Sabahları mı yoksa akşamları mı spor yapmak daha etkilidir?

Yapılan spor yemekten önce mi yoksa sonra mı olmalıdır?

0|0
4|26

En İyi Erkek Görüşü

• Sabah 9'la 11 arası, akşam 5'le 7 arası spor için ideal saatlerdir. Bu saatlerin dışında performans düşüklüğü yaşarsın. Yemeğin türüne göre değişmekle beraber, yemekten hemen sonra veya aç karnına spor yapmak sağlıklı değildir. Yemekten sonraki sindirim sürecinde kan mideye çalışmaktadır, bu yüzden kaslarına pompalanan kan yetersiz kalacaktır. Genel olarak yemekten 2,5-3 saat sonra spor yapılabilir. Kırmızı et, baklagil, abur cubur ve aşırı yağlı yiyecekleri spordan önceki 4 saat içerisinde yememen gerek. Benim tavsiyem acıkmanın da önüne geçebilmek için spordan yarım saat önce 1 adet orta boy elma yemen. Bu seni spor boyunca tok tutar ve sana performans sağlar.

x-sport

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 25

• Sabah kahvaltidan önce hafif tempo ile koşu yap aksam ise isinmak için koş sonra normal egzersizlerini yap. Sabah en az 45 dakika koş ilk basta 10 dk koş sonra dinlenmek için 10 15 dk yürü sakin durma dinlenmek için yürü sonra tekrar bir 10 dk daha koş ondan snra zaten kendin dakikalari ayarlarsin

1|0
    0|0
    • Bulunduğum ortamda koşmak için uygun bir alan yok o yüzden ben evde egzersiz olarak spor yapmayı düşünüyordum, böyle yaparsam iyi bir sonuç alamam mı? İlla koşmam mı gerekir?

• yok teşekkürler :)

• Ben tesekkur ederim ;)

• Aslında bunun vakti, zamanı yok sabahta akşam da yararlı olur. Ama sen diyorsanki düzenli yapmak istiyorum o zaman sabah kalkıp 1 bardak suyu iç ondan sonra cardionu yap.

0|0
    0|0
  • düzgün spor yapmak yani programlı bir şekilde yapmak daha etkilidir ne zaman yapacağın sana kalmış. her yerde yanlış bilgiler var sen eğer spor yapmak istiyorsan bilmiyorum kilomu vermek istiyorsun yoksa vücutmu geliştirmek istiyorsun önce doktara git muayene ol bir sorun var mı kanında kalbinde felan filan işte sonra bir profesyonel bir sporcudan yani fitness'cıdan ne yapman gerekeceğini öğren o sana yardım olacaktır. kafanıza göre bir şey yapman çünkü zararlarını görebilirsiniz !!!

0|0
    0|0
  • aç karnına spor herkez dayanamaz kan şekerin düşer bayılırsın azıcık atıştır sabah yap günün temiz havası güneşin ilk ışıkları daha iyidir bence en güzel spor sabah yüzmektir
    ben biraz abartıyorum sanırım 2 saat futbol sonra 30 dakika set halinde ağırlık sonra oğluma 1.5 saat yüzme eğitimi için havuzda çalıştım onunla birlikte yüzdüm akşamda koşuya 5 km deliksiz uyumuşum şimdi bomba gibiyim :)

0|0
    0|0
    • wooww güzel ve sağlıklı bir yaşam tarzı :)

• heee evet evliyim inkar etmiyorumki birde manitam olsa genç fistuk gibi bişey ahhh ahhhh

• yazık ne diyim :/

• Akşamları iyidir ^^

0|0
    0|0
  • Sabahları kahvaltıdan önce yatak sporu, akşam yemekten en az 1 saat sonra amele sporu.

1|0
    0|0
  • Sabahlari yapmak daha faydalıdır ama sabah spor yapacak zamanimiz zor oluyor , bu yuzden her aksam duzenli saat 6 bucukta salonuma gider yaparim

0|0
    0|0
  • metabolizman sabah senle beraber yeni güne başlıyacağı için sabah.. spor yapmak vucuttaki bazı enzimleri aktif hale getirir.. bu enzimlerin tüm gün aktif olması için sabah yapmak daha faydalıdır

0|0
    0|0
  • Tabiki akşam. Gun içinde aldığın karbonhidrat in verdiği enerji ile verimli spor yapabilirsin. ama sabahları kardio çalışmak ta ise yarar ;)

0|0
    0|0
  • Emin değilim ama sanırım sabahları.

0|0
    0|0
  • geceleri :P

0|0
    0|0
  • vakıt varsa sabah yapmak daha ıyıdır metabolızman gun boyu hızlı rıtımde calısır vaktın varsa tabı

0|0
    0|0
  • Kesinlikle aksam nedeni tum gun boyunca aldigin gidarin yaga donusmemesi icin..

0|0
    0|0
  • Sabahlarii

0|0
    0|0
  • sabah akşam :D

0|0
    0|0
  • Hergun ayni saatte yapta nezaman yapiyorsan yap ;)

0|0
    0|0
  • Spor için en ideal saat akşam 6'dır vücudun en dinç olduğu saatte yapılması tavsiye edilir.

0|0
    0|0
  • Yemekten sonra akşamları

0|0
    0|0
  • aslında ne sabahın köründe ne aksam :) öğlenleri yapınız

0|0
    0|0
  • sabahları

0|0
    0|0
  • sabah ve akşam yap ama etkili olması açısından akşam yapılması daha iyi.

0|0
    0|0
  • Ac karınların ile

0|0
    0|0
  • hiç yapmamak daha etkili :D

0|0
    0|0
  • Ne için yapacaksın zayıflamak için mi yoksa vücuduun şekillendirmek için mi?

0|0
    0|0
  • Önce düzenli spor yap :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Canım burada sabah demişler ama arkadaşımın diyetisyeni mümkün olduğunca akşam yap demişti ona ama belki farklı bir sebebi vardır bilemedim şimdi :)

0|0
    0|0
  • Sabah.

0|0
    0|0
  • sabahları benim bildiğim

0|0
    0|0
  • sabah

0|0
    0|0
Yükleniyor...