Spor Yapan Erkek Arkadaşlar?

Evet spor salonuna giden arkadaşlara bir kaç sorum var.

1- Kg başına 1.5 ile 2 gr arası protein alınıyor. Ort 60 kg olan biri 120 gr protein alması gerekli. Günlük besinlerle bunu karşılaması biraz güç. Neler yapıyorsunuz? Beslenme programınız nedir?

2- Boy kısalığına sebeb olan hareketler nelerdir? Örneğin tek kol dambıl ile triceps baskı yapar mı omurlara.

Protein tozu kullanıyorsanız zararları var mı? Hangi protein tozunu kullanıyorsunuz? ( Emilim oranları farklı olanları kast ediyorum )

Teşekkürler

0|0
2|4

En İyi Erkek Görüşü

• vücut geliştirmenin boy uzaması veya durmasıyla alakası yok. kulaktan dolma bilgiler bunlar.
    Protein tozunu dozunda ve kaliteli bir marka kullanırsan pek bir zararı yok. Ben buzamana kadar hiç kullanmadım ama Multipower Whey'e başlamayı düşünüyorum.

Bu arada ben 80kg'ım, günlük 160gr protein alıyorum, beslenme programım aşşağıdaki gibi.
    Şeker, Yağ, Unlu şeyler vs. yok. Karbonhidratta sadece antreman öncesi, gerisi full kaliteli protein.

Sabah 12.00
    200ml Yağsız Süt = 6gr Protein
    6 Yumurta Beyazı = 24gr Protein
    50gr Peynir = 10gr Protein

Antreman Öncesi 15.00
    200gr Tavuk Göğsü = 40gr Protein
    100gr Bulgur = 5gr Bitkisel Protein - 37,5gr Karbo - 5gr Yağ

Antreman 16.00
    Ağırlık + Cardio

Antreman Sonrası 17.15
    200gr Tavuk Göğsü = 40gr Protein
    1 Domates

Ara Öğün 18.15
    1 Tane Meyve

Akşam 20.00
    200gr Yağsız Ton Balığı = 40gr Protein
    1 Domates

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Erkek değilim ama bende yazayim gelişim cagindayken halterle agir kiloda squat yaparsan boy uzaman etkilenir. İlerleyen yaslarda ise zorladiginda diskler incelir 1 cm falan gider diğer hareketlerin bir sakincasi yok. Eğer cardio programın 15 dk dan fazlaysa protein tozunun bir faydasi olmaz. Saygilar. :D

0|0
    0|0
  • spor yapın siz anam

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Ayakta ağırlığının yarısından fazla halter kaldırmak disklere baskı yaptığından omurgayı zedeler.
    Beslenmeye gelince,120 gr proteinin illa 120'sini alacaksın diye bir şey yok. Ben, filmlerdeki gibi, kas yığını olmak istiyorum dersen o başka tabi. Doğal protein içecekleri var;bardak başına 15 gr. protein veren. Onun dışında haftada 2-3 kez ızgara balık,3-4 kez tavuk göğsü yesen, yeter de artar bile.

0|0
    0|0
  • Şimdi ben günlük ne kadar protein aldığıma bakmam fakat yiyebildiğim kadar proteinli yiyecekleri yeme çalışıyorum. Günlük ne kadar protein alıyorum bilmem. Salondayken idmandan önce sonra protein tozu iciyorum. Bazen sabah içiyorum acil işim varsa kahvaltı yapamamışsam. Yağsız sütle iciyorum. İdmandan sonrakini ise suyla. Body boy kısalığı yapar kulaktan dolma bilgi internette araştır bulursun. Ben protein olarak Optimum nutrition gold whey kullanıyorum. Sadece kas kütlesi yapmak istediğim oda

0|0
    0|0
    • Peki besin öğelerine dikkat ediyormusunuz örneğin 1 adet yumurta beyazı 3.5 gr protein gibi , hesaplamalar yapıyormusunuz? Kullandığınız proteini nereden temin ettiniz?

• Yağ oranlarını hesaplıyormusunuz peki? Yediğiniz gıdalar neler biraz örnek verebilirmisiniz protein değerleri ile.17 yaşında biri bunu kullanması doğru mu sizce gıdalar ile tamamlayamaması halinde? Her gün mü kullanıyorsunuz protein tozunu sadece antreman günleri mi?

• Sadece antreman günleri kullanıyorum. Gerekli protein alamadığım aç kaldığım zamanlarda da arada kullanıyorum. Yağ oranını düşürmek için şeker ve karbonhidratlı yiyecekler tüketmiyorum. Yağ oranımı ölçtürmüyorum. Tahmini biliyorum aynaya bakıp. Jeff seid yaz googleye bak adam 1994 doğumlu ve o spora 14 yaşında başladı. Gerisini sen düşün

• öncelikle herkes protein tozu almamalı mesela haftada 5 gün 3 saat ağırlık çalışman varsa al ama diğer türlü normal besinlerden karşılarsın.

boy kısalığına sebep olan hareketler ağırlık kaldırdığın hareketlerdir ama 10-15 kilo ile birşey olmaz 50 -60 gibi rakamlardan sonrası sebep olur onu da kaldırman zor.

ben protein tozu almıyorum ama bilgim var. kullansam whey kullanırdım

0|0
    0|0
Yükleniyor...