Dermografizm hastalığı olan var mı?

Bir çoğunuzun böyle bir hastalığın olduğunu dahi bilmiyordur o yüzden açıklayayım, vücudunuzda kaşıdığınız herhangi bir yer öyle bir kabarıyor ki sanki dövme yaptırmış gibi oluyor resimde görüldüğü gibi link link ve 1 defa kaşıdığınızda sürekli kaşınıp duruyor, uyuz olmuş gibi kaşınıp duruyorsunuz... merak ettim acaba aranızda benim gibi bu sorunu yaşayan var mı?

0|0
3|3

En İyi Erkek Görüşü

• ayni hastalık bende 5 seneden beri var kardesım kasınmaması ıcın ılac iciyorum ama derımızın uzerıne cızdıgımız zaman sekıl aldıgı ve kabaran sey ıcın tedavısı yok zaten kasıntı gittigi zaman o hastalıkda kendiliginden gecicektir.doktorlar uzun sure ılac kullanmamı onerdi kullanıyorumda ama yılda bir kez doktora gitmek lazım her zaman gostermek ıcın ılerleyen zaamanlarda tedavısı mumkun olur ınsallh gecmesi icin bu kadar uzun zaman beklemeyiz ınsallh.mail adresim aliozleyenn@hotmail.com buradan yazabılırsın

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Bende yok ama lisede tanidigim bir arkadasimda vardi. Cok sinir bozucu bir durum olsa gerek, sivrisinek falan sokunca ne yapacagini sasirir insan=).

0|0
    0|0
    • şuan kollarım kıpkırmızı oldu kaşımaktan :((

• Duzenli kullaniyor muydun ilacini?

Antihistaminiklerin de cesitleri vardir, farkli bir doktora gorun; anlat bu ilaci kullandim ama pek yardimci olmadi. Kan testi yapilsin, sana bir ilac yazsin yine. En azindan bir seyler yap, belki caresini bulursun=).

• tamam sağolasın yardımcı olduğun için başka bir doktora görüneyim o zaman, şuan vücudum vampir vücudu gibi oldu :D:D:D

• 8 aydır ugrasıyorum allah sabır versin öyle bir illet ki bu geçmiyor ilk ürtikerle basladı şimdi dermografik ürtiker oldu çeşit çeşit anhistaminikleri denedim kortizonlar geçmiyor ama stresten uzak durmaya çalış ki fazka kaşınmayasın:)

0|0
    0|0
  • geçmiş olsun tetikleyicilerinden uzak dur

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• yok denedim benimkisi kizarip kaldi sadece :D kolumu cizdim yahu

0|0
    0|0
    • dermografizm ayrı bişey resmen dövme yapmış gibi oluyor istediğin bi şekli çizebiliyorsun

• merak ettim yahu olsa fena olmazdi hani :D kolumu cizdigimle kaldim bir sey olmadi

• tabii ki sadece istediğin şekli çizmekle kalmıyor çizdikten sonra felaket bir kaşıntı başlıyor uyuz olmuş kadar kaşınıyorsun...ben yarım saat boyunca kaşındığımı hatırlıyorum :S

• geçmiş olsun.

0|0
    0|0
Yükleniyor...