Erkek çocuk için hangi spor kursunu tavsiye ediyorsunuz?

11 yaşında ikiz oğullarımı spor kursuna yazdırmayı düşünüyorum.Hangi kursa göndermem gerektiği hakkında fikirlerinize ihtiyacım var.

İkiz oldukları için birbirlerinden hiç ayrılmadılar ve şimdi de ayrılmak istemiyorlar fakat 2sinin de yeteneği ve fizik yapıları farklı.

İkiz 1: Kemik yapısı kalın, boy 152, kilo 55, basketi seviyor, solak, yapı olarak kalın kemikli ve yaşıtlarına göre oldukça güçlü olduğu için uygun görülen sporlar, buz hokeyi, güreş, basketbol, spora düşkünlüğü yok denecek kadar az, onun için en güzel spor kendi deyimiyle "düşünmek" dersem yeterli açıklamayı yapmış olurum sanırım :)

İkiz 2: Kemik yapısı ince, boy 149, kilo 41, yüzmeyi sevmesine rağmen kurslara gönderme isteğimi reddediyor, su altında hareketsiz nefesini ortalama 2-2,5 dk tutuyor (eğitimsiz), okulundaki koşu yarışlarında 1.sınıftan beri 1. geliyor, sağ ve sol el-ayak kullanıyor, (sağlak ama bilir kişi deyimine göre, ikizine bakarak sonradan solak olma durumu, sol ile yazıyor)

İkisi de birbirinden ayrılmamak için aynı sporu istiyor ben ikiz1 için basketbol ikiz2 için futbolu daha uygun görüyorum.

Sonuç olarak ne yapmam gerektiği hakkında kararsızım ve hala araştırıyorum, sizlerin de fikirlerini almak istedim.Bu konu hakkında fikirlerinizi paylaşır mısınız ?

0|0
4|26

En İyi Erkek Görüşü

• Her isisinide öncelikle yüzme ve basketbol kurslarına başlamalarının uygun olacagını düşünüyorum,haftalık kurs planları ve maddi olarak uygunsa iki kursada gönderebilirsin,fizik gelişimi için faydalı olur derim.

1|0
    0|0
    • futbola aşırı merakı olmamasıyla birlikte ikiz2 nin sağ ve sol ayağını kullanabilmesini gören herkesin tavsiyesi futbol

• ikizinin ondan sürekli 3-4 cm uzun olduğu için boy takıntısı da var

• ikiside normal seviyeye gelirler,sorun olmaz

Erkekler Ne Diyor 25

• Ben 10 yıldan beri spor ile uğraşıyorum. Tavsiyem sevdiği sporu yapmaları eğer istemedikleri sporları yaparlarsa çabuk vazgeçerler bu yüzden hem sevdiği hemde yapmasını sevdiği sporlara gönderin. ikisinide bir tutmak istiyorsanız 2 kursa yazdırın örnek hem futbola gitsinler hem basketbola zamanla kendi tercihlerini yaparlar. Ama bana göre 1. ikiz satranç oynamalı 2. ikiz ise yüzmeye gitmeli.

1|0
    0|0
    • fiziksel sporlardan bahsettiğim için bunları yazmamıştım, 2.ikiz satranç konusunda da okulun önde gelenlerinden, turnuvalara katılıyor ve matematiği çok iyi yürüyen hesap makinesi lakabını takmış arkadaşları :) .1.ikiz ilkokul 3.sınıftan beri okulun bilgisayarlarını formatlıyor, daha çok bilgisayar ve programlar hakkında bilgiye sahip.

• O zaman ilk tavsiyeme dönelim sevdikleri sporlara gönderin daha iyi olur :)

• dovus sporlari icin yas gruplari bence erken onlar icin hem bir disiplin ogrenmeleri hemde fiziksel kondisyonlarini arttirmalari icin tenisi oneriyorum...

1|0
    0|0
    • erken mi ? Tekvando ya başlama yaş 6-8 dir.

• bence pek sorun yasamaz sizin gibi dusunceli ebeveynleri oldugu icin ...umarim dogru olani bulursunuz

• Onlar için en iyisini yapmaya çalışsam da, bir yerden sonra insan tıkanıyor, ne yapacağını bilemiyor, onları anlayabilmek için erkek gibi düşünebilmem de gerekli.Yine de görüşleriniz için sağolun

• Ablacığım öncelikle hangi şehirde yaşadığını söyler misin?

Sen çocuklarının sporcu mu olmasını mı istiyorsun yoksa spor yapmalarını mı istiyorsun?

1|0
    0|0
    • Marmara bölgesindeyim, spor yapmalarını istiyorum

• O zaman kaliteli hocaya gerek yok,bence basket ve futbol oynamasınlar,yüzme daha iyi olduğunu düşünüyorum.Önüne gelen basket futbol kursu açıyor ama herkez yüzme kursu açamaz biraz daha kaliteli olduğunu düşünüyorum.

Trakyada,Edirnede yada Lüleburgazda değilsen güreşe verme,güreşe vereceksen milli sporcuların çıktığı bir salon olsun,güreş zevkli bir spordur.Çocukları şunu yap diye üsteleme,nefret ederler sonra o spordan ama bence yüzme yapsınlar.

• anlıyorum, teşekkürler

• çocuğunuzun boyunun kısa olduğunu düşünüosanız yüzme basketbol voleybol bu tarz yerlere yazdırabilirsiniz ama onların isteyip istememesi çok önemli. bence onlara sorsanız 2'sininde ortak olarak sevdiği bi spor dalına yazdırsanız daha iyi olur..

1|0
    0|0
    • özellikle istedikleri bir spor dalı olmadığı için karar vermekte zorlanıyorum

• Rabbim gönlünüze göre versin, teşekkürler

• bn teşekkür ederim..

• karma olarak sporlarin denetildigi bir kursa gonderebilirsin. hem ayrilmazlar hem de burada kendileri uygun sporu bulabilirler.

1|0
    0|0
    • Türkiye'de böyle bir organizasyon hiç duymadım, bildiğim kadarı ile daha çok yurt dışında oluyor

• istanbulda değilim, yatılı olması şart değilse bunu araştırabilirim

• yok benim yegenim sabah gidip aksam geliyor, o opsiyonu da vardi

• Ben kendim yurtdisinda yasiyorum, bizim burada her koyde/sehird degisik dallarda spor klubleri var..

Keske Turkiyedede oyle olsaydi..

Bence Basketbol..Cunku futbol zor bir spor..Futbol kis mevsimlerinde zor oluyor.

Bence Basketbol, cunku guzlu bir fzyige sahip oluyor insan basketbol oynadikca..

Veya Judo.

Judo cok super bir spor, Judo egitiminde insan sadece sporu degil, cok seyi ogreniyor, heran acil bir durumda nasil hareketler edecegini.

veya Yuzmede olabilir.

0|0
    0|0
  • valla benim ailem bana hiç böyle bir soru sormadı sorsaydı direk futbol derdim. Bize soracağınıza çocuklarınıza sorun. Severek uğraşsınlar ki bir işe yarasın. Yoksa özür dilerim ama sap gibi gideeeeer sap gibi gelirler.

0|0
    0|0
    • yorumlarımı okumadınız sanırım, artık sormanın yerini baskı aldı o derecede çocuklarıma sürekli dile getiriyorum bu konuyu

• Basketbol ve futbolu birlestirelim. Hentbol olsun =D

0|0
    0|0
    • ikiz 1 için uygun fakat ikiz 2 için uygun değil, ikiz 2 hızlı olmasına rağmen daha zayıf, güçsüz

• Spor yaptikca guclenir. Futbol daha sert olur. Hentbol de mantik ayni.

• vala söylemiş olduğunuz yaşlarda ben yüzmeyi şiddetle tavsiye ederim ve ek olarak bir savunma sanatı öğrensinler.Ağaç yaşken eğilir çünkü.Bu yaşlarda başlamaları onların ileride ergenlik vb problemlerinde absorbe ediip birçok olumlu etkiyide beraberinde bir hayat boyu getirir.

0|0
    0|0
  • Tenise gönder..

0|0
    0|0
  • Hentbol diyorum, kesinlikle , bende eski bir hentbolcuyum

0|0
    0|0
  • Muaythai öneririm ben erken yaşta vucüt gelişimi için sağlıklı olur... geç oldu ama aklında bulunsun

0|0
    0|0
  • Kesinlikle tenisi tavsiye ediyorum hem birliktede oynarlar.ama nerde oturuyosunuz tenis biraz pahalı bi spordur yerine göre tabi.

0|0
    0|0
  • yüzme kursuna gönderin...

0|0
    0|0
  • basketball kursuna gönder boyu açısından

0|0
    0|0
  • kendi istedikleri branş yok mu?sana dediler mi "keyfine göre bir spora yazdır farketmez yüzme judo halter hepsi uyar"

0|0
    0|0
    • kendilerinin istediği bir branş yok malesef

• Yüzme o yaşlarda boy/kas gelişimini olumlu yönde etkileyeceklerdir.

0|0
    0|0
  • futbol ya da basket.

0|0
    0|0
  • Ninjutsu ve karate. 1.si Türkiye de öğretilir mi bilemem ama öğrenenlerde varmış.

0|0
    0|0
  • basketbola git

0|0
    0|0
  • kesinlikle dövüş sanatları tenis basket yüzme felan hikaye :D

0|0
    0|0
  • basketbol iyidir...test edildi, onaylandı:))

0|0
    0|0
  • basketbol

0|0
    0|0
  • yüzme yapsın omuzlu olur boylu boslu

0|0
    0|0
  • Tekvando yu tavsiye ederim.

0|0
    0|0
    • bu tür sporlar ile pek alakaları yok aslında

Kızlar Ne Diyor 4

• ben judo taraftarıyım tüm dövüş sporlarının babasıdır sanma ki sokakta dövüşecekler aksine felsefesi yasaklıyor zorunda kalmadıkça dövüşme diye ve bünye güçleniyor.beden ve ruh terbiyesini öğreniyorsun bir disiplin veriyor çok yüksek derecede tavsiye ederim.

tanis ve yüzme de tüm kasları hareket ettirir araştır derim

0|0
    0|0
  • Basketbol - karate -tenis olabilir.

0|0
    0|0
  • Basketbol ve ya futbol!:)

0|0
    0|0
  • yüzme.basketbol.kıckbox..

0|0
    0|0