Evde kas nasıl kas yaparım olur mu?

evde çalışarak kas yapabileceğim teknikler varmı arkadaşlar...

0|0
3|16

En İyi Erkek Görüşü

• Dumbell falan alabilirsin, zaten yapabileceğin sadece bu , çünkü eğitimli bir spor antrenörü olmaksızın tek başına gelişmekten çok küçülürsün. Dumbell sadece biceps, ön kol kası ve pazu çalışmana yardım eder. Sırt, omuz ve göğüs için muhakkak profesyonel bir spor salonuna gitmende fayda var.

Fakat spor salonuna gitmeden öcne uzunca bir süre formumu koruduğum ve dediğin gbi hani kol ve göğüste kas yapabildiğimi itiraf edebilirim sana. Bu da çeşitli şınav ve mekik teknikleri ile oldu. Hiç bir şekilde spor yapmadıysan sabah koşularına çık haftasonları. 3er set halinde evde bildiğin asker şınavı çek 10ar taneden. Ağır geliyorsa düşür. Sonra set miktarlarını arttırabilirsin. Biraz daha göğüse baskı uygulayan bir şınav tekniği merak ediyorsan o da ayaklarını yere 45 derece açı ile yüksekte tutarak yere doğru şınav çekebilirsn. Yani ayaklarını kanepeye ya da koltuğa yada alçak bir sandalyeye koyup ellerin yere basar pozisyonda şınav çek. Fakat bu söyledikerimde eğer daha önce hiç yapmadıysan sakın aşırıya kaçma.

Mekik olayında ise düz ve çarpraz mekikler çekebilirsin. Ayaklarını bir yere sabitleyip koll ve ellerini göğüs hizanda X şeklinde çarpraz biçime getirerek, sağ bacağına doğru bir mekik, sonra tekrar geri ve bu sefer sol bacağına doğru bir mekik şeklinde, sağ sol sağ sol diye devam edebilirsin ama bunda da setler halinde yaparak minimum rakamlarla uyygula. Arka kol falan da çalışabilirsin ama aynı gün içerisind yapman senin pazu gelişimini engeller. O yüzden sana söyleyebileceğim en iyi şey şınav ve mekik çekmenden başka bir şey değildir.

1|0
    0|0
    • sağolasın yardımcı oldugun için dabıll ile göğüsleri belirginleştirdim yana açma hareketi ve yukarı kaldırma hareketi ile ama dahada geliştirmek istiyorum tabii...

• futbol güzel bir spor bende istiyorum ama bunun için yaş geçti heralde :)) neyse biz vücut geliştirelim abim bu arada tanıştıgıma memnun oldum sağol yardımların için çıkıyorum ben

• çık, çok da geç yatma, spor yapcaksan uyku düzeni de önemli ;)

Kızlar Ne Diyor 3

Erkekler Ne Diyor 15

• evde kas yapcaksan sadece şınav çek . Ben 3 hafta çalıştım şu an baya fitim . Dumbell falan

alma sakın . onlar belirli bölgeleri çalıştırır . Şınav hemen [karın kasları. göğüs kasları . pazu

azda olsa omuz] bu kaslarını eşit oranda çalıştırır . Ama şınavı zorlucaksın çekebilceğin kadar

günde 3 set ypsan yeter . dediğim gibi şınavdan şaşma diğerlerini unut gitsin

0|1
    0|0
  • selam kardesimm önceliklee sabah kalkınca güzel bi kahvaltı yapacaksın sonra en az 1 saat kosacaksın eve gelince terin soğumadan mekik,şınav cekeceksin sandalyeyi arkana alacaksın kollarını sandallyeden tutacaksın yere eğilip kalkacaksınn vee evde bide barfiks yapabilecek yer varsa yap etkili oluyo eminim kol kasları olmasa bilee karın kasları cok belli oluyoo.. okuduğun için teşekkürlr..

0|0
    0|0
  • asla ama asla evde bilinçsizce çalışma, kas çalışmak sadece sporla alakalı değil, sağlık bilgisi gerektirir, yakın gelecekte çok ciddi sağlık sorunları yaşarsın telafisi mümkün olmyan

0|1
    0|0
  • Evde spor , olmayacak bişey değil dostum , 2 tane dambıl 1 tane Z Bar 1 tane düz bar ve ağırlıklarını al . Birde göğüs , karın çalışmak için uzun ayarlanabilir sehpa veya masa . Taamdır o iş . Hadi kolay gelsin :)

0|0
    0|0
  • evde de kas olur ama 2 3 gün sonra bırakırsın evde tek başına zor oluyor dostum.. ben evde çalışıyorum ama formumu korumak için çalışıyorum :))

0|0
    0|0
  • bu videoyu link ve yanda çıkanları incele, yardımcı olabilir...

0|0
    0|0
  • yay al carrefour'da satılıyor öyle çalış . bir de 5 litrelik su şişeleri var ya onlardan al .

0|0
    0|0
  • Kas yapma nedenin nedir, guclu gozukmek icinmi, yada gercekten guclu vucuda sahip olmak icinmi..

Fitness falan bunlari gec..

sana verecegim linke bak, evde,disarida yapabilecegin bir suru hareketler..

veya youtube yaz hannibal vs barilla

0|0
    0|0
  • kasın mevcut durumuna bağlı.eğer zayıfsa başlangıç için spor salonundaki aletler kesinlikle hiç bir işe yaramaz daha zararlı olur.wind sörf gibi bir sporla önce güçlendirdikten sonra spor salonunda egzersiz yararlı olabilir.

0|0
    0|0
  • olur ama düzenli olarak çalışman lazım

0|0
    0|0
  • disco abeyine danış..

0|0
    0|0
  • yapamazsın

0|0
    0|0
  • Profil Resmime Bak Bakalm ben Evde Yaptım :)

0|0
    0|0
    • çok içine çekmişsin be kardes bırak kendini :D

• nasıl yaptıgını bi anlat barii :))

• İnanki Bende Nasıl Yaptığımı Bilmiyorum Şınav Barfiks yada Farklı hareketler Yaparken Böyle Birşey ortaya çıktı işte :D

• barfix al sonra dambıl al bide koşu bandı al yeter

0|0
    0|0
  • Dambıl al 10 kgluk yap sporunu..

0|0
    0|0
Yükleniyor...