• Sor
  • Bence

Bitlerden kurtulmanın yolu nedir? Çok korkuyorum yardım lütfen :(

Arkadaşlar dün akşam çok çıldırtan bir kaşıntının sonunda bitlendiğimi anladım. Çok çok korktum hala da korkuyorum. Ailemde ilk kez bana oluyor böyle bişey. Fazla samimi olduğum kişilerden geçtiğini düşünüyorum. Şampuan aldım bit şampuanı kullandım ve kafamdan 50'ye yakın bit ve 30'a yakın sirke ölüsü çıktı. Sizce hala devam eder mi? Başka önereceğiniz bişey var mı? İnce tarakla taradık annem daha olmadığını söylüyor fakat psikolojim bozuldu gerçekten çok korkuyorum yardım lütfen :(

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• Arkadasım bütün çamasırlarını, çarsafını, yastıgını.. kısaca herseyini kaynat. Makineye atmana diğer ailenin camasırlarıyla karıstırma. bu kıyafetlerin dikişli taraflarını pek sever bu bitler, oraya giylenirler..Kafanı dayanabildigin kadar sıcak suyla o bit sampuanıyla yıka ve bit taragıyla bir güzel tekraaar tekrar ıslakken tara.. ama arkadasım öyle ulu orta tarama önüne güzelce bir bez falan ser ki dökülmesinler sağa sola..Küçükken benimde basıma gelmişti 60 kişilik sınıfda okuyunca bitlenmek kaçınılmazdı sınıfca bitlenmiştik. Çok iyi hatırlıyorum o günleri.. :)

• ya tekrarlar mı diye çok korkuyorum aynen dedğin gbi örtü serdik yere annem iyice bi tarafı tekrar tarıcaz zaten bişey çıkmadı ama daha olur mu diye çok korkuyorum. önerebileceğin bit şampuanı var mı ben kwelladayı kullandım.

• Öncekileri Göster
    • Kaşınıyorsan vardır bir nedeni. Bit cıkmassa doktora gidersin :)

• varmış varmış. Sirkeler duruyodu hala

Erkekler Ne Diyor 9

• Şeltoks tek çözüm :)

• İnsanlarda bitlendi tabiri saçlarda oluşan saç biteleri için kullanılır, saç biteleri saçta üreyen çok küçük , kanatsız, günde 3-5 kez insanın kanını emerek beslenen gri böceklerdir. Sirkeler normal şampuan ile yıkanarak temizlenemezler. Önce etkili bir ürün ile öldürülmeli,eczanelerde mevcut, sonra bu amaç için yapılmış ürünün kutusundan çıkacak olan özel bir tarak ile saçtan temizlenmelidir.Bitlenme genel olarak temiz olmayan elimizi saçımıza sürdüğümüzde ortaya çıkar. Yetişkin ya da çocuk, herkes bitlenebilir. En yaygın belirtisi, başın ve ensenin şiddetle kaşınmasıdır. Saç biti son derece bulaşıcıdır. Tarak, fırça, eşarp, yastık, şapka ve tüylü oyuncaklar gibi paylaşılan kişisel eşyalar ile yayılırlar. Tekrarlanan salgın riskini azaltmak için bu eşyaları paylaşmamaya özen gösterilmelidir.

• 1ay

Temiz insana bit bulaşırmış

• tavsiye kafanı arap ssabunu ile yıka ve bitince yıkaman 4-5 damla üzüm veya elma sirkesidökkafana masajla iiyice yedir %100 geçicek

• sen cddi misn :D

• kimseye emin olmadan tavsiye vemem ve sana %100 dedim

• Eczanede satılan bit şampuanları var... Al bir tane ve şu şekilde uygula...Saçlar ıslatılarak Anti-Bit Şampuan uygulanır. Saç diplerine üç dakika boyunca masaj yapılır.Saçlar durulanır.Saçlara tekrar Anti-Bit Şampuan uygulanarak üç dakikalık masaj işlemi tekrarlanır.Bu uygulamanın, normal olarak bit ve sirkelerin ayıklanmasında yeterli olması gerekir.Bununla birlikte tüm sirkelerin tamamen yok edildiğinden emin olmak için iki gün sonra yukarıdaki uygulamanın tekrarlanması önerilir.Uygulamayı izleyen günlerde saçta kalmış olabilecek ölü sirkeleri ayıklamak için kutu içindeki ince tarağın kullanılması önerilir.Kasıklarda görülen bit enfestasyonlarının tedavisi de baş enfestasyonlarında olduğu gibidir. İlacın tüm kasık bölgesine, bacak aralarına ve anüs çevresine yayılmasına dikkat edilmelidir.

• kwella die bi şampuan kullandm sirkeler canlıydı hala bugnde dura nyt losynu kullandm 8 saat kfamda beklicek :(

• prospektüsü scan edip yapıştırsan daha iyimiş. : ))

• :))

• size kocakarı ilacı anlatayım.ben bir köyde yapıldığını gördüm ve sonuç bir iki saatlik.Bildiğiniz gaz (belki bilmezsiniz,tüpgazdeğil,sıvı olan bir şey) ...bu gazı bir tabağa döküyorsunuz.sonra saçlarınızı bir arkadaşınızın yardımı ile bez kullanarak gazlıyorsunuz.hemen havlu ile sarıyorsunuz.15-20 dakika sonra güzelce sık dişli bir tarak ile taradınız mı o arkadaşların(bit) hepsi ayaklarınıza serilecektir aşkınızdan!.sonra istediğiniz şampuanı kullanabilirsiniz.Merak etmeyin saçlarınızı sadece parlatır saç dökülmesi yapmaz.

• gaz kullanan arkdslarm wardı çok ktü bişey oldugunu sölediler ama ?

• nerden bulaştırdın biteri yahu kendine .antibit şampuanla şaçlarını yaka ince dişli tarkla güzelce yıka...bir süre devam etmene gerekebilir.

• kuzenmden sanırım:S qünahınıda almak istemıorm ama

• Öncekileri Göster
    • hm. Dura nyt kullandm bende şmdi 8 saat duruomş? bi fikrn warmı bnun iyi olp olmadığı hakkndaa ?

• onu hiç bilmiyorum..

• sıfıra vuruyolar saçları bazen bide kızlar bit tokası takıyo

• off en çokkkkk ondan korkuyorm

• Öncekileri Göster
    • annem başladı bile saçlarını kestir demeyee :( sçlarım belime kdr uzun 1 yıldır uzasn dıye uğraştm şmdi o adii böcekler yüznden nasl kıyılr ya:(

• dediğine göre güzel saçların mecburr kestircenn

• Bit insandan insana geçtiğinden dolayı tekrarlamaz demek yanlış olur. Eskiden bizim saçlarımızı gazyağı ile tararlardı. Şimdiki ilaçlar en azından böyle zararlı şeyler içermiyor. Kimden geçtiyse ona dikkat et, uzak dur.

• Kuzenim var benden 5 yaş küçük daha önce onda olmuştu. Beni her gördüğünde öyle bi sarılıyo ki iç içe geçiyorz nerdeyse :D Ondan da olablir sanırm :/ ve o bni görünce yine aynı dvranışı ypıcak bliyorm :S onu kırmakda ıstemem:S

• Öncekileri Göster
    • herşey yoluna girer mi bilmiyorum o ince uçlu taraklar saçlarımı koparıyo :(

• Bir daha karşılaşmamak için katlanılabilir bir bedel gibi düşünmelisin bence.

Kızlar Ne Diyor 15

• Ay sayfayı okurken bıle kaşındım :))geçmiş olsun şampunaa devam. Olmadı saçını boyat..

• alla alla işe yarar mı saç boyatmak

• Öncekileri Göster
    • of sorma bide o haliyle dibime giriyo kasıtlı mı yapıyo anlamadım. Saç boyatmak sirkeyede çözüm mü

• hıc bılgım yok daha detaylı..

• eczanede çok etkili şampuanları var onlardan kullan 1 tane bile canlı bişiy kalmaz kafanda ilkokulda benimde olmuştu saçlarına falan kıyma boşuna

• 1ay

Oha saymış. Bilmem ki şampuanın üstünde bilgi var mı

• tekrarlamaz da sen şampuanı kullanmayı ihmal etme.birde arkadaş çevreni değiştir:D

• aynen artık mesafeyi korucam erkek arkadaşımla bile :D

• Nerden bulaştı acaba ama Sıkma canını normal , doğal şeyler bunlar bit şampuanları var onları kullan fazla sürmez geçer

• Çok utanıyorm bu durumdan saçlarımın kesilmesinden çok korkuyorm canım belime kdr :(

• Öncekileri Göster
    • işe yaradımı

• hayır bu yaratıklar hala canlılar of

• 1ay

Kesinlikle ispirto saç diplerine sureceksiniz kafaniza poset geçirip 2-3 saat kadar bekleyin daha sonra ince uçlu bit taragi ile tarayacaksiniz uzerinden 1hafta gectikten yumurtalar canlanmamasi acisindan bu uygulama tekrarlayın bu arada dustan sonra tekrar tarayin

• Bendede vardı aylardır savaşıyodum. Ama sonra annem kafama Vazelin kremi sürdü. Banyoda deterjanla yıkadı çünkü başka şampuanlarla köpürmezmiş. Sirkeyle suyuda karıştı ve sonra normal bir şampuanla duruladı. Kuruması baya zaman aldı 10-15 saat falan ama biz çok kullandık galiba o yüzden. Ne çok az ne çok fazla sür saçın tamamen kurumadan yani kurumasına yakın diş arası ince bir tarakla tara. Kesin çözüm kafanda ne kadar sirke varsa çıkıyor. :)

• anti bit ılacı var bence kullan bence eczaneden ucuz bısey ama super ıyı gelıyo yada gazla kafanı kesınlıkle kokten cozum

• okurken bile icim bi tuhaf oldu ya umarim hic basima gelmez

• Sen yine de o şampuanı kullanmaya devam et. Özellikle şu kulak tarafını, ense tarafında daha çok olur.

• evet zaten oralarda çıktı en çok. tşkler canım

• yok mu gelişme? kullandığın ilaçlar işe yaradı mı?

• ilaçlar işe yaramıyo yani çoğu sirke ölse bile 5-6 tne canlı vardı ayıkladık tabi. en son saçlarımı boyadık daha yeni. kafam çok yanıyo bu Çözüm olurmu bilemicem.

• Pire itte, bit yiğitte bulunur :) :)

• güzeldii :D

• bi bit spreyi var nyda mıdır nedir bi araştır istersen tek kullanımda işe yarıyomuş radyoda reklamını duydum

• dura nyt losyon olabilir mi canm ? şu anda onu kullandım 8 saat bekleticem ..:S

• Öncekileri Göster
    • eczanelerde vardır sanırım bilgim yok canım. radyo reklamlarında duymuştum tesadüfen aklıma geldi..

• 2ay

Ben de birleşdim uzun süre 1seneye yakın sürdü ve var da hala ama o ilacı bir yaptım sonra hepsi pıtır pıtır döküldü ama birinden tekrar kaptım galiba kaşınıyorum

• bizim çekirgenin saçlar niçin kısa şimdi anladım:)bişey olmaz ilaçla geçer korkma korkarsan gitmezler.

• en etkılı yontem gazlanmaktır bıt sampuanlarının çoğu yaramaz kucukken ne zaman bıtlnsem annem gazlardı sacımı sonradan da obek obek kepeklenırdı sacım hıc unutmam o ızdırap dolu gunlerı gıt hemen gaz al ve onu sur ama baya yıkamalısın sacını kokusu cıkmıyo pek kolay

Yükleniyor...