çok yoğun arada mesaiye kaldığım oluyor .insanın kendi parasını kazanması çok güzel ama bizim gibi mesleği olanlar bayanlar bilir bir öğretmenlik gibi yda memurluk gibi kolay değil helde özeldeysen .şimdi düşünüyorum evlenince çalışmaktan yana değilim .zaten gelmişim kaç yaşıma yani çocuk da hemen yapsam kendim büyütmek isterim zaten .hadi çalşıyaım desem param bakıcya gider zaten kısaca çalışmak istemiyorum evlenince .ortama bakıyorum herkes çalışan kadın peşinde .ben çalışıyorum diye evlenmek isteyen çok oldu oluyor da .bu ne biçim iş kardeşim ya .para için evlenmek istiyolar erkekler .siz ne düşünüyor sunuz?

0|0
125

En İyi Erkek Görüşü

• Kazandığım bana da ona da yeter. Buna sebep değil diyeceğim fakat ben eşimin çalışmasını istemem en azından bir çocuğumuz olduğunda artık çalışmasını istemem bir anne için en büyük şey her halde çocuğunun ilk adımında, ilk sözünde yanında olmak onunla beraber büyümek, öğrenmek ve öğretmekten daha büyük bir mutluluk olmamalıdır ve elbette ki bu birlikteliğe elinden geldiğince hatta daha fazlasını yapıp eşine ve çocuklarına dürüst eş, temiz bir gelecek, sağlam bir yuvanın devamlılığını da eş "koca" hem hayat arkadaşına hem de sorumlu olduğu evlada karşı yapmalıdır.

Çalıştığım iş yerinde çalışan nice kadın ve erkek tanıdım çalışan bir eşle evli olup parası ile rezil olan evli bir adamın sürekli olarak iş yerinde kahvaltı yapması onun gerisinde olan kadın için de o erkek için de utanç kaynağı olmalı. Kadın kocasını aç gönderdiği için koca karısı ile kahvaltı bir çift söz, sohbet edemediği için. Çocukları ise tanıdığı bilmediği bir insanın ahlakı ve gözetiminde ot gibi robot gibi yetişiyor ve bir gün bir bakıcı gelip kadına " kızınız/oğlunuz bugün ilk adımını attı, yok işte anne/baba dedi." Diyor ve bunun şahidi sen değil bir bakıcıyken neyin mutluluğun söz ediyoruz ki ?

2|0
    0|1
    • sen günümüze göre fazla duygusal kalıyorsun

• Ben yazdıklarımdan sorumluyum, anla(yama)dıklarından değil ! :))

ikinci bir husuAyna da kendine bakıyorsun, bana değil. Jartiyerin aşağı düşmüş dizginle kendini ayrıl da gel :)))

• ahahhaha

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 24

• Kadın hakları, kadın özgürlükleri, kadın bilmem neleri... Millenyum çağı denen bir zamana girildiğinden bu yana, kadınlar birer, çalışma aracı ya da başka şekilde görülmeye başladılar. Oysa kadın ve erkeğin fıtratı asla bir olamaz. Kadının doğasında çalışıp para kazanmak yoktur. Hele ki evli kadınların çalışması hiç te doğru değildir. Eşini kızını kıskanmayan erkek yoktur herhalde varsa da çok geniş mezhepli biridir. Hepiniz görmüşsünüzdür, görmüşümdür. Bayanlar genelde tezgahtar olarak çalıştırılırlar. Bu bayanlar (istisnalar kaideyi bozmaz) belki evde çocuklarına, eşine göstermediği ilgiyi gelen müşteriye karşı gösteriyor. Yağ çekmeler, ilgilenmeler. Şahsen asla böyle bir kadını evime almak istemem. Kadının görevi bellidir. Eğer istisnai durumlar yoksa kadının çalışmaması en uygun olanıdır. Düşünsenize erkek çalışacak, kadın çalışacak çocuklar ya bakıcıların ya da sübyan hocalarının elinde kalacaklar. Peki bu çocuğun geleceğinden nasıl emin olunabilir ki? Bakıcının vereceği eğitimle anne- babanın vereceği eğitim asla bir olamaz. Düşünüp taşınmak gerek.

0|0
    0|0
    • bence kadın isterse çalışır istemezse çalışmaz illa çalışacaksın diyenler çok komik ve banal geliyor bana .

• " Allah kulunun niyetini günde 300 defa gözden geçirir, böylece kaderini belirler." (Hadis) Dolayısı ile Allah zaten insanın gönlünden geçtiği gibi veriyor. Amin

• amin canım amin inşşş

• Ben bir ev hanımı ile evliyim ve çok memnunum. Bugün yeni evlenecek olsam yine dışarıda çalışmayan birisini tercih ederim. Ben ağır bir işte çalışıyorum ama onun ev hanımı olarak işi benimkinden daha ağır aslında.

Çocuklarımızı ne sebeple olursa olsun bir başkasına emanet etmek istemem ve sadece bu sebep bile benim için yeterli.

1|0
    1|1
    • bencede .sonuçta dışarda yorulmadığı için evde daha iyi işlerine bakıyordur

• Teşekkür ederim. Umarım sen daha da mesut olursun.

• :)sağol canım hep birlikte

• Ben de çalışan biriyle evlenmek isterim, bunun parayla alakası yok, aileden böyle gördüm. Annem de çalışan bir kadındı (emekli şimdi) yanlış anlaşılmasın ama evde oturan kadın bana itici geliyor. Yemek filan sorun olmaz, bir şekilde halolur, adam yardım eder, bazı geceler dışarıda yenir ama çalışmayan kadın çok itici geliyor bana.

0|1
    0|0
    • para az gelir dimi?

• yyoo bana gelenler kaç para maaş alıyorsun dediler valla .hepsine yol verdim gerçi.inandırıcı olsa yazdıkların inanırdım

• Dediğim gibi yazdıklarıma inanmaman benim sorunum değil.

• Ömrümü gecirecegim kadını secmek isterken hiç calısıp calısmadıgına bakmadım. Çalısan bayanlar hayatıma girip cıktı... Çalışmayan bir bayan ile bir kez ilişkim oldu... sonra calısmaya basladı... inanır mısın çalışmadan önce daha iyiydi.. ben sadece bir memurum... ona vereceklerim sınırlı... gidip ona 1000 tl lik elbiseler alamam. o bunu istedi sadece düğün için. gelinlik demyorum sadece kınada nişanda vb gyecegi gelinlik harici bir elbise... yurt dısında balayı istedi... düğün salonu istedi ki nerden baksan 5000 tl. kendi ailesinin de durumu belli... istekleri bitmedi. normal flört dönemimizde calısmıyorken evlenmeye karar verdiğimizde calısmaya basladı bu hale geldi. kendi maaşı da 1000 tl sadece... o calısmaya baslayınca her ihtiyacını karsılamamı istedi gezip tozmak da yetmedi.. kendi ailesinin de durumu cok iyi değilken. şimdi ayrıyız ve patronu ile cıkıyor kendisi.. neden o daha cazip oldugu için. benim sevgimi kafasındaki heveslere tercih etti... şimdi benimkisi aykırı bir örnek oldu. ama sunu söylüyorum. calısıp calısmamanız önemlidir veya degildir... bu kişisel kararınızdır. önemli olan halden anlamaktır. siz calısmak isterseniz eşiniz sizi bankamatik gibi görmemelidir. ama eger siz calısmıyorsanız ve eşiniz gecimi saglayacaksa ona karsı anlayıslı olmalısınız. gücünün yetmeyecegi isteklerde bulunursanız sadece onu yıpratır ve kendinizden sogutursunuz. erkekler calısan veya calısmayan değil anlayıslı yuvayı ayakta tutan ve kazanılana göre harcayan kadın istiyor. zamanımızda böyle kadınlar artık pek kalmadıgı için zamane kadınları herseye özenip her istedikleri olsun diye tutturduklarını bildiklerinden güvenemeyip calısan kadın istiyorlar.. aslında erkekler sadece anlayıs istiyor. bu da piyasada olmayınca calısan bayanlara yöneliyorlar.. zamanımızda en az olan sey anlayıs...

0|0
    0|0
  • Kadinin asli gorevi evi ve ailesidir. Erkek evi ve ailesini gecindirmekle yukumludur. Evlenecegim kadinin calismasi sart degil. Eve girdigimde hosgeldin diye tebessum etsin kafi

0|0
    0|0
    • böle düşünenler çok az artık .genelde gitsin para getirsin eve diyolar .yatıyorsun bütüngün evde ben sana bakmak zorundamıyım diyen erkekler tanıyorum kadın işten çıkınca

• Insanlar simdi lux yasam icin birbirini kullanmaya calisiyor. Is bitince de bye

• aynen ay şurayada burayada gidelim rahat hercayalım diye sırf çalşıyor diye evleniolar

• benim param bize yeter calışmasına gerek yok derim haaa illa ben okul bitirdim calışmak istiyorum kariyerim var meslegim var memuriyetim var derse canı nezaman isterse ozaman bırak derim öyle takıntılarım yok ancak sosyal refah düzeyimiz iyi oldugu müddetce calışmaması taraftarıyım

0|0
    0|0
  • Evet ister. Hele böyle bir dünyada. Her şey para tek bir birey bütün isteklere nasıl yanıt verecek :/ Eğer zengin birini bulursan neden olmasın :)

0|0
    0|0
  • bu devirde öyle valla benim sevgilimde çalışıyor hatta benden fazla maaş alıyor ve evlenince en azından maddi durumumuz hep iyi olcak zaten cocuk yapsak birimizin maaşının 4 te biriyle bi bakıcı tutabiliriz yada annemiz babamız rahatlıkla bizim yerimize büyütebilirler ve zaten yapın bize verin diyolar :D o yüzden çalışmak en iyisi konuyu çok karıştırdım ama senin işin kötüymüş masabaşı işi olan saati belli olan bi kız en iyisi :=))))

0|1
    0|0
    • sen mesleğine göre mi eş seçimi yapıyorsun ?bide kızlara kızlarlar doktor olsun mühendis olsun deyince .

• ahahaha hiç sanmam

• sen sanma ama öyle vallahi insan olarak bile ondan iyisine daha denk gelmedim kendinden çok karşısındakini düşünen kız tanımyorum başka zaten o yüzden bu kadar iyisini nbulmuşkende peşinden it gibi koştum zaten :D

• Egitim tamamda düşüncee yarım:)) Siz nasıl meslegi olan bir bey istiyorsanız bizde kendi ayaklarının üstünde durabilenn meslegi olann kültür seviyesi yüksek bir bayan istiyoruzz ...

0|1
    0|0
    • çok saçma siz para istiyorsunuz sadece.benim kültür düzeyimde eğitimimde sana on basar

• okumuş istemesine birşey demiyorum .sonuçta iyi bir mesleği varsa kültür düzeylerinin yakın olması gerekir .ama çalışmakla kültürün ne alakası var ki.bence iyi bir okul değil bana göre değil .benim okulum bin kat daha iyi .ekmek ypaıyoruz kardeşim ne yapalım ahahaha hiç güleceğim yoktu

• tamam sen haklısın ... sen herşeyi bilirsin konuyu kapatırmısın.

• calıssın bence evde oturupta nne yapacak cocuk oldu mu zaten anne baba pesınde pır donecek sonra evde oturan kadın askım bana araba alalım kuafor masrafıda bu ay sukadar tuttu bak fatmalar suraya tatıle gıdıyo hadı bızde gıdelım tek maasla bu kadar seyı erkek yapabılıyorsa calısmasın evde bana baksın tabıkı

0|0
    0|0
  • öğretmen iyidir ideal eş :D

0|1
    1|0
  • Ben çalışmamasını isterim ama böyle deyince de geri kafalı oluyoruz o yüzden 'karım bilir ben bilmem' diyorum artık :))

1|1
    0|1
    • valla sürekli kadın çalış hadi paranı bana ver evde hizmetçim ol diyen apaçiden daha iyi bir durumdasın

• yani bu tür sorulara öyle cevap veriyorum evli değilim ben...kadın olsaydım da çalışmak istemezdim bol bol börek yapar yediririm fakir fukaraya.

• Evet çalışan almak isterler. Anca yemek-ütü-bulaşık-çocuk olunca hanım dır dır edince pişman oluyorlar.

0|0
    0|0
  • ben de iyi bir okuldan elektrik mühendisiyim,evleneceğim kadın mühendis olacak boş vakti olan memur öğretmen olmayacak

0|0
    0|0
  • KPSS yi takip et kamuya gir.

0|0
    0|0
  • çalışmalısın ben mutlu olacağına inandığım için bayanlar çalışmalı derim en az 1 yıl cocuk olmamalı bence

0|0
    0|0
    • valla 25 ten sonre hemen doğurcam evienince

• çocuk istiyorum ben ne olrusa olsun

• karar senin eger anneligi 4/4 luk yapacagina inaniyorsan neden olmasin ama sana ve topluma asi olacaksa sonradan seni doguracagima tas dogursaydim dememek kaydi ile.ben buraya Annesi icin salak manyak yazanlari gordukce hepsini olduresim geliyor Anne gibisi varmi su dunyada

• Ben esimin calismasini isterim bu zamanda tek basina ev gecindirmek zor is

Ama calistigi ortaminda guvenli olup olmadigina bakarim ;)

0|0
    0|0
    • nerden bileceksin ki.çok saçma .özel sektorde kadınların işi zor söylyeyim .

• Sen bu mantalite gerçekten zor evlenirsin.para pul bir yana bunca sene boşunamı okudun.En azından çocuk gelişimi okusaydın bir işe yarardı.

0|0
    1|0
    • mal ben mühendisim sanane çalışmak istemiorum evlenince sana mı dert aptal yaratık defol

• ahahaha senin gibi karı parası yemeye can atanlarla işim olmaz zaten .sen otır kadının baksın sana sende erkeğim diye gez .erkeğe bakın .

• Hayat paylaşınca güzel :D

İstanbulda yaşamak istiyorsanız karı-koca çalışmak zorunda.

0|0
    0|0
  • hayat zor tek maaşla geçinmek zor artık çok zengin birini bulman gerekiyor :)))

0|0
    0|0
    • çok zengin değil normal biride pekala evini iadare edebilir erkekler daha fazla para girsin eve daha rahat yaşayayım derdindeler

• O ayrı :)) ama o eskiden miş .)) şimdi evi olsun işi olsun yeter :))

• niye eskidenmiş alla alla .her zaman aynı

• Erkekler Devam
    4

Kızlar Ne Diyor 1

• he yaa rahatlarına pek düşkünler çalışsın diyollaaa

1|1
    0|4
    • eksiledim turta :(

• link ben kıyarmıyım sana astarda urganım var yün basma yorganım var o yar senin delersede 10 koyun kurbanım var ...:)

• konumu dağıtma sen nerden çıktın kekoş

Yükleniyor...